Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ниво на горивото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ниво на горивото

    Добра вечер на всички , имам следното питане -има ли отвор над резервоара в багажника.Газовата бутилка е там и затова питам.Спря да ми се показва нивото на бензина.Искам да проверя нивопоказателя и евентуално букса за свързване -ако е там естествено.Моля ако некой е запознат да ме насочи как да действам. За сега съм с молива- налял толкова бензин ,изминал толкова км.Спорна вечер.

  • #2
    Доколкото знам, или поне на моята няма отвор в пода на багажника. Сваля се резервоара. Аз съм го свалял преди години за да го ппочистя и боядисам.
    Самото сваляне не е кой знае каква хамалогия. Разкача се каквото има и е на болтове в гредичките на рамата. Отгоре болтчетата на фланеца обикновено са порядъчно ръждясали. Аз не съм го свалял за да вадя сондата и нивомера, но ми се беше скапала буксата. Като се посгрее времето, свали го и виж какво може да се направи.

    ПП: предимството на боди лифта е, че имаш разстояние между резервоара и пода, което много лесно се мие с водоструйката и не се задържа кал и боклуци там, от които да изгние.
    Между моя и пода на багажника има поне едни 4 см.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • itana
      itana коментира
      Редактиране на коментар
      Здравей, би ли ме ориентирал къде приблизително се намира буксата за която споменаваш.Бъди здрав и спорен ден.

    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      Здрасти!
      Сега се прибрах и видях, че си писал. Буксата е отгоре на фланеца, Днес заглеждах колко разстояние има от пода до резервоара, но не се сетих да снимам.
      То букса е силно казано. Най-обикновена връзка с езиче и жичка с накрайник, който се надява на езичето. Единично кабелче. То маса си има.

  • #3
    Тайно се надявах че японеца е мислил като мен но нъцки, като се стопли ще свалям, че ме дразни.Благодаря за отзива .Лека вечер.

    Коментар


    • #4
      Благодаря,това ме ориентира.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от itana Преглед на мнение
        Благодаря,това ме ориентира.
        Вътре на сондата има опипвач който се движи по жичен резистор/ако не бъркам/. Обикновено проблема е в контакта на опипвача в резистора. Трябва да се кривне леко за да опира по добре. Може и да има по добър метод, но аз знам този!

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от Rosen_v Преглед на мнение

          Вътре на сондата има опипвач който се движи по жичен резистор/ако не бъркам/. Обикновено проблема е в контакта на опипвача в резистора. Трябва да се кривне леко за да опира по добре. Може и да има по добър метод, но аз знам този!
          Класическа схема. Не бях вадил сондата. Но съм вадил на предишната ми кола и беше такава. Почистване на пистите на реостата и натягане на показалеца.
          Друг вариант е да има някъде прекъснато по кабелчето от резервоара до таблото.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #7
            Здравейте отново. Горивоуказателя не си работи все още и ме дразни, та реших да видя какво става.Отзад над фланеца на резервоара изрязах отвор. Оказа се нивопоказателя си работи.Замервах с омметъра за пълно и празно.До таблото не отива сигнал.Огледах кабелния сноп от багажника/ ама как го написах -багажник-който почти липсва/ до таблото но не вденах нищо.Та питането ми е , некой знае ли от коя букса в таблото излизат съответните кабели за сондата отзад.Да си пусна нови кабели.Гледах мануала и там не успях да видя съответната букса в таблото.Или не съм гледал квото требва.Та ако некой подскаже нещо ще е добре. Бъдете здрави и много безаварийни. А да, бабето е ферозка 91 набор.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X