Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фланци на джантите за фероза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фланци на джантите за фероза.

    Здравейте искам да си сложа фланци. В момента съм с гуми 235/75/15 , ферозата не е повдигана и съм с оригиналните джанти. Въпроса ми е с 35мм фланци дали в дадена ситуация няма да опират гумите в бронята или калниците? Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20231204_144747.jpg Прегледи:0 Размер:580.4 КБ ID:6945906 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20231204_144800.jpg Прегледи:0 Размер:634.9 КБ ID:6945905
    Последно редактирано от Groundhog; 04-12-23, 14:03.

  • #2
    Тя и така е мъртва с тези гуми! Свали им размера и си ги дръж в калниците!
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • Groundhog
      Groundhog коментира
      Редактиране на коментар
      Не питах това!

    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      В темата "При дядо Владо" има тест на Фероца с различни размери гуми, до 225 се справя някак си, след това умира. ...........опитах се да ти спестя проблеми , ами пробвай нататък........
      Последно редактирано от дядо владо; 05-12-23, 09:09.

  • #3
    12 години имах Фероза. Почти през цялото време е била с 235-ци. Наистина се губи много от динамиката и се вдига значително разхода.
    Ако не си я повдигал, защо искаш да я разшириш? Моята е с 3 см боди лифт и затова компенсирах леко.
    Оригиналното ЕТ на Ферозата по спомен е +19. С фланци 35, ще получиш ЕТ-16 мм. Според мен, няма да опира, но не съм сигурен, защото моята беше повдигната.
    Аз карах с джанти с ЕТ-0 и смятам, че повече не и е нужно. Хвърля гняс и кал и на тавана.
    Провал съм статично джанти ЕТ-44 и гумата опираше при завой в подкалника (бомбето).
    Каквото и да решиш, моето мнение е по-добре джанти, отколкото фланци..
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      12 години имах Фероза. Почти през цялото време е била с 235-ци. Наистина се губи много от динамиката и се вдига значително разхода.
      Ако не си я повдигал, защо искаш да я разшириш? Моята е с 3 см боди лифт и затова компенсирах леко.
      Оригиналното ЕТ на Ферозата по спомен е +19. С фланци 35, ще получиш ЕТ-16 мм. Според мен, няма да опира, но не съм сигурен, защото моята беше повдигната.
      Аз карах с джанти с ЕТ-0 и смятам, че повече не и е нужно. Хвърля гняс и кал и на тавана.
      Провал съм статично джанти ЕТ-44 и гумата опираше при завой в подкалника (бомбето).
      Каквото и да решиш, моето мнение е по-добре джанти, отколкото фланци..
      Аз имам фероза от 2008 година, тази ми е втората. Съгласен съм, че се губи динамиката с тези гуми, но това не ми е създавало проблем до сега. Първата я карах с 195/15 и я бях повдигнал. Тази не съм я повдигал и не мисля да го правя. Информацията за джантите в интернет, която намерих е +18 и започнах да клоня към 30мм фланци, за да стане -12, което се надявам, че няма да ми създаде проблеми. Тези джанти си ги харесвам, а и имам още едни джанти с гуми. Искам да я разширя, за да изглежда малко по-добре, не че ще се обърна някъде.

      Коментар


      • #5
        Ще хвърля кал по прозорците ако няма някакви вежди.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X