Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4X4 в движение!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4X4 в движение!

    Колеги при преминаване на 4Н от 2Н и изключени предни хъбове се чува едно гадно хъркане,което го нямаше преди.Освен това когато съм на 2Н от време навреме ми присветва зелената лампа за 4х4.Междудругото от известно време насам ми свети и лампата за включена задна скорост постоянно.Когато подам контакт и тя светва и така си стои докато карам колата.Та не знам от къде омасява и взема ток да свети.Вие какво мислите по моите болежки колеги?

  • #2
    До: 4X4 в движение!

    За лампите не знам, но ако продължаваш да включваш в движение предния мост, с изключени хъбове, скоро хъркането ще спре за винаги
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      До: 4X4 в движение!

      Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
      Колеги при преминаване на 4Н от 2Н и изключени предни хъбове се чува едно гадно хъркане,което го нямаше преди.Освен това когато съм на 2Н от време навреме ми присветва зелената лампа за 4х4.Междудругото от известно време насам ми свети и лампата за включена задна скорост постоянно.Когато подам контакт и тя светва и така си стои докато карам колата.Та не знам от къде омасява и взема ток да свети.Вие какво мислите по моите болежки колеги?
      Да си сменял скоро масло на скоростите и раздатката? На мен ми се е случвало от гъсто масло - достатъчно гъсто за да не може да се освободи датчика за задна и двойно предаване.

      Отделно не виждам смисъл от включването на двойно при изключени хъбове. Има смисъл да се включат бавни при изключен преден мост, но те така или иначе не могат да се включват в движение.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        До: 4X4 в движение!

        Колега ако си с автоматични хъбове 4х4 се включва препоръчително когато автомобила е спрян в покой или в движение но до 20 км/ч

        Коментар


        • #5
          До: 4X4 в движение!

          Не не съм сменял масло скоро,но не мога да схвана защо би било проблем да се включва 4х4 при изключени предни полуоси, с какво се натоварва системата мкато цяло?Иначе , за да включа бавни трябва да съм спрял ,иначе не става ,а и не е редно!

          Коментар


          • #6
            До: 4X4 в движение!

            На моята врата има лепенка, на която пише:
            1. Превключване от 2Н - 4Н, 4Н-2Н , 4Н-4L и 4L-4H да се прави само при напълно спрял автомобил.
            2. За оптимапен режим на каране се препоръчва по нормален път - 2H. На Off-Road - 4H или 4L.
            3. При ръчни хъбове - за режими 4H и 4L е необходимо да сте включили предварително ръчните превключватели намиращи се на предните колела в положение "Lock". Преди да преминете в положение 2H - трябва да са поставите ключовете в положение "Unlock".
            4. При автоматични хъбове е необходимо след превклчване от режим 4Н на 2Н да включите на задна скорост и да изминете няколко метра назад, след което можете да продължите напред на режим 2Н. Това гарантира нормалната работа на трансмисията.

            Аз съм с ръчни хъбове и винаги спазвам предписанието. До сега не съм превключвл в движение.

            Относно светенето на лампите - намам никаква представа, защото не съм гледал къде са датчиците. Но най-вероятно са механични и са при лостовете. Възможно да са се поразместили, залепнали, деформирали или нещо подобно. Ако са вътре в кутиите Ферозата ще ми се издигне в очите

            Коментар


            • #7
              До: 4X4 в движение!

              Преминавнето 2Н-4Н и обратно не е проблем при ниска скорост. Пробвал сьм го многократно и не ми е давало проблеми. Само на 4L прехода задьлжително се спира.
              Оператор на италиански реактивен жребец

              Коментар


              • #8
                До: 4X4 в движение!

                Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
                Не не съм сменял масло скоро,но не мога да схвана защо би било проблем да се включва 4х4 при изключени предни полуоси, с какво се натоварва системата мкато цяло?Иначе , за да включа бавни трябва да съм спрял ,иначе не става ,а и не е редно!
                Когато не са ти заключени хъбовете цялата предна трансмисия стои в покой или казано по друг начин нито полуоските нито кардана се въртят, ако се опиташ да включиш 4х4 дори и с ниска скорост някой трябва да завърти кардана, дифа, полуоските със същите обороти с които се въртят и задните ама кой ще е тоя някой нямам идея . Затова ти хърка, никога не се опитвай да го правиш при изключени хъбове, ако са включени трансмисията се върти без да предава въртящ момент и включването става без проблем дори и с по-голяма скорост. А проблема с лампите може и да е от протрити кабели или лоши връзки, тръгни от кабелите, ако се наложи свали датчиците може и те да са блокирали.

                Коментар


                • #9
                  До: 4X4 в движение!

                  Благодаря ти Явор-Vromos.com за изключително точния отговор.Наистина когато съм заключил предните хъбове ,преминаването от 2Н на 4Н става много готино и без хъркане ,дори и при по-голяма скорост 60-70 км/ч.Когато обаче са изключени се появява въпросния шум.Извод-не се превключва на 4х4 при изключени хъбове и в движение.

                  Коментар


                  • #10
                    До: 4X4 в движение!

                    Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
                    ....Та не знам от къде омасява и взема ток да свети.Вие какво мислите по моите болежки колеги?
                    Ми знам ли, ако не намериш къде, ще идваш да му се пулим може и да го хванем гадния ток
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      До: 4X4 в движение!

                      Дядо Владо обещавам ,ако не намеря решение за токовете,ще мина през тебе да видим какво може да измъдрим по въпроса!

                      Коментар


                      • #12
                        До: 4X4 в движение!

                        Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
                        Преминавнето 2Н-4Н и обратно не е проблем при ниска скорост. Пробвал сьм го многократно и не ми е давало проблеми. Само на 4L прехода задьлжително се спира.
                        Вярно е при ръчни хъбове и когано са включени. Много е удобно за пресечен и хлъзгав терен. Включваш хъбовете, за да са готови, а караш на 2Н когато е равно или на участък с асфалт. При задаване на хлъзгав наклон минаваш на 4Н без да спираш и губиш инерция. После обратно. При превключването трябва да си без газ и може да натиснеш съединителя за всеки случай. То става и без съединителя, защото включените хъбове са синхронизирали цялото предно предаване. Всичко става гладко, без стържене и чукане. Правил съм го до 60 км/ч, но то повече и не е нужно. Хубаво нещо са си ръчните хъбове . За 4L спирането е задължително!

                        Коментар


                        • #13
                          за да те слуша джипа по дълго
                          според мен си спирай и тогава ги превключвай
                          за лампите провери в стопа отзад дали не си объркал жиците
                          провери дали не са претрити кабелите и да се допират затова да свети

                          на моят ни пише нищо но прочетох тук там и
                          според мен не трябва да превключваш в движение
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-09-09, 22:05. Причина: 2 последователни публикации

                          Коментар


                          • #14
                            До: 4X4 в движение!

                            Първоначално публикуван от Georgi Rudy
                            на моят ни пише нищо но прочетох тук там и
                            според мен не трябва да превключваш в движение
                            Това не стига, обясни ни какво си прочел, защо е вредно да се превключва в движение обоснови се

                            Коментар


                            • #15
                              До: 4X4 в движение!

                              Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
                              за да те слуша джипа по дълго
                              според мен си спирай и тогава ги превключвай
                              за лампите провери в стопа отзад дали не си объркал жиците
                              провери дали не са претрити кабелите и да се допират затова да свети

                              на моят ни пише нищо но прочетох тук там и
                              според мен не трябва да превключваш в движение
                              Това обезмисля парт-тайм системата попринцип. Какво ще правиш при редуващи се хлъзгави и сухи участъци през зимата?! Ще чакаш хубаво да забоксуваш за да спреш включиш предното А като се движиш по еднолентов път в колона? Не знам къде си чел тук там, но си чел грешни неща.
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X