Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Feroza VS Rocky

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Feroza VS Rocky

    Помагайте, четох гледах мислих умувах(доколкото се може спрямо възможностите ми) слушах коментари и ... не мога да взема решение . Та така се стигна до това да потърся и вашето мнение.Започвам с това какво зная.Нищо . Шофирам от скоро,а относно техническата част:е уча се ама си иска време.Сега ще ви кажа какво търся.Жипка която да става за риболов,но визирайки риболов в труднодостъпни горски местности, не ми трябва за някакъв вид тежък или професионален оффроуд и все пак не се знае.То си е казано апетита идва с яденето . Но също така въпросното жипче да става и за всекидневна употреба.Ходене на работа,пазар,зарибяване на мадами .Та четох и препрочитах и в крайна сметка се спрях на Дайхатцу и то не без ваша помощ.Имам предвид гледам ви тука в форума 1 малко отбрано общество което си помага взаимно.познавате си колите помагате си.И си казах искам и аз да съм част от този подфорум . Дилемата сега е Rocky или Feroza.Тъй че очаквам сега малко помощ относно проходимост, разход, здравина потдръжка, и всички други "+" и "-" на двете Жипки. Извинявам се ако има подобна тема просто съм я пропуснал, а също и за дължината на 1-та ми публикация
    За да живееш в самота трябва да си животно... или бог.

  • #2
    От: Feroza VS Rocky

    Добре дошъл!
    И двете джипки са добри, така че избора е индивидуален.
    Аз лично, с течение на времето прекарано тук във форума, се убедих за себе си, че истинските джипки са с цели мостове и дизелови. Това разбира се е лично мое виждане.
    Ферозата ми харесва повече визуално, особено от "гърбавите" рокита (онези с надстройките отзад). Малка и компактна, но за сметка на вътрешния обем и багажника.
    Ако имаше дизелова Фероза, нямаше да слизам от нея и бих я ползвал и за ежедневна.
    Желая ти успех в избора!
    Най-вече, търси запазен и без ръжди (поне по рамата) екземпляр.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Feroza VS Rocky

      Аз лично, с течение на времето прекарано тук във форума, се убедих за себе си, че истинските джипки са с цели мостове и дизелови. Това разбира се е лично мое виждане.
      Абсолютно верно казано !
      Но ако се придържаме към темата -Фероза.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #4
        От: Feroza VS Rocky

        Гърбаво- негърбаво, аз във Фероза не се събирам! Един глас за Роки!
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Feroza VS Rocky

          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
          Гърбаво- негърбаво, аз във Фероза не се събирам! Един глас за Роки!
          Дори и гърбавото има своя чар. В началото бях меко казано "зарибен" по ферозите.Бях обсебен от тях,сънувах ги докато 1 ден не видях пред мен живо Роки.Бях изчел всичко за ферозите,но за роки-тата нищо.После 1 съфорумец започна да ми обяснява за целите мостове за дизелите...(аз казах,че съм новобранец,но с големи мераци,затова попивам всяка информация като гъба.) С 2 думи не ми се започва тепърва да уча за Роки-тата.Edoors доколкото си спомням от форума ти имаше чероки и роки или се лъжа ако е така,кажи нещо за разхода и каде са му слабостите на това чудо на природата.И при него ли трябва да гледам за ръжда отдолу ?Дайте по-смело глава ме заболя иде ми да се развикам: "Искам Жипчееееее"
          За да живееш в самота трябва да си животно... или бог.

          Коментар


          • #6
            От: Feroza VS Rocky

            Фероза vs Roki e като Нива vs Уаз. Определено Рокито е по-сериозния джип. За нуждите, които си описал Фероза ти върши идеална работа. При Рокито разходите мисля ще са ти по-високи. Има един, поне за мен сериозен проблем с Рокитата - доста по-редки са. Предполагам ще е по-проблемно намирането на части за тях, особено по моргите , но тук колегите с Роки да си кажат. Най- добре може да се изкаже Ванката, че той и двете коли ги е карал.
            Оператор на италиански реактивен жребец

            Коментар


            • #7
              От: Feroza VS Rocky

              Един глас за Роки. Твърди мостове, достатъчно мощен дизелов мотор, леко купе....... Може да стане луноход, при желание на собственика, може и да се запази като пичеловка...... Бих заложил на по-големи възможности за последващото "наджипяване". Ама аз съм си искривен
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                От: Feroza VS Rocky

                Първоначално публикуван от XaHKy5paT Преглед на мнение
                Дори и гърбавото има своя чар. В началото бях меко казано "зарибен" по ферозите.Бях обсебен от тях,сънувах ги докато 1 ден не видях пред мен живо Роки.Бях изчел всичко за ферозите,но за роки-тата нищо.После 1 съфорумец започна да ми обяснява за целите мостове за дизелите...(аз казах,че съм новобранец,но с големи мераци,затова попивам всяка информация като гъба.) С 2 думи не ми се започва тепърва да уча за Роки-тата.Edoors доколкото си спомням от форума ти имаше чероки и роки или се лъжа ако е така,кажи нещо за разхода и каде са му слабостите на това чудо на природата.И при него ли трябва да гледам за ръжда отдолу ?Дайте по-смело глава ме заболя иде ми да се развикам: "Искам Жипчееееее"
                Koлега, говорим си за пълнолетни машини! Почти е невъзможно да го вземеш без ръжда, освен ако не е обработено качествено и то неведнъж. Рокита има различни модификации, но в задната си част (ресори, спирачки, лагери) всички са почти еднакви с Ферозата, та с частите би трябвало да е сходно положението. Аз нямам оплаквания от Жипчето ( с оглед достолепната му възраст) и "гърбицата", дето Сашо я ненавижда, си ме кефи. На задния ред седалки цари един простор във височина, все едно си в ТЛК-80 (ще ми се де). Лошото е, че заради тая гърбица не ми влиза в гаража. Иначе жипчето си е кораво, надеждно... за сега (дано да мога винаги да го казвам) и ремонтопригодно. След малко попипване тук-там си има достатъчна (за него) мощност, че и прилична скорост (имайки в предвид изключително аеродинамичната форма- като ТИР-ремарке). Аз не го ползвам за ежедневна кола, въпреки че си спретнах сега един комплект АТ гуми с джанти, та не се знае зимата дали няма да подкарам. Тук може да прочетеш повече (ако не си) за конкретно возило!
                Поздрави!
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #9
                  От: Feroza VS Rocky

