Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Жоро, днеска си мислех да те питам, с колко удължи гредите на рамата напред за лебедката.
    Не че ще слагам скоро, но мисля като разхвърлям, да "подготвя терена".
    Твойта колко либри е?
    Офф отдавна беше. Но не повече от 10 см.
    Но при следващата ни среща сваляме бронята (сваля се с 2 болта за 2 мин) и гледаме и мерим кое как.
    Предната част на шасито профилът е насочен с ъгъл надолу. Колкото повече удължаваш, толкова по ниско слиза удължението.
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #77
      От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

      Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
      Офф отдавна беше. Но не повече от 10 см.
      Но при следващата ни среща сваляме бронята (сваля се с 2 болта за 2 мин) и гледаме и мерим кое как.
      Предната част на шасито профилът е насочен с ъгъл надолу. Колкото повече удължаваш, толкова по ниско слиза удължението.
      Да, забелязах за ъгъла. Вероятно може да се компенсира (изправи) с удълженията, ако се резнат под ъгъл.
      Иначе, намерих точно същия профил. От него подмених парчето за захвата на ресора отпред. Имам още поне метър.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image053.jpg
Прегледи:2
Размер:100.9 КБ
ID:5238469
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #78
        От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

        Аз съм на един акъл с мнението на Спарки. Конкретно по въпроса мисля, че ако подлагаш отзад на конзолата трябва да подложиш задължително и под предната конзола. Иначе пак променяш работната характеристика на ресора. Но пак се връщаме на въпроса, какво правим с предницата?!! Все си мисля , че с това окачване отпред няма изравняване след като навирим задницата. Колкото до еретични идеи то и аз имам една ... що не присадим цял мост отпред?! Тогава няма да имаме проблем с нивелацията

        П.С. И все си спомням за ферозата на Радо Генев .... висока и проходима, а преработките по нея не бяха кой знае какви по спомен. Май най-много бе играл флекса по калниците и една стабилизираща щанга на предницата бе паднала мърцина!
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #79
          От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

          Жорка, стабилизиращата щанга "слиза" за 10 мин. Проблема са ъглите на работа на всичко по предното окачване.
          Трябва да видя, дали има възможност да се свали малко кормилната кутия. Другите неща има как да се свалят.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #80
            От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

            Жороо, аз тва за моста го предложих малко по-горе
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #81
              От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Жороо, аз тва за моста го предложих малко по-горе
              Петьо извинявай, но хлапето ми е болно .. кашля, буха и летя да давам разни сиропи и илачи .. до като си напиша поста бая време мина и си ме изпреварил.
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #82
                От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Да, забелязах за ъгъла. Вероятно може да се компенсира (изправи) с удълженията, ако се резнат под ъгъл.
                Иначе, намерих точно същия профил. От него подмених парчето за захвата на ресора отпред. Имам още поне метър.

                [ATTACH=CONFIG]283905[/ATTACH]
                Да разбира се може да го изправиш.
                На мойта профила с който удулжих не беше същия. По-мялък който го напъхах в шасито и освен заварките по челото на шасито има заварки по няколко точки на стените където се прилепват едно за друго.
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #83
                  От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                  Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                  Петьо извинявай, но хлапето ми е болно .. кашля, буха и летя да давам разни сиропи и илачи .. до като си напиша поста бая време мина и си ме изпреварил.
                  Да се оправя бързо че да ходим да караме
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #84
                    От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Да се оправя бързо че да ходим да караме
                    Чул те Господ ...

                    Сори за спама .. темата е интересна.
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #85
                      От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                      Сашо, може и да си писал някъде, ама при такова повдигане, амове ще сменяш ли, или имаш запас от дължина в сегашните? Щот на мен ми окъсяха нещо....
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #86
                        От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                        Не съм споменавал, но то се подразбира. Ще трябва да се сменят и четирите. За отзад съм намерил маслени от Форд Транзит, по идеята на Крум, но ще трябва да ги преработя отгоре. За отпред, вероятно пак ще търся някакви маслени.
                        Крум ми е обещал едни от Паджеро, но няма да станат. Вероятно ще трябва да търся пак нещо бусово. Предполагам, че може би те ще имат по-големи ходове.
                        Паджеровите са:
                        Разгънати-340мм, сгънати-220мм
                        Ферозовите по сервизното са:
                        разгънати-365мм, сгънати-230мм
                        Т.е. като сгънато положение ме устройват, но разгънати са по-къси от ферозовите.
                        Моите (Монро 4х4) са по-дълги и в двете положения с около 2-3 см, ама мисля че ще е малко... Не е изключено и да ми ограничават хода нагоре. Никога не опира в ограничителя за нагоре.
                        Ще ги сменям, че са много твърди.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                          То целия Дайхатсу форум се изнесе в тая тема, та и аз ще се обадя
                          Независимо от хода на амортизаторчето реалните ходове се определят от ограничителните тампони. Ако свалиш единия торсион и пуснеш една ролетка при сгънато и разгънато ще ти стане ясно за какво става въпрос. Въпреки, че в завода са го измислили съм сигурен, че има допуск в сантиметри. Като се прибави потрязването на тампона и натягането на торсиона само ролетката може да каже кое е истината.
                          Отзад работата е още по-лесна. Като повдигнеш задницата ликвидираш долните уши и си правиш нови където ти удисва. Бонуса от това е, че новите уши ще са скрити в проекцията на моста, няма да стърчат на долу и няма да са уязвими.

