Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

    Покарах днес едни 60-70КМ повечето по магистрала и си викам колко ли щях да се кефя ако Сахарата ми набираше с такава пъргавина като вана, вана е 2.4 а Сахарата е 2.8 и турбото и е два пъти по-голямо от на вана на тегло надали са много различни.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #32
      От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

      Здравейте,
      Един приятел си купи бус Транзит Варио 4х4 2.4 двигател 2009г. При натиснат съединител, на свободна, се усеща блъскане по крака, чува се и тракане по двигателя, но не можем да определим от къде точно. Казах му, че сигурно ще трябва да сменя съединител/маховик. Прав ли съм? Има и теч на масло в дясната част на мотора, където са гумените съединения. Трябва да го снимам, но няма време.
      КИА Соренто, дизел 140к.с. 2004г.

      Коментар


      • #33
        От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

        Днес Белия Лебед ме изложи, тръгнах да купувам едни павета и реши да омекне педала на спирачката, добре, че омекна до в къщи преди да го натоваря с над тон павета.

        Спрях пред къщи и направи локвичка ДОТ4, оказа се предна дясна спирачна тръбичка от корозия/ръжда решила днес да протече.

        Поръчах десетина метра 10мм медна и още толкова стомаена тръбичка, разни връзки и ще опитам утре да резна проблемната част и да направя бай-пас, имам т.н. конусен инструмент ама дали ще го намеря и дали ще имам 3/16 цола конус е друга бира.

        Резервната част е 40-50 кинта с неясна доставка, до тук за части за някъде пак толкова ама дали ще стане е друга бира.

        Ще снимам ако имам възможност, че тук взе да вали честичко.

        Добре, че е Сахарата, над тон павета ги взе на два курса в купето но май убих задните амове...
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #34
          От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

          Белия Лебед е отново в движение, супер много въздух беше глътнал сигурно над час го обезвъздушавахме с УкраинПацанСтрой докато педала стане "дубовъй" )

          Около 80-100 кинта за материали и инструменти.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-05-19 15.49.12.jpg
Прегледи:1
Размер:391.5 КБ
ID:5814398
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-05-22 11.52.51.jpg
Прегледи:1
Размер:225.5 КБ
ID:5814399
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #35
            От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

            Такаа, Белият Лебед понастоящем бива стопанисван от УкраинПацанСтрой и при него онзи ден се е окотило отключването и заключването на задната и страничната врата на товарния отсек.

            Фордовска тъпотия мисля е системата товарния отсек да се отключва само след загасяне на двигателя отвън с въртене на ключа вкаран в шофьорската врата и изисква две бързи въртения в посока на часовниковата стрелка, понякога изисква молитва и позициониране в посока лунния път и Северната звезда, да им имам акълите конструкторски.

            При заключване Вана изписква силно два пъти за да уведоми водача, че всичко е заключено, е така бе до онзи ден, сега нито писка при заключване нито може да се отключи товарния отсек, начини за лесно взломиране има ама това трябва да се поправи.

            Всички предпазители бяха проверени с мултицет, тоест не всички баш ами всички малки в купето и всички малки и силови бушони в двигателния отсек, бяха разменени релетата в двигателния отсек свързани с централното заключване, остават за проверка релетата и големите/силови бушони в купето под жабката/таблото.

            За сега позитивен ефект няма и вана го няма, че моя човек е на работа но слетобеда трябда да го "подчиня" този проблем, та бих бил благодарен ако някой сподели идеи?

            Първа работа ще ми е да проверя всички бушони и релета отново, после евентуално ключалките за очевидни проблеми или прекъснати кабели, някакви други насоки бихте ли посочили?

            Благодаря предварително!
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #36
              От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

              Подчиних отключо/заключването колкото да може да се работи с вана.

              Ако двигателя е запален с втория ключ в шофьорската врата става и да се заключва и да се отключва без грижи, но за това се изискват винаги да се носят двата ключа, което ме подсети, че Италиано Челентано винаги така си караше вана или винаги оставяше задната врата на товарния отсек отключена, по негови думи - така било по-удобно...

              Според разни хора в нета, когато сме заключвали вана преди и е свиркал силно два пъти, това е означавало, че има отворена врата някъде... най-вероятно задната щото е леко взломирана и не се затваря добре, но това да е кахъра на вана.

              Закачих го на Лаунч диагностика и Лаунча като видя колко грешки излязоха, каза искам да бягам да си ходя, 5 грешки по двигателя разни ЕГР, разни налягания по рейката и т.н. и една 6та грешка пасажерския колан някъде давал на късо... нямам за момента нито сили, нито желание да ги боря тия неща, особено ако вана си върви на самолет и харчи подобаващо под 10ка.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #37
                От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

                При заключване не мига нищо.При повторно заключване мига веднъж дълго да потвърди че всичко е заключено.Ако мига два пъти,има отворена врата.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  При заключване не мига нищо.При повторно заключване мига веднъж дълго да потвърди че всичко е заключено.Ако мига два пъти,има отворена врата.
                  Аха, и аз нещо такова прочетох, но при нас бибиткаше клаксона два пъти, сега не бибитка и не се заключва и отключва на загасен двигател )
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

                    Моя е обратно,не може да отключиш товарния на работещ мотор.То се програмираше това май.Имам опция като светна фаровете ръчно,колата да остане да работи без ключ,пипнеш ли съединителя и гасне.Съответно в този режим,не работи нито една ключалка освен шофьорската.Отворя ли предния капак,заключва всички врати и товарния отсек.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

                      Преди няколко минутки продадох Белия Лебед на едни пайки'та (Ирландски цигани), взех му 365 кинта след 2 часа пазарлъци ) стиснахме си ръцете днес на обед на 600 кинта обаче се оказа, че прегледа ми не е след 5 месеца ами след един и милите не са 120 хиляди както мислех ами над 160 000 та за това почна едно пазарене

                      Фактите са, че след месец трябва да се явя на ГТП, застраховката ми изтича и тя след месец, данък + бог знае какви неща за поправка ще излязат на прегледа, реших да си намаля грижите с една голяма по-малко и сега вече търся голям пътнически микробус, който да става за Кемпер'уване, следва продължение както се казва...
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X