Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

    Има някакъв резон в думите ти, поради това че обикновенно предната гума изхвърля водата и задната минава по по-сух асфалт, но опасността идва само в случай на аквапланинг, това си е работа на гумите и скоростта - по-хубавите и по малко изтърканите държат на по-висока скорост преди да изплуват. Фултайма му е майката според мен.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #47
      Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
      Пускай червени точки бре, що се срамуваш
      Точно говорим за проблема. Стори ми се странно да казваш защо не ти допада решението с едните джанти и заради това ще го направиш съвсем същото с други такива. Е, виж ако си имаш нещо друго впредвид, тогава нещата са разбираеми , не си длъжен да обясняваш на всички защо нещо не ти допада - може пък да не ти харесва модела чисто естетически и пак ще е достатъчен аргумент
      Нищо лично, не искам да се заяждам, знаеш че съм пределно добронамерен, но наистина не вдявам как отричаш нещо и казваш че ще го направиш същото
      А иначе за широчината - дай да наложим моите гуми и тези с които си сега, то е ясно че няма да ги купуваш, ама ей така за експеримента - ще видиш че я има един пръст разлика в широчината я не
      Еее, бре Дима! Аз да не съм съдия. Както ти казах проба ще направим веднага щом съм готов с регистрацията. Обаче все- още не ми е ясно къде е нулата? Джанта +3, фланец -3 = 0, тоест положението е същото, което имам сега? Освен това оня надпис, за който писах, но не успях да снимам "12 мм инсет" все означава нещо. Може би имам +1,2 см, - 4 см фланци и съм с около 3 см навън. Малко ще е но при тия кори какво да направя.? Освен това все още мисля, че размера /широчината/ има съществено значение
      Поздрави
      Тодор Томов
      =============================
      Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
      Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

      Коментар


      • #48
        Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

        Ще си на същия вариант като сега ако си със същите по широчина джанти, обаче тези са по-широки, така че ще се получи отваряне и в двете посоки и по-навън и по-навътре. Грешката е моя, не го обясних отначало. Нали се сещаш че като е с нулев офсет равнината на която ляга идва точно в средата на джантата. Така че ако е по-широка самата джанта е логично че ще излезе по-навън (е и по навътре също).
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #49
          Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

          Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
          при всички коли следата на предния мост е различна от следата на задния по дифолт
          Колега, прегледах техническите описания на няколко марки автомобили, с които разполагам в момента и открих разлика в стъпката на предни/ задни гуми не повече от 4 до 6 см, което означава, че в зависимост от широчината на гумата само от 1/3 до 1/4 от задната гума стъпва извън следата.При изнасяне на задните гуми с още 4-6 см навън вече почти 1/2 от тях ще са извън следата при това при мокър асвалт, те ще стъпват в/ остатъка от "вълната" /ударението в/у ъ/ на предните гуми, което според мен хич не е добре. Кой знае
          Поздрави
          Тодор Томов
          =============================
          Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
          Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

          Коментар


          • #50
            Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

            Само че тези данни които аз съм гледал говорят че задната следа е по-тясна от предната в повечето случаи...
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #51
              Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
              Ще си на същия вариант като сега ако си със същите по широчина джанти, обаче тези са по-широки, така че ще се получи отваряне и в двете посоки и по-навън и по-навътре. Грешката е моя, не го обясних отначало. Нали се сещаш че като е с нулев офсет равнината на която ляга идва точно в средата на джантата. Така че ако е по-широка самата джанта е логично че ще излезе по-навън (е и по навътре също).
              Съгласен! Каква е широчината на джантите ти?
              Тодор Томов
              =============================
              Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
              Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

              Коментар


              • #52
                Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                Съгласен! Каква е широчината на джантите ти?
                8". Теза на Форда в момента са 7" ама са 15-ки. Твоите 16-ки може и да са по-широки.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #53
                  Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  Само че тези данни които аз съм гледал говорят че задната следа е по-тясна от предната в повечето случаи...
                  Май е само при БМВ. Освен това съм в грешка - разликата за която писах по-горе е в милиметри, милиметри!!! Ега ти, да правиш сметки до трети знак по сред нощ. Ние сме луди за връзване.
                  Поздрави
                  Тодор Томов
                  =============================
                  Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                  Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                  Коментар


                  • #54
                    Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                    Абе и аз се учудих за сантиметрите, ама си казвам че така и така не съм видял източника от който гледаш, затова сигурно е така... Карай. Слагай фланците да видим к`во ще стане.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #55
                      Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                      8". Теза на Форда в момента са 7" ама са 15-ки. Твоите 16-ки може и да са по-широки.
                      ОК. Ще се видим, ще премерим и ще решим.
                      Ега ти работата и аз взех да откачам като вас
                      Посред нощ сметки да правя.
                      Поздрави
                      Тодор Томов
                      =============================
                      Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                      Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                      Коментар


                      • #56
                        Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                        Само че тези данни които аз съм гледал говорят че задната следа е по-тясна от предната в повечето случаи...
                        И аз мисля, че е така и то главно заради завоите с по-голяма скорост. Помислете - при по-лека и по-широка, задница при рязък завой дали предницата няма да се "гмурне". Представете си автомобила, като триъгълник с тежък връх за предница. Поне аз смятам така. Може и да се експерементира.
                        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                        Времето е ценно, само ако не бързаш.
                        0889623098

                        Коментар


                        • #57
                          Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                          Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                          И аз мисля, че е така и то главно заради завоите с по-голяма скорост. Помислете - при по-лека и по-широка, задница при рязък завой дали предницата няма да се "гмурне". Представете си автомобила, като триъгълник с тежък връх за предница. Поне аз смятам така. Може и да се експерементира.
                          Вярно е. От Ситроен са го разбрали отдавна и имаше времена когато разликата между предната следа и задната достигаше доста сантиметри.
                          Иначе за джентите ето:
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #58
                            Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            Вярно е. От Ситроен са го разбрали отдавна и имаше времена когато разликата между предната следа и задната достигаше доста сантиметри.
                            Иначе за джентите ето:
                            Ей, нема отърване от тоя Quadra бре. 17 ки, та 17 ки! Ясно е накъде отива работата
                            За Ситроен си прав, модела беше ДС 19,20,21 - този е и първият със завиващи фарове. Обаче все пак тази концепция / широк преден мост и тесен заден/ от преди 25 - 30 години. Даже тогава се говореше, че този автомобил е на практика необръщаем / разни тежести и противотежести имаше отдолу. Ама сега няма такива работи
                            Поздрави
                            Тодор Томов
                            =============================
                            Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                            Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                            Коментар


                            • #59
                              Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                              Разлика в ширините на преден и заден мост при автомобилите има - факт.
                              Колко е голяма и кой мост да е по-широк - конструкторска преценка. В такъв случай остава само проблема с аквапланинга за който колегата по-горе писа. А той се решава с добри гуми. Ти си мислиш за задния мост, да върви в следите на предния, ами на предния мост кой да му чисти водата???
                              VITARA, SAMURAI
                              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                              RENAULT ESPACE QUADRA
                              ...и едно сивикче за града...

                              Коментар


                              • #60
                                Re: FORD EXPLORER - и аз скочих в тигана

                                Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                                Ега ти работата и аз взех да откачам като вас
                                Посред нощ сметки да правя.
                                Поздрави
                                Да бе. Що се занимаваш с глупости.
                                Копуваи. Като не става продаваи.
                                Аз така правех преди да почна да смятам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X