Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Ranger съвети и мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ford Ranger съвети и мнения

    Здравейте!
    От три месеца съм собственик на Форд ренджър 2013 година, Лимитед . Двигателя е 2.2 с ръчна скоростна кутия . Това е първият ми 4х4 автомобил. Точно от тук започват и дилемите ми, има ли разлика в обслужването и какво по спецялно трябва да обърна внимание. За жалост не живея в България, механиците при мен са на доста ниско ниво по моя преценка и с мойте оскъдни знания. За пример маслото се сменя на 3000 км защото въздуха бил прашен, имам в предвид пълна синтетика. Имах и доста дразнеща случка с пластмасовият накрайник на маркуча за излишната нафта който струва 300€ но след кратко ровене в нета го намерих за 40€ четирите
    И така малко за въпросите който ме мъчат. Те са много но засега ще пиша за основните. При потегляне се чува някакво тракане отпре под краката ми, след преглед беше установено, че и аз незнам как да го обясня метален прът с каре който излиза от кутията към кардана. Та въпроса ми е как се казва тази част?И трябва ли да има маншон защото моят няма?Маслото на дефиринцяла трябва ли да се сменя или просто се проверява дали има защото точно това направиха?Поставих турбо таймер макар и да незнам дали ми е необходимо. Трябва ли да се гресират връзките на кардана и колко често? От каде мога да купя или някой да ми изработи ролбар за коша в България? Нуждая ли се от уреди за следене налягането на маслото , турбината и т.н. ?

  • #2
    Форд нямам,разлики много няма.

    Всяко масло се сменя,на колата го смених на 350 или 400 000 километра,не помня точно,на комбито се сменя на 50 ако тегля или на 100 ако се сетя.
    Гресирам всяка есен,лошо няма.Уред за налягане на маслото не ми е притрябвал никога пък не е като да не съм карал половин милион километра поне с такива

    Синтетика масло се сменя на 10 000 километра минимум,филтрите са за целта там.......да ти имам механиците аз.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Синтетика масло се сменя на 10 000 километра минимум,филтрите са за целта там.......да ти имам механиците
      BENZBOSS точно това имам в предвид. После как можеш да се довериш на някой. И това не са единични случай, в Кипър това е масова практика

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Ranger13 Преглед на мнение
        ... Форд ренджър 2013 година... При потегляне се чува някакво тракане отпре под краката ми, след преглед беше установено, че и аз незнам как да го обясня метален прът с каре който излиза от кутията към кардана. Та въпроса ми е как се казва тази част?И трябва ли да има маншон защото моят няма?...
        Тракането най-вероятно не е от "пръта", а от самото каре, което трябва да има маншон. Сменете карето.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Ranger13 Преглед на мнение
          Синтетика масло се сменя на 10 000 километра минимум,филтрите са за целта там.......да ти имам механиците
          BENZBOSS точно това имам в предвид. После как можеш да се довериш на някой. И това не са единични случай, в Кипър това е масова практика


          Тук сменям на 7 до 10 000 мили,около 5 пъти по-дълъг интервал и имам мотори на по 450 000 километра,300 карани така,лабораторните анализи бакшиш.......прашно му било на маслото,отварят диф за проверка..........сладури
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            Да точно от карето е но ми казаха, че се продавало заедно с пръта. Бихте ли ми казали как точното да го потърся в онлайн Магазините под какво име и категория? Мерси!

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Тракането най-вероятно не е от "пръта", а от самото каре, което трябва да има маншон. Сменете карето.
              Виж как сичко знаеш ма трака пръта в шлиците на карето
              Как грамотен 6x35 кал като теб го не фана досега
              А и пръта полуоската демек се куплира без прахоуловител към вътрешното каре
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение

                Виж как сичко знаеш ма трака пръта в шлиците на карето
                Как грамотен 6x35 кал като теб го не фана досега
                Sergeant-chef, кажи на човека как се казва този прът. Напоследък май злоупотрбяваш с алкохола, не е на добре тази работа.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

                  Sergeant-chef, кажи на човека как се казва този прът. Напоследък май злоупотрбяваш с алкохола, не е на добре тази работа.
                  Що мон аджудан не доеш да си прайме шпагати и лицеви упори с крака нагоре по дърветата тука
                  Над Намюр
                  Полуос му викат семикардан и върви комлект
                  ма верно е убаф район
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10

                    Коментар


                    • #11
                      За тази част от снимката ли става на въпрос . Силно се надявам ,че е точно това , разликата в цената между Кипър и България е убийствена.

                      Коментар


                      • #12
                        Това е снимка на необходимата ми част, има и маншон който е скъсан. Явно и от там е дошъл проблема.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X