Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

    Няма да стане, защото:
    Корона на Роки - 204мм преден и заден
    Корона на Фероза - 170мм преден, 180мм заден
    Пиньон на Роки - 85мм и двата
    Пиньон на Фероза - 55мм преден, 57мм заден
    И това са само диаметри. Не знам дебелината на короната и дължината на оста на пиньона... Кофти...
    И кожусите са им различни
    Единствено може да се направи преден ферозов с ръкави и сфери от Уаз, ама като го знам колко е кекав, ще троша по диф на ден...

    Ще се поровя в сузукаджийския раздел, да видя параметри на самурайски мостове, ама надали...
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Единствено може да се направи преден ферозов...
      Заден. С предния не си струва да си играеш въобще.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Заден. С предния не си струва да си играеш въобще.
        За посоката на въртене (зъбите), нямаш ли угризения?
        За предния съм наясно...
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          За посоката на въртене (зъбите), нямаш ли угризения?
          За предния съм наясно...
          Угризения имам, но пак ще е по-здрав от предния. Както знаеш на предния проблема му е повече корпуса, а не вътрешностите. Доста джипки са с по-малък преден от задния, и проблеми нямат. Твоята ще е с еднакъв, но обърнат. Не вярвам да има проблем с това.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

            С по-малък преден са предимно паркетниците и полупаркетите като Феро, Витара, Нива. Ако бяха с еднакви като Роки, проблема щеше да е никакъв. Вероятно и преправяните витарово-уазкови дифове имат същия проблем, освен ако на Витарата не са еднакви короните и пиньоните и не слагат на заден, корона и пиньон от преден. Знам ли...
            Жалко, че не се включва нито един витараджия...
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              С по-малък преден са предимно паркетниците и полупаркетите като Феро, Витара, Нива.
              Много си далеч от истината. В списъка са и:
              - Патрол 160/260 (200mm преден и 233 заден)
              - Има 160/260-ки дори с 200мм заден
              - Патрол Y61 (233 преден и 260 заден)
              - TLC 70/73 - има различни "партиди", има включително и HZJ73 с по-мапък преден от задния.
              - Не съм сигурен и за 80-та серия.
              - Паджеро и дериватите му
              - Терано и дериватите му

              ...сигурно и още, ама сега не се сещам, а и не знам примерно каква е хавата при Jeep. Да, последните два не са хардаджийски, но пък са разпространени и нямат проблем с дифовете.

              Само за информация ранните терано са с 200мм отпред и 233 отзад. Терано 2 със 180мм отпред и 233 отзад, а трилитровия дизел със 180мм отпред и 200мм отзад.

              Та, двата еднакви дифа никак не са индикация за паркетник, а по-скоро нормална практика. В тоя ред на мисли, нивата е с еднакви. И кво? С нещо по-малко чуплива ли е от фероза и витара? Според мен - напротив.

              180mm преден диф с 4 сателита няма да се строши никога на фероза. Дори доста по-тежкото, особено отпред, терано троши рядко такъв, а до него достига в пъти по-голям въртящ момент отколкото може да осигури ферозата, както и да я настъпваш и каквито и гуми да и слагаш. Освен това дългите полуоски пазят дифа, защото пружинират. Тоест, обикновено при едни и същи условия диф на джип с независимо окачване ще се строши по-лесно от диф на джип с цял мост.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                Ами, аз смятам че варианта с преправянето на заден мост от Фероза и преден от Уаз, ще е най-удачно. Най-вече заради предавателните числа.
                Вероятно ще подготвям едно-друго и ще рискувам.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                  На уаза предавателното отношение мисля,че е същото като на витарата,затова и повечето слагат направо целия преден мост от УАЗа.

                  Коментар


                  • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Ами, аз смятам че варианта с преправянето на заден мост от Фероза и преден от Уаз, ще е най-удачно. Най-вече заради предавателните числа.
                    Вероятно ще подготвям едно-друго и ще рискувам.
                    От УАЗ - или и двата, или нищо. Ако искаш да се занимаваш само с един мост, ще е ферозов. Другия вариант е заден витаров и преден УАЗ-ов. Даже май е най-лесния вариант. МОст с предавателни числа като на ферозата май няма от какво друго.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                      Ровя се за инфо за самурайски мостове. Ако има с 5,12, поне ще са по-леки от уазовите. От по-широките, ама въобще не знам размери...
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                        Момци, понеже след улягането на ресорите, не бях коригирал височината отпред, днес го направих. Върнах по три оборота на гайката. Предницата беше една идейка по-висока, а сега е с около 2 см по-ниска. Резултатът откъм возия е впечатляващ. Предницата поомекна и следи по-плавно неравностите. Определено има подобрение.
                        Друсането отзад си продължава, а съпроводено от думкането на издънената гредичка на най-задния ляв тампон, е отврат както винаги.
                        Преди време в един свой пост, Андро изказа по-скоро предположение отколкото мнение, че евентуално оригиналните по размер задни амове, не работят добре. Не си спомням с колко точно се повдигна отзад мойта, но днес гледайки амовете ми направи впечатление, че празна и в покой, стоят разгънати на между 2/3 и 3/4. Мисля си, че не работят добре на разгъване и това допринася доста за друсането. Изглежда, сякаш нямат много "мегдан" за разгъване.
                        Ако ги сваля малко надолу откъм горния захват, някъде около 3-4см само за проба...
                        Някой има ли идея, как да стане това?
                        Искам да измисля някакъв вариант, без да режа и заварявам.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                          Виж темата на Евгени! Там само слагаш планката върху оста,без да преправяш нещо по окачването!

                          Говоря за долу,при ресьора!
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                            Големо магаре съм! Хем съм я гледал темата и пак не се сетих...
                            Точно толкова ми трябва!
                            Благодаря, Круме!
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                              Въпроса е да се прецени, колко е максималната дължина при максимално свито окчаване. Иначе все някога ще я натовариш, ще се сгънат докрай, и вместо да дъни по тампона, ще дъни амортисьора, и ако не се счупи той, ще се счупи някой от захватите.

                              ПП: А че си магаре, си знаем.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Доработки на Feroza - идеи и обсъждане

                                Еми, стига да го разкача отдолу и да го свия, и ще си покаже колко ход има нагоре. Вероятно джапанките са оставили някакъв аванс при опиране в тампона. То, с тия ресори и без това трудно опирам на тампони.
                                Аз скоро ги разкачах отдолу, щото мислех, че са си заминали. Ама си работят. Явно опъват надолу, щото са посмачкали тампоните. По-скоро са ги изместили леко встрани.
                                Викаш, все някога ще я натоваря...
                                Ами, камъните са на привършване...
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X