Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карета?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Карета?

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Благодаря, колега! Къде е това?
    В София, но човека е от Самоков.
    Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

    Коментар


    • #17
      До: Карета?

      О.К. Ще го имам впредвид.
      Мерси!
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Карета?

        Днес разглобих полуоската с каретата, която взех от Ванката, за да я почистя и сервизирам преди монтажа.
        Тъй като не съм вещ в материята не като техника или механика, а по-скоро като критерии за износване, искам да попитам тук:
        Какви са допустимите луфтове поне на око и ухо?
        Вътрешното каре няма никакъв радиален луфт , а аксиален има едва забележим. Изглежда като ново и вероятно няма никакъв проблем.
        Външното също няма радиален луфт. Аксиалният е около или по-малко от 1мм. Това, което не знам обаче е лекия луфт, който се получава при ъглово преместване на оста спрямо полуоската.
        Не мога да го обясня точно, затова прилагам снимка:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image061.jpg
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:5208038
        Маншоните са здрави и имаше необходимото количество грес.
        Луфта който описвам, се получи след като измих всичката грес, преди това го нямаше и карето се държеше много стегнато.
        Не ме учудва, защото все пак някакво износване е нормално да има.
        Маншоните ще ги сменя с нови и ще сменя и греста.

        Интересува ме, също така, дали полуоската се захваща във външното каре по същия начин, както в дифа. Щото на вътрешното каре имаше зегерки и го разглобих. Това външното мога ли да го избия?

        Снимка:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image064.jpg
Прегледи:1
Размер:56.8 КБ
ID:5208040
        Благодаря предварително за отговорите!
        Поздрави!
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #19
          От: Карета?

          Единственото, дето трябва да те интересува, е дали има износване по съчмите и каналите. Ако там всичко е гладко, без дерюги и ями, значи всичко е на 6. За съжаление не мога да кажа дали и външното се разглабя. Не съм махал. Би трябвало обаче да е разглобяемо. Измиваш всичко с нафта, изсушаваш с парцал, и им слагаш нова грес, за предпочитане молибденова. Графитна грес на карета не се слага, каквото и да ти говорят. Молибденовата има подобен външен вид, и от там иде доста разпространената заблуда. Погледни и в ръководството дали не пише нещо за каретата и разглобяването им. По спомен имаше някакви чертежи, но не помня какви.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Карета?

            Прегледах чертежите. Полуоската би трябвало да е захваната във външното каре по същия начин, както към дифа т.е. на втората снимка. Следователно вероятно може да се извади с лек удар, колкото да преодолее пръстена. Вътрешното каре, както казах няма никакви сериозни износвания, дерюги, канали и прочее. Ако с външното положениетио е същото, сглобявам.
            Почвам обаче да си мисля, че може да имам беля и по дифа. Изскочих от дерето със скок и при приземяването не сварих да натисна навреме съединителя, та може и да съм помлял нещо.
            Има някакво чукане на метал с придърпване. Странното обаче, е че няма нищо циклично в него.
            Днес вдигнах предно дясно колело, заключих хъбовете и въртях. При бавно въртене няма нищо. Като въртя по-бързо обаче, от време на време сякаш нещо закача в дифа за секунда и отсрещното колело помръдва.
            Ще падне голЕмото разглобяване май...

            Първо ще сменя полуоската с каретата, да видя какво ще стане.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: Карета?

              Аз бих свалил всичко, щом има съмнения за проблем, още повече че май свалянето не беше особено трудно при ферозата. Виж ако трабва да свалям на тераното - друга бира. Там се откача и повдига двигателя, за да може да излезе дифа.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Карета?

                Днес разкостих предницата. Свалих и дифа. Има някакъв проблем, но още не съм го отварял. Прилича ми на изронени зъби на пиньона, ама като го отворя ще си каже.
                Междувременно с любезното съдействие на Ванката Горчев се сдобих с работещ, та мисля направо да мятам него.
                Полуоската ще разглобя утре, за да видя карето как е.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Карета?

                  Ремонта продължава.
                  И така съм разхвърлял цялата предница, та ще посменя това-онова.
                  Ще трябва да търся долни шарнири, че са фирясали.
                  Някой, ако знае от къде и на какви пари, да не се срамува, ами да признава!
                  Спарки, тампоните на стабилизиращата щанга, може ли да се поръчат от Милнер?
                  Скъсах единия болт, дето се захваща за носача и мисля да разпробивам.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Карета?

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Спарки, тампоните на стабилизиращата щанга, може ли да се поръчат от Милнер?
                    Бях поръчал. Не стават, обаче. Явно нещо са сбъркани. Баща ми ги смени, но излизат. Просто не са тампоните, дето трябва.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Карета?

                      Днес сглобих това-онова , ама заваля дъжд и ме прогони.
                      Утре обаче, валяло или не , мисля да довърша.

                      Отляво, при разглобяването скъсах болта на носача, на който се захваща стабилизиращата щанга(на снимката е посочен).
                      Някой беше споменал нещо за разпробиване и слагане на нормален болт.
                      Така мисля и да направя.

                      Тампони на стабилизиращата щанга-оригинални на Дайхатцу- 22 лв бройката!!!
                      Имало и по 12, ама нямат в момента...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image068.jpg
Прегледи:1
Размер:53.7 КБ
ID:5212344Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image069.jpg
Прегледи:1
Размер:44.7 КБ
ID:5212343Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image079.jpg
Прегледи:1
Размер:53.9 КБ
ID:5212346Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image067.jpg
Прегледи:1
Размер:56.1 КБ
ID:5212342Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image075.jpg
Прегледи:1
Размер:48.9 КБ
ID:5212341Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image074.jpg
Прегледи:1
Размер:36.7 КБ
ID:5212345

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image077.jpg
Прегледи:2
Размер:69.0 КБ
ID:5212347
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Карета?

                        Забравих снимката с болта:
                        Прикачени файлове
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Карета?

                          Ферозата е сглобена и изпробвана!
                          Снимки няма, че цял ден работих под едно платнище и валя дъжд.
                          Няма никакви странни шумове и тропания по предницата, дори мацнах грес на ограничителите.
                          Благодаря специално на Ванката Горчев за точността и отзивчивостта!
                          Оттук нататък започва трудното.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Карета?

                            Колега, ще използвам темата ти за да не отварям нова

                            В неделя на разходката строших външно каре!
                            До къде стигна с проучването на цените за нови и стари карета?
                            Изглежда съм напомпил прекалено торсионите и трябва да отпусна малко.
                            Набутах се в едно деренце да помогна на едно окантарено Паджеро и трябваше да обърна на много скапано място.
                            Хайванчето изщрака няколко пъти и предното ми изчезна.
                            Добре, че изкарахме Паджерото, че то пък да ме изкара мен от дерето
                            Обобщете информацията по този въпрос, че другата неделя наближава
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Карета?

                              Ами, не съм се интересувал от цени, тъй като бях купил още преди това предна лява полуоска с каретата от Ванката Горчев.
                              Та сложих нея, а от старата не съм разглобявал каретата. Мисля, обаче да ги дам да се рециклират.
                              Преди време, колегата Крум (Регулатор) ми беше споменал, че в магазина до неговата фирма имали едно външно останало за 82 лв, но сега не знам.
                              Ако искаш, прозвъни магазините в София и при вас, пък ще го мислим.
                              Поздрави!
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Карета?

                                Успя ли да извадиш външното ? Понякога е трудно до невъзможност,и има само един трик,който е таен разбира се

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X