Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак за гумите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Коле, не те разбирам. Влизат навътре КАК? Или имаш предвид 8,5 инча?


    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Сметката е колко навън или навътре са джантите спрямо равнината на фланеца посредством който джантата се монтира върху главината. Абе дупките за болтовете по-просто.

      5.5 инча са 139,7 мм грубо-140 мм. Тази джанта е с ЕТ 0 което значи, че фланеца е точно по средата на джантата. Което са си 70 мм навън и 70 мм навътре. Това от главината, повърхността на която ляга джантата.

      8,5 инча са 216 мм. Търсим отначало средата на джантата, а тя е на 108 мм. Щом е минус 35-значи джантата се изнася навън с тези 35 мм. 108-35=73 мм. Толкова влиза навътре от повърхността на главината. Ако търсим колко е навън-108+35=143 мм е навън от повърхността на главината. Проверка-143+73=216. Колкото казахме в началото, че е широка джантата.

      Математика за първи клас, и малко въображение да си представиш кое-как.

    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      Точно това питах. Дали смяташ широчината на джантата. Иначе, математиката ми е ясна в тая формула.
      А за колегата: Не ти трябват толкова широки джанти за толкова тесни гуми. Поне 8 инча да бяха., ама пак са широки за размерите, които си посочил. Най-много 7 инча джанта за тия размери. Макар че, оптимално е 5,5-6 инча.


      Колкото до офсета, пак не ти трябва толкова голям. Ще ти хвърля кал и по стъклата и по тавана.
      Друг аспект е, че нищо чудно и да опират някъде
      Пробвал съм 8 инчова на -44 с гума 235/75/15. Опира в подкалника отзад при завой. Продадох ги и сега съм с ЕТ-0. Според мен, на Ферозата повече от -10, най-много -20, не трябват. Даже -20 са много.
      Оригиналните джанти са 5,5 инча ЕТ+19. Само с нулев офсет, вадиш по 19 мм навън. Моите са 7 инчови, та реално излизат с повече от 3 см спрямо стоковите.
      Отделно съм с 235/75/15. И пак правят бербат стъкла, огледала, врати, а при завой и тавана.

  • #17
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1398809_206949556310697_703610416050114208_o.jpg
Прегледи:297
Размер:121.3 КБ
ID:6689834
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #18
      Вчера и аз се разрових по калкулаторите на джанти и гуми,даже малко посмятах. Така е, двете джанти от към вътрешния краи почти нямат разлика или ако има е много минимална.Това 8,5 J си е широко и ще се отказвам. Пък и алуминките нещо не ме кефят. Това че ще фърля по вратите и тавана ми е последна грижа. Калта е като боза и се стича, не може да се трупа като при TigerHunter. За сега ще замразя проекта гуми и джанти, ще продължа с предната броня и ако стане и задната. През това време ще се оглеждам за минусови железни джанти с 6-7J.
      Едно голямо мерси на всички и весело посрещане на новата година.

      Коментар


      • #19
        Някой карал ли е с подобни чуда? И има ли впечатления?
        NEXEN WINGUARD SUV 20570 R15 96T
        FORTUNA WINTER SUV 20570 R15 96T
        ATLAS POLARBEAR SUV2 20570 R15 96T
        Прикачени файлове
        VENI-VIDI-VICI!

        Коментар


        • sapuna
          sapuna коментира
          Редактиране на коментар
          Прероръчвам силно модела на Нексъна. От както имам СантаФе-то с друго не съм го обувал. За зимата е прекасна гума ,за никакви пари.

      • #20
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KORMORAN VANPRO WINTER 21570R15C.jpg
Прегледи:232
Размер:51.1 КБ
ID:6700980...а това-KORMORAN VANPRO WINTER 215/70R15C?
        Аз съм фен на марката.Карам Outlander и с летни и със зимни и съм доста доволен от представянето им.Та се чудя дали да не обуя и "детето" с такива?
        Последно редактирано от dit_dh; 27-01-21, 10:28.
        VENI-VIDI-VICI!

        Коментар


        • #21


          Да видим след интервенцията, къде ще се търкалят тия джанти. Към вторични или на гуми

          Коментар


          • #22
            Добро утро , за Фероза ли са ,удряни, изправяни и кви пари евентуално.Спорен ден.

            Коментар


            • danaec
              danaec коментира
              Редактиране на коментар
              Ако въпроса е към мен. Не ги продавам. Преди да ги разглабя, бяха прави. Имам още една за разглобяване и след това да се центрават и заварят. Надявам се всичко да мине как си трябва и получаваме към 95мм от борда до главината.

          • #23




            Каквото можах, направих. Сега отиват при гумаджията да видим дали ще им слагам гуми или ще вървят на вторични

            Коментар


            • #24
              Чакаме резултата..
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #25
                Ходих да си взема джантите, гледам и гуми ми сложили.


                Две от джантите идеално прави, другите две в норма, но да ги сложа задни, Все пак ще сложа старите гуми, що имат още много живот но са малки 205-70. Та да видя това в норма що ше рече за джантите.

                Коментар


                • #26

                  Те това е положението с джантите.

                  Коментар


                  • TigerHunter
                    TigerHunter коментира
                    Редактиране на коментар
                    Добре стоят.

                  • cnc82
                    cnc82 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Добре са джантите , но гумите ми малеят....поне на снимките . Какъв размер са ?

                  • danaec
                    danaec коментира
                    Редактиране на коментар
                    205/70 , мисля да ги сменям с 215/75, но ще е на по късен етап

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X