Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

    Преди месец закупих Ферозката с въпросния проблем - мирише на суров бензин в купето.
    Доста се порових и душих навсякъде. Свалях резервоара, проверих всички маркучи и връзки по цялата горивна с-ма - няма теч никъде. Важно е да се каже, че мирише на наистина суров бензин, все едно съм си заврял носа в резервора. Както и това, че мирише само в топли и горещи дни, като не ми прави вакуум в резервоара.
    В една друга тема колеги ме посъветваха да се концентрирам в/у десния заден калник и по-точно системата за връщане на бензиновите пари обратно в резервоара, и бяха прави - проблема наистина е оттам. Смених и натегнах скобите и за няколко дни изчезна миризмата, след което пак се появи. В последствие установих, че миризмата се появява само в топли дни, вероятно заради температурно разширение на бензиновите пари.
    Вече наистина се изчерпах от към идеи, затова ви моля за помощ.

  • #2
    От: Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

    Погледни кондензатора за бензинови пари и маркучите по него. Намира се в двигателния отсек.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Погледни кондензатора за бензинови пари и маркучите по него. Намира се в двигателния отсек.
      Моля за жокер, къде по-точно се намира този кондензатор?

      Коментар


      • #4
        От: Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Погледни кондензатора за бензинови пари и маркучите по него. Намира се в двигателния отсек.
        Ники, я ми дай един жокер и на мен. При мен също смърди непоносимо на суров бензин, а теч видимо няма от никъде...Не е от кондензатора за пари, като се кача върху коша, смърди от задната част на двигателя, където влизат и излизат маркучите в горивната рейка на дюзите...гледах, пипах но нищо не открих, а тая смрад направо ме побърква.
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #5
          От: Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

          Вальо, освен теч или пробив на кондензатора не се сещам откъде би могло да смърди. Аз съм разкарал целия този безсмислен дивайс, но миризми няма.
          А при Дайхацуто мисля, че кондензаторът се намира отдясно по посока на дижение в моторния отсек - пластмасова черна кутия, в която влизат 3 маркуча.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            ...А при Дайхацуто мисля, че кондензаторът се намира отдясно по посока на дижение в моторния отсек - пластмасова черна кутия, в която влизат 3 маркуча.
            Това не е ли въпросното чудо, което се намира над десния Заден калник. Прилича на това. Преди него е поставена клапа. Сигурен ли си, че не говорим за едно и също нещо?

            Коментар


            • #7
              От: Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

              Както казах и в предната тема, стягането на скобите на разширителя и клапата, които са над десния заден калник, решават проблема частично. Бензина явно си намира от къде другаде да излезе.
              Въпроса е защо в тази система се образува налягане и кое го поражда.
              Някой, който е по-наясно с двигателите да помага.
              Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

              Коментар


              • #8
                От: Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

                И при мене го има тоя проблем, но се забелязва предимно като мина по неравности. Капачката ми не е оригинална и понякога съм забелязъл, че прави вакуум
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • #9
                  От: Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

                  Първоначално публикуван от Diog Преглед на мнение
                  Както казах и в предната тема, стягането на скобите на разширителя и клапата, които са над десния заден калник, решават проблема частично. Бензина явно си намира от къде другаде да излезе.
                  Въпроса е защо в тази система се образува налягане и кое го поражда.
                  Някой, който е по-наясно с двигателите да помага.
                  Аз предположих, че клапата преди разшерителя (кондензатора) се е скапала и реших да я сменя. За беля обаче никъде я няма на склад, а за доставка от японско щели да ми вземат тройно и ще мине месец, а и навсякъде ми казваха, че тази клапа била вечна.(това последното мен лично много ме съмнява!)
                  Така че наистина ти беше прав, въпроса е как да го преборим тоя шиитав проблем. През цялото време си мисля, че е нещо супер дребно, а аз преобърнах цялата кола. Не знам...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

                    Кондензатора за бензинови пари е в двигателния отсек, отляво на двигателя, на задната стена (гледайки отпред, горе-долу зад акумулатора). На старите ферози е кръгла, а на новите - правоъгълна метална кутия. В ръководството се води "canister". До колкото знам е пълна с активен въглен, който абсорбира бензиновите пари при изгасена кола, а когато запалиш двигателя му ги отдава, та да си ги изгори. Така хем не мирише, хем парите не ходят зян.

                    Леко налягане или вакуум в резервоара е нормално да има. Някъде отзад има клапан за това.

