Обява

Свий
Няма добавени обяви.

свещи за CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • свещи за CR-V

    привет на всички. иска ми се да разбера с какви свещи карате вашите коли, и какви препоръчват майсторите от сервизите ,които посещавате. мисля че е необходимо и да се уточни с какво гориво карате количките и вашите впечатления. аз карам засега с beru 20 и разтояние 1мм. еднополюсни като горивото е LPG.
    Honda CR-V I 2000 г.
    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

  • #2
    От: свещи за CR-V

    никой ли незнае с какви свещи си кара колата бе колеги. от хонда препоръчват разстоянието да е 1,1мм. и е редно да се следи поне преди идване на снега. при по-ниски t голамото разстояние не е най добрият приятел на акумулатора.
    Honda CR-V I 2000 г.
    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

    Коментар


    • #3
      От: свещи за CR-V

      за 147 коня препоръчват NGK ZFR6F-11
      за 128 коня препоръчват NGK ZFR5F-11
      Сега съм си зел един комплект Denso KR20CR-L11, че са японски а NGK тоз модел са френски. Не съм ги сложил още обаче.
      Газ бензин, всичко горим по много, само да има.

      Абе много странни теми се вихрят тука: "Гуми" до нея "Зимни гуми", "Свещи", сега някои остава да пусне "зимни свещи".

      Коментар


      • #4
        От: свещи за CR-V

        Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
        Абе много странни теми се вихрят тука: "Гуми" до нея "Зимни гуми", "Свещи", сега някои остава да пусне "зимни свещи".
        А ти какви теми предлагаш колега?

        Иначе мерси на информацията за свещите. Ще влезе в употреба на следващата смяна.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: свещи за CR-V

          В полза на всички е да не се откриват излишно нови теми, а да се прочета и използват вече създадените.
          Е това е мое мнение, не искам да обидя някои.

          Коментар


          • #6
            От: свещи за CR-V

            Добре - втори въпрос - ти в коя вече създадена тема предлагаш да се обсъждат свещите за CR-V или имаш предвид само темите за гумите? Не е чак толкова лошо да се обсъждат гуми и отделно зимни гуми, защото например в момента в темата за кой какво кара се обсъжда маслото. А и никой не се обижда - просто дискутираме. Все пак разделчето си ни е паркетно и нямаме много възможности за разнообразие на теми - масла, гуми, лампички, тегличи, свещи...
            Поздрави!
            Последно редактирано от silverfox; 07-10-10, 20:18.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: свещи за CR-V

              За гумите имах в предвид.

              Коментар


              • #8
                От: свещи за CR-V

                без да се засяга някой но свещите също си делят на топли и студени. разликата е в това на какво разстояние е е керамичната изолация и електрода от нивото на последната навивка на резбата. затова нетрябва да слагаме какви да е свещи а предписаните от завода производител на двигателя.
                Honda CR-V I 2000 г.
                0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                Коментар


                • #9
                  От: свещи за CR-V

                  Фене, ако не греша караш на газ като мен, питаш за мнение, аз карам с иридиеви на дензо, успех.

                  Коментар


                  • #10
                    От: свещи за CR-V

                    смених денсото с NGK и съм по доволен. в магазина ми казаха че са по-различни и са специялно за ЦР-В и малко ме очуди но на другия ден като ги взех наистина е така. електрода е поне с 4-5 мм. по дълъг от на денсото аза 1 година изхвърлих 2 от тях и то в рамките на 2 седмици. дано тез изкарат повече но имам чувството че работи с малко по-високи обороти от предните.
                    Honda CR-V I 2000 г.
                    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                    Коментар


                    • #11
                      От: свещи за CR-V

                      Да съживя тази малко залежала тема.И така ,днес в магазина купих свещи BERU-UFX 79.Гледахме ги с продавача ,дават ги за двг. B20B3, но са с 4 полюса, а не с един, както са оригиналните.Та въпросът ми е - подходящи ли са за моят двг. и трябва ли да се регулира разстоянието и как по точно,защото разстоянието м-у електродите видимо е различно - при двата по-ниски е 1,5 , а при двата горно разположени 0,9
                      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                      Коментар


                      • #12
                        От: свещи за CR-V

                        Нищо не се регулира, умишлено е така, щом беру казват че са за твоя мотор начи са за него
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: свещи за CR-V

                          А има ли опасност да се прецака нещо (делко ,бубина)от по-малките разстояния между полюсите?
                          Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                          Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                          Коментар


                          • #14
                            От: свещи за CR-V

                            колега сложих Дензо на хонда cr-v и колата започна да пали по трудно и чак като загрее
                            почва да работи нормално

                            Коментар


                            • #15
                              От: свещи за CR-V

                              Какво Denso сложи?
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X