Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

    Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
    Ей, нема отърване от тоя Quadra бре. 17 ки, та 17 ки! Ясно е накъде отива работата
    За Ситроен си прав, модела беше ДС 19,20,21 - този е и първият със завиващи фарове. Обаче все пак тази концепция / широк преден мост и тесен заден/ от преди 25 - 30 години. Даже тогава се говореше, че този автомобил е на практика необръщаем / разни тежести и противотежести имаше отдолу. Ама сега няма такива работи
    Поздрави
    Виж, като горд собственник на въпросния Форд мога да ти дам съвет да се регистрираш тук:http://www.ford-trucks-club.ru/forum/index.php . Точно тази сутрин момците бяха сложили съответната снимка и аз я постнах тук, което си е живо съвпадение. Междудругото не съм се засили да продавам джантите на всяка цена защото чудно добре ще ми седят на бъдещия Вранглер както вече казах.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #62
      Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

      Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
      Разлика в ширините на преден и заден мост при автомобилите има - факт.
      Колко е голяма и кой мост да е по-широк - конструкторска преценка. В такъв случай остава само проблема с аквапланинга за който колегата по-горе писа. А той се решава с добри гуми. Ти си мислиш за задния мост, да върви в следите на предния, ами на предния мост кой да му чисти водата???
      На повечето леки коли които съм виждал задния мост е с 8см по тесен.
      На Джийп двата моста са еднакви. Не знам как е при другите джипове.

      Коментар


      • #63
        Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

        На Джийп двата моста са еднакви. Не знам как е при другите джипове.

        Мисля че при всички джипове е така /не съм сигурен/.
        Затова писах коли.
        По правило задният мост е по-тесен.
        Изключение - спортните автомобили.
        VITARA, SAMURAI
        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
        RENAULT ESPACE QUADRA
        ...и едно сивикче за града...

        Коментар


        • #64
          Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

          така ето няколко снимки джантата.Вижда се 12мм inset което незнаем какво точно означава както и други щамповани надписи които нищо не ни говорят.Моля някой който знае нещо за маркировката по джантите да каже
          Откаде се разбира колко е диаметъра на кръга на болтовете?








          Последно редактирано от Т.Т. младши; 09-05-07, 20:46.

          Коментар


          • #65
            Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

            Диаметъра на кръга на болтовете е 114.3 Ако чакаш да го видиш някъде написано по твоята джанта няма да го видиш. Вътрешния отвор мисля че е 80, което значи че JEEP-ови джанти стават само ако престържеш централния отвор.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #66
              Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

              Basi ludata tema! Kinex vi go kaza - vzimate djanti i probvate! Spravka - pikapa mi. Vzah izneseni navan djanti ot BMW i ......voala!

              Коментар


              • #67
                Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                Basi ludata tema! Kinex vi go kaza - vzimate djanti i probvate! Spravka - pikapa mi. Vzah izneseni navan djanti ot BMW i ......voala!
                Voala madam lio jur dio Spas.
                Севдо куде се загуби бе човек? Маи Quadra каза че можеш да доставиш фланци. Верно ли е?
                Това, което каза Kinex се нарича опит-грешка, ако не уцелиш от първия път след това си загубен. Трупаш разни неща дето не стават ама си викаш "грешка на растежа", щото нали си и пораснал междувременно, след това изпадаш в състояние "растеж на грешката, и става мамси джейс.
                Та затова питам и чета.
                За фланците - какви да поръчам? Какво мислиш по въпроса?
                Поздрави
                Тодор Томов
                =============================
                Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                Коментар


                • #68
                  Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  Диаметъра на кръга на болтовете е 114.3 Ако чакаш да го видиш някъде написано по твоята джанта няма да го видиш. Вътрешния отвор мисля че е 80, което значи че JEEP-ови джанти стават само ако престържеш централния отвор.
                  Айде пак се почна! 114.3 боб ли фърляш или просто си го премерил. Все трябва да има някакъв критерий!!
                  Ега ти работата по света няма други джанти освен Джийпови
                  Поздрави
                  Тодор Томов
                  =============================
                  Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                  Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                  Коментар


                  • #69
                    Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                    Фърлям боб разбира се.
                    Пише го по дебелите книги и го казват хора по-патили от нас, които вече са минали по тая пътечка. И както за хиляда и първи път ще повторя - джантите които бяха на Гранда заспаха на шпилките на Експлорера.
                    На Гранда съвсем случайно знам че са 114.3, също като на Чероки и Вранглер а също така на Дайхатсу Териос и някои Субари... Ако искаш си търси от такова ако мислиш че по-лесно ще намериш. Това е стандартен размер, няма какво да го мислиш, той си е такъв и с това въпроса е приключен.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #70
                      Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                      Вземи една дъска.Летва също може.
                      Премери колко ти стърчат веждите.
                      И кажи с колко искаш да изнесеш джантите.

                      Коментар


                      • #71
                        Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                        Уважавам мнението ти и боба разбира се. Размера е 114.3 и точка по въпроса. И за офсета се разбрахме - също точка. Какво ще кажеш все пак за този гаден надпис на джантата "12 мм inset"
                        Поздрави
                        Тодор Томов
                        =============================
                        Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                        Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                        Коментар


                        • #72
                          Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Вземи една дъска.Летва също може.
                          Премери колко ти стърчат веждите.
                          И кажи с колко искаш да изнесеш джантите.
                          Премерих - с цигарена кутия. За задните -3,5 см за да са на външния ръб на кората. При това положение предните ще изляза малко повече около 1 см в предния край и на нула в задния, което не е проблем.
                          Поздрави
                          Тодор Томов
                          =============================
                          Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                          Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                          Коментар


                          • #73
                            Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                            Между другото да споделя че руския форум, който даде Quadra e много ценен. Хората там имат инфо за ремонти, експлоатация и поддръжка, споделят практически опит , каталози на руски и английски и т.нн.
                            Благодарности на Quadra. 1 Blagodarnost
                            Само дето пишат на жаргонен език и не всичко е ясно, но мисля че ще се справя.
                            Поздрави
                            Тодор Томов
                            =============================
                            Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                            Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                            Коментар


                            • #74
                              Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                              Питай каквото е неясно, ще ти преведа или ще го доуточня. Регистрира ли се вече?
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #75
                                Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                                Питай каквото е неясно, ще ти преведа или ще го доуточня. Регистрира ли се вече?
                                ОК. Още не съм, но до петък ще се регистрирам
                                Поздрави
                                Тодор Томов
                                =============================
                                Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                                Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X