Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

    За съжаление няма да мога да пътувам тази седмица до София. В Пловдив ще сменя шарнирите, карето и накладките. По двигател и по-специално потягане на ходовата част - в София, вероятно другата седмица.
    Щом пристигнем в София непременно ще ти звънна. Подрави и от мен

    Коментар


    • #47
      До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

      Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
      Мда моята фероза се лекува ето при този човек:
      • За Митко/fulda/ Биография 0887 33 03 81
      • Откъде сте София
      • Интереси Off-road и риболов
      • Вашата професия Праа туниХ
      • Подпис Вот он я, смотри Господи и ересь моя, вся со мной

        N42 44.049 E23 19.779

      Последното са координати на сервиза, а именно:

      http://maps.google.com/maps?f=q&sour...38581&t=p&z=15


      П.П. Не е като да нямаш избор на сервиз, звънни и питай. Цените на части, които са посочени от Пловдивския магазин са мнооого добри. Моят телефон е посочен и в профила ми, а и съм ти го дала по-горе в темата.

      Поздрави и успех!
      И моята Фероза се излекува при тези Човеци. Специални благодарности!
      Предстои посещение в КАТ за регистрация и после се заемам с подобрения на визия и возия .

      Коментар


      • #48
        До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

        Винаги съм смятал жените за по социални същества от мъжете...гле--й,как си помагат
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #49
          До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

          Колеги, имам въпрос. Преди време случайно открих тази пукнатина на колектора на изходните газове на Ферозата. Дали е голям проблем това?. Пукнатината е 3-4 см дълга и май не се променя.
          Прикачени файлове
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • #50
            До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

            Освен че евентуално бръмчи повече, не виждам какъв проблем би могъл да дойде от там.

            Ама, морги дал господ - просто си купи нов колектор. Надали ще е някаква космическа цифра.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

              Аз имам подобна пукнатина , но по-нагоре между двете двойки тръби. Скоро разглобявах в тая зона , защото ми се беше скъсала на 1/3 тръбата при фланеца.
              Какво да ти кажа. Мислех да я заварявам , но нали е чугун , та в момента го нямало човека и т.н. от тоя род неща. В края на краищата така си я сглобих , но нямам проблеми. И не бръмчи повече...
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #52
                До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                Добър ден...и аз имам две пукнатини -видях ги като сменях гарнитурата.Отдавам го на опитите ми да стана амфибия този ловен сезон докато щурмувах две реки-при нагрети колектори...студена водичка и чагун(както казват едни ''арийци''от Факултето).Наблюдавам дефекта,но нищо на става,т.е. не духа от там.По нататък ще му мислим...може да направим спортни
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #53
                  До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                  То от изходящия колектор ако почне да духа, ще се и чува.

                  Щом не бръмчи, не мирише на изгорели газове и колата си работи нормално, значи проблем няма, въпреки пукнатината.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                    И аз бях така,сваляй и заваряй.Не е проблем но ще станат по-големи цепките а някой майстори вземат пари на сантиметър заварка.Заварят се на аргон или нещо от рода.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                      Благодаря ви за отговорите.

                      И при мене не гърми от пукнатината...за сега. Опасенията ми бяха до някъде че пукнатината е преди датчика за газовете , пък не го знам каква му е чувствителността.

                      Иначе двигателчето си мърка и за 2-3 000 километра маслото не е мръднало по количество. Доливах само към 300-400 грама антифриз за този пробег, но чакам лятото да видя как ще се държи при високите температури, като я подкарам из баирите.
                      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                      В. Иванов

                      Коментар


                      • #56
                        До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                        Колектора мисля, че не е чугун а стомана. Прилича на чугун защото от нагряването става на люспи като отливка от чугун. Лично съм заварявал с електрожен изпускателен колектор от Алфа раздробен на десетина части. Правил съм опити да заварявам чугун и знам как се държи. Разбира се остава уговорката, че всеки производител си има свои решения.
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                          Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                          Колеги, имам въпрос. Преди време случайно открих тази пукнатина на колектора на изходните газове на Ферозата. Дали е голям проблем това?. Пукнатината е 3-4 см дълга и май не се променя.
                          Проблем е.И ще ти кажа защо-докато караш, изгорели газове влизат през парно, фуги итн. и те тровят.Ти даже може и да не го усещаш, но със сигурност е така.
                          Смени го в най-скоро време
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • #58
                            До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                            Колектора мисля, че не е чугун а стомана. Прилича на чугун защото от нагряването става на люспи като отливка от чугун. Лично съм заварявал с електрожен изпускателен колектор от Алфа раздробен на десетина части. Правил съм опити да заварявам чугун и знам как се държи. Разбира се остава уговорката, че всеки производител си има свои решения.
                            Колега , поне на мойта е от чугун. Не знам какво имаш впредвид като как се държи чугуна при заваряване , но на моя се опита един младеж със СО-то и заварката , въпреки че се получава добре излята , се пука на същото място...
                            Аз нямах време да дочакам титуляра , който се справял със заварки на чугун и го монтирах така...
                            Мога да ти снимам колектора ,ако държиш, но трябва да сваля ламаринката отгоре.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                              Нормално е с СО-то да се пука, особено ако е слабичко, Неазвисимо дали е чугун или стомана. За такъв дебелостенен материал е нужен по-голям напън. Аз го правих с електрожен и предварително скосяване на отделните парчета (детайли). Ако пък е чугун задължително се изисква предварително загряване на материала. Башка са си електродите, тока и честотата на напрежението. Отделно от това чугуните се делят на три основни вида (сив, ковък и бял) и те не всички се заваряват. А пък отделно от това заварката на чугун никога неможе да бъде "отговорна". Не случайно в дебелите книги с големи букви пише, че чугун не се заварява. Е, до преди известно време чугуна по заваряване се слагаше под общ знаменател с алуминия, но както всички знаем, той вече се заварява с почти всички заваръчни апарати.
                              Извинявам се, че толкова се отклоних от темата
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                                но както всички знаем, той вече се заварява с почти всички заваръчни апарати.
                                Далеч не с почти всички, за съжаление.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X