                          Искам да добавя за товароносимостта: Сега съм с пружини от Паджеро. При свободно положение са 42 см, а при натоварено 25 см. Качвам във Феро човали със строителни отпадъци (вар, тухли на парчета, плочки и т.н.) колкото могат да влязат, вероятно 400 - 500 кг. Клякането на задницата е съвсем нормално и в норми, не е нищо фрапиращо и се движа нормално в градски условия, на черно не ми е трябвало. Вече смятам, че ресьорите нямат абсолютно никакви достойнства пред пружините. Единствения недостатък е осигуряването на странично ограничаване и устойчивост на моста. Панхарда за мен е свещенна тъпота и инаги бих предпочел 3 линково или 4 линково. Още нещо, ако сега трябва да започна преустройството на задницата ще махна бензиновата помпа от дясно и тръбата на ауспуха от ляво и ще пъхна пружините от вътрешна страна на шасито.
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                            Росене, съгласен съм с всичко. Вчера разглеждах всичко много внимателно по предницата. Освен че повдигане може да се получи само чрез натягане на торсионите (едва ли откривам топлата вода), стигнах до извода че не е толкова важна височината, колкото ходовете.
                            Не знам доколко натягането на торсионите ограничава хода нагоре, тъй като не знам колко са твърди в действителност. При мен тампона никога не опира в ограничителя за нагоре, но аз отдавам всичко най-вече на стабилизиращата щанга, която е ужасно твърда. Тъй като, за сметка на това, ограничителния тампон за надолу опира съвсем лесно и разстоянието там, дори на равно е много малко, смятам че стабилизиращата щанга не позволява от другата страна окачването да се свие достатъчно.
                            Това за хода нагоре.
                            За хода надолу бях споменал някъде, че по-удачно според мен би било да се подреже ограничителя на самата рама, отколкото гумения тампон. Бат'Джорджоне го беше направил преди много време и мога да намеря някоя снимка.
                            За проблемите с ъглите на работа на карета и щанги имам някои идеи, които ще споделя по-късно. Колкото до ходовете, мисля да ги измеря сваляйки стаб. щанга. Като минимален размер в свито положение, мисля че този на производителя е добър, доколкото не пипаш горния захват на амортисьора. За максимално разгънатото положение, трябва да се измери след орязването на ограничителя.
                            Тук идва обаче проблема, че от конструктивна гледна точка, не може един амортисьор да бъде едновременно толкова къс в сгънато положение и съответно по-дълъг от хода, който позволява тази дължина.
                            Та пак опираме до повдигане на горния захват на ама, за да вкараме по-дълъг по принцип, който ще ни осигури повече ход надолу.
                            Въобще, нещата стават сложниии. Не казвам невъзможни, но сложни.

                            За задното окачване си прав също, че с пружини могат да се получат по-добри ходове и височина. За там важат същите гимнастики с амовете. Привърженик съм на идеята за преместването на амовете от вътрешната страна на рамата в горната част, но преместването на пружините там, мисля че ще донесе само негативи. И откъм устойчивост също.
                            За сега, мисля да си оставя ресорите отзад, но не изключвам вероятността някой ден да се замисля за пружини.
                            В твоя случай, за да си осигуриш повече странична стабилност, съм на мнението на Андро, че трябва да се направи по-широко в задната част А-рамо, както и да се отдалечат възможно най-много от диференциала захватите към рамата.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                              Между другото... Като ми стана много висока заднизата реших, че вместо да я свалям ще вдигна предницата и ша ставам ла драгстер. Оказа се, че на два санта над допустимото от производителя предницата тресе зверски. В гората с групата ако се случи малко по-бърз участък, аз карам най-бавно защото ми тресе, та се не трае. Започвам да мисля за пружини и отпред!

                              edit:
                              На времето имах Вартбург. Предното му окачване може да послужи идеално за ъпгрейд на Феро

                              ................ Веднага да махнеш скапаната стабилизираща щанга! Това е най-френско-италианската част в тая кола! Ако след премахването установиш, че все пак ти трябва, аз лично ще дойда да ти я монтирам!
                              Последно редактирано от sobax; 30-12-10, 13:37.
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                                За пружини отпред, трябва внимателно да се огледа как стоят нещата, но не мисля че ще е много просто. Формата на носачите предразполага към евентуален монтаж около амортисьора, но докато долния носач е доволно голям и има място за чинийка, то горния е доста по-компактен и не съм сигурен, дали ще може да мине пружина през него и да не опита в цялата амплитуда на движението му.
                                Не знам, не съм поглеждал с тая мисъл в главата, но ще погледна. На Витарата е друга бира, щото няма горен носач, а за Вартбурга, не знам.
                                А щангата ще я махам. Единствения проблем са ГТП-тата, доколкото някой въобще поглежда. През Февруари съм на ГТП и след това я махам веднага.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X