                  Зависи какво точно искаш от колата . За мен правилния отговор е Ромки 102 к.с (такова имах ) . Въпроса е да си намериш в добро състояние. Ако малко ти е по тежък крака задължително на Рокито . Имах за много малко Фероза , за малко защото буталото излезе да види кой кара. Да подчертая че успях да постигна този резултат за около 2 часа издевателства над машинката. Обаче при идентично каране с Рокито устиска около 2 год . Е имаше подмени - карета , полуоска и веднъж ск. кутия ,но беше на гуми 33 . За подръжката не е страшна . Лошо е че са по малко разпространени , и по моргите злоупотребяват с това . Стандарни консумативи в магазин са на нормални цени .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Feroza VS Rocky

                    Търсих си Витара ,купих си Фероза , а сега си давам гласчето в полза на Roки ( ако може да е 2 000 бензин че тая нафта много бърка в джоба) ..... и после лудите били на изчезване
                    >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
                    Защото така ми харесва...
                    Телефон: НЯМАМ
                    Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

                    Коментар


                    • #11
                      От: Feroza VS Rocky

                      За какво каране искаш да го използваш?

                      Ферозта е по-лека версия. Има си достатъчна проходимост за леки и не чак толкова леки разходки. Части се намират достатъчно - както нови така и втора ръка. Идеално понася газ. Може да се докара до доста смислен разход.

                      Рокито - има го както с цял мост, така и с независимо. 2.0 бензин, 2.8Д, ТД и ТДИ.
                      Роки с цял мост има поне 2 пъти по-голям ход на предното окачване от Фероза. Вози по-меко. 2.8ТД му е повече от достатъчен. Върти си гумите без никакви грижи. Определено е по-сериозната от двете машини. Но си папка нафта и мегдан за икономии с алтернативно гориво дава само биодизела.
                      Роки с независимо предно окачване за мен няма смисъл - то е като фероза с огромен дизелов мотор Нито има място за големи гуми, нито има мегдан за повдигане.

                      Преди да си купя рокито гледах и няколко Бертонета. Всичко си е Роки по него, но е барнат малко дизайна и мотора е BMW. Има с 2.0 и 2.7 бензин и 2.4ТД.

                      Иначе и Фероза и Роки гният. Трябва да се внимава при огледа да няма нещо замазано от продавача. Аз съм много доволен и от двете. Ферозата има навика да грее ако и куца охладителната система. Рокито го карам от месец, за момента нямам впечатление за "болести" по модела Смених Ферозата с Роки, защото и уморих мотора. Отказах се да я правя, направо взех по-голямото.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Feroza VS Rocky

                        Аз, ако нямах ферозата, бих си взел Роки. Нисък таван, на цели мостове, ресори и 2,8 ТД.
                        Наясно съм с факта, че гори повечко (не и от мойта Фероза), но като цяло съм фен на дизела.
                        Много по-еластичен на всички предавки и обороти, особено турбинирания, и с хубав въртящ момент.
                        Бензин-газ... да, знам че ще е една идейка по-евтино возенето, но НЕ мерси!
                        Аман от датчици, датчичета, тЪрбички, жички и маркучета, вакуумчета, ЕГР-нца, Мап, Маф, стъпкови моторчета и скапана електроничка!
                        И все нещо му неугодено като хората
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          ЗОт: Feroza VS Rocky

                          За какво лапане става въпрос ,моето на градско гореше около 9 л. с гуми както казах по горе 33. На магистрала по гпс се движеше с 135 км.ч. -подържаше ги . В гората не комнентирам ,там е много по различно . Моето беше турбодизел с интеркулер 102 к.с , цял мост . От 1994 г . се произвежда с незвисимо окачване . Нали говорим за джип не за малотражка ,мисля че разхода му е повече от добре.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ЗОт: Feroza VS Rocky

                            Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                            За какво лапане става въпрос ,моето на градско гореше около 9 л. с гуми както казах по горе 33. На магистрала по гпс се движеше с 135 км.ч. -подържаше ги . В гората не комнентирам ,там е много по различно . Моето беше турбодизел с интеркулер 102 к.с , цял мост . От 1994 г . се произвежда с незвисимо окачване . Нали говорим за джип не за малотражка ,мисля че разхода му е повече от добре.

                            Ако става въпрос за 9 нафта .... мисля, че е поносимо.А пък имам и достъп до олио колкото си искаш,пък и нафта на черно ако изпада по-малко .Мисля, няма да е бог знае колко много нанагорно за джоба В началото бях за Феро, но май-май склонявам към по-големия брат.За ръждата съм наясно къде да я търся "отдолу м/у краката" относно частите ферозовите не са ли сходни до голяма степен с тези на рокито?И аз гледах бертонета но някак си тез хибриди не ми вдъхват мн мн доверие.
                            За да живееш в самота трябва да си животно... или бог.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Feroza VS Rocky

                              Абе, ферозоподобните бертонета хич не изглеждат зле. Имат си добра мАторетка и са по-широки.
                              Аз бих.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X