                    Просто проследи и продухай всички тръбички. Има нещо или запушено, или напукано, а не е изключено и самото уплътнение при изхода на тръбичките от резервоара да се е спекло от годините, и да пуска малко, колкото да овлажнява и да смърди.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

                      Spraky, май не обясних правилно. Става въпрос за разширителния съд и клапана оградени в червено на прикачената схема. От там таи бензин.
                      Незнам дали е случайно, но бях оставил колата на ляв страничен наклон (десните гуми горе), като при това положение от снадките на това място направо течеше бензин. Странно, защото при такъв наклон това място би трябвало да е най-високата точка на системата за горивото.

                      Притегнах скобите, но това реши проблема частично. Сега пак мирише на бензин но не от там. Като че ли сега мирише на бензин извън купето.

                      Мисля, че по някаква причина се получава налягане в тая тЪрба, а тя видимо не е предвидена да има особенно голямо такова.
                      Прикачени файлове
                      Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

                        Ето снимка на въпросния филтър с активен въглен (Charcoal canister) в двигателния отсек:
                        Само като информация...
                        Прикачени файлове
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

                          Първоначално публикуван от Diog Преглед на мнение
                          Spraky, май не обясних правилно. Става въпрос за разширителния съд и клапана оградени в червено на прикачената схема. От там таи бензин.
                          Незнам дали е случайно, но бях оставил колата на ляв страничен наклон (десните гуми горе), като при това положение от снадките на това място направо течеше бензин. Странно, защото при такъв наклон това място би трябвало да е най-високата точка на системата за горивото.

                          Притегнах скобите, но това реши проблема частично. Сега пак мирише на бензин но не от там. Като че ли сега мирише на бензин извън купето.

                          Мисля, че по някаква причина се получава налягане в тая тЪрба, а тя видимо не е предвидена да има особенно голямо такова.
                          Дори и доволно мижави на вид маркучи обикновено успяват да удържат доста по-високо нялягане, отколкото си мисли човек, а и без това, налягането за което говорим е части от атмосфера - предполагам преко сили 0.1. Вакуума - пак толкова. Повече няма откъде да дойде. Това ще го удържи и най-най-мижавия маркуч, стига да е устойчив на бензин.

                          Кутийката предполагам е за да не пуска течна фракция към канистера. Не знам какво точно има вътре, но това след нея предполагам е клапанчето. Та, това клапанче отваря при определено налягане. В тоя смисъл и твърдя че е нормално с резервоара да се получи лек вакуум или леко налягане, най-малкото защото при наклон, или не дай боже преобръщане, бензина би рукнал веднага, ако системата не е поня до някъде херметична. На мен ми тече капачката, например, та налягане нямам. Обаче на първия събор забелязах че тече бензин, като съм наклонен (имам навика да пълня до горе). Така и не я оправих тая капачка, понеже не мирише. Нито на място, нито в движение, нито вътре, нито вън. Може пък да не съм я бил затворил правилно, знам ли...

                          Конкретно по темата - не знам какъв съвет да ти дам. Аз лично бих разпарчадосал всичко и сменил всички маркучи. Обаче от друга страна, като се знам че трудно ще намеря време за това, може би сума време ще карам с някакво (не питай какво) "временно" решение.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

                            При мен се яви подобен проблем зимата.Като се затопли времето направо започна да тече бензин някъде по шасито.Оказа се,че в резервоара се вдига такова налягане,че започва да тече бензин през кутията с активен въглен по тръбичката,която е към атмосферата,тя пък е сложена в една дупка в шасито и ми течеше при ресьора.Засега проблема е отстранен (временно за постоянно) с една малка дупка в капачката на резервоара.
                            Тома Томов
                            Вече с Kia Sportage.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Миризма на суров бензин в купето на Фероза - помощ!

                              Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
                              При мен се яви подобен проблем зимата.Като се затопли времето направо започна да тече бензин някъде по шасито.Оказа се,че в резервоара се вдига такова налягане,че започва да тече бензин през кутията с активен въглен по тръбичката,която е към атмосферата,тя пък е сложена в една дупка в шасито и ми течеше при ресьора.Засега проблема е отстранен (временно за постоянно) с една малка дупка в капачката на резервоара.
                              При мен имаше абсолютно същия проблем с теч през дупката в шасито.
                              След като установих от какво е, прецених че не е животозастрашаващо и забравих за проблема, дойде зима и т.н. Сега като почнаха жегите, почна пак да намирисва на бензин сериозно. Ще видя с дупка на капачката какво ще стане.
                              Георги Тонев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X