Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Daihatsu Terios 1.3 - I генерация- замяна двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Към колегата bullet_pk:
    нищо не съм проверявал още, прясна е от основен ремонт преди няколко дни, преди това не съм я карал никога и сега тепърва се запознавам с тази кола. Реално я взех с половината части от двигателя в багажника и я карам от понеделник.
    Току що се връщам от диагностика- неизправен температурен датчик.. утре ще купя един и в почивните дни ще го сменя, дано наистина излезе от него.
    Операцията по кабели и връзки с контактния спрей също ще я направя- ей така за сигурност.

    Коментар


    • П. Топалов
      П. Топалов коментира
      Редактиране на коментар
      Отново спънка.. в авточастите не могат да ми намерят датчика, само за тойотовия мотор излиза. Искаше ми се да го купя днес и утре направо да си го сменя, но явно няма да стане така лесно, ще трябва да го вадя и да се надявам да се вижда оригинален номер на него..

  • #17
    Просто изключи датчика ако се съмняваш в него.

    Компютърът ще го отсвири и ще работи с каквото знае.

    Коментар


    • #18
      Я на каква обява попаднах:Териус на части от Разград.

      https://www.facebook.com/marketplace...2111112l%22%7D
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • П. Топалов
        П. Топалов коментира
        Редактиране на коментар
        Колата я оставих на човека, който ми беше направил диагностиката. Ако не се намери датчик ще прибегна до такъв втора ръка от кола на части. Друг въпрос е дали само в него е проблемът, та затова реших да не се блъскам сам и да му я закарам.
        Предложението на Ясен го пробвах- никаква промяна в държанието на колата.

    • #19
      Развитието :
      Даихатсуто е в мен от понеделник, половин резервоар от тогава и няма наченки на проблеми. Пали, върви, работи добре и не гасне. Грешки не дава.
      Датчикът наистина го няма никъде. В авточастите излиза подходящ за Териос от Хонда 1.3 , но с различна резба. Човекът на когото я оставих изработи преходна втулка и успя да го монтира. Наложило се е и да се пуска нова инсталация от този датчик до компютъра, понеже е липсвал кабел.

      Коментар


      • #20
        Дифовете ми вият доста, но е откакто я взех, не е станало в последствие.
        Някой беше писал във форума, че били малко по- шумни, но все пак ще е добре някой собственик да сподели дали е така. При мен в кал вият повече и от Нива, на асфалт е малко по- добре. Не съм се качвал на друго такова Даихатсу и нямам база за сравнение.

        Коментар


        • #21
          Диференциали не би трябвало да чуваш изобщо, на никоя лека кола. И на Нива не се чуват.

          Ако чуваш при преминаване в кал най-вероятно са скоростите или раздатъчната кутия.

          Коментар


          • П. Топалов
            П. Топалов коментира
            Редактиране на коментар
            Дори и на асфалт вие над 2000-2500 оборота, съответно и зависи от газта, с много леко подаване не е нещо фрапантно, но си е постоянно. Като се натепаха гумите в калотията този уикенд на лова пък беше ужасно, помислих дали не е станало нещо, докато не излязох на асфалт и не се поизчистиха малко буците кал. Сигурно си прав, че не са диференциалите, просто предполагах.
            Нивата на роднина вие при 60-70 км/ч, вероятно знаеш за какво говоря, а при Даихатсуто се чува и малко повече дори.
            Ще опитам да снимам клип събота като го карам пак.
            Последно редактирано от П. Топалов; 05-12-22, 20:20.

        • #22
          След слагане на подложки на пружините по 3.5 см на ред дойдоха нови гуменетки за зимния лов- някакви китайци Linglong Crosswind М/Т в размер 215/75 R15 /стоково тези Даихатсута са с 205/70 R15 /.Не опират никъде и учудващо динамиката не се промени или ако се е променила то аз не мога да я усетя, може би се дължи на прекалено късите скорости. Старите ми гуми Hankook Dynapro ATM в размер 205/70R15 бяха с тегло 11.8 кг, а тези Linglong-и са по 15.3 кг всяка. Размери на пътен просвет с тези гуми:
          Около 24.5 см при най- ниската част на подкартерната защита и около 25 см при задния диф.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • bullet_pk
            bullet_pk коментира
            Редактиране на коментар
            Интересни гуми ... А как се балансираха? Шумни ли са?

          • П. Топалов
            П. Топалов коментира
            Редактиране на коментар
            Много лесно ги балансираха- с по една тежест на гума. Вчера за кратко карах с 80 по един междуселски път и леко вият при тази скорост, но това ще го усетя по- добре като покарам още малко извънградско.

          • П. Топалов
            П. Топалов коментира
            Редактиране на коментар
            Возията по черен път с тези по- високи гуми също се подобри доста- няма го тресенето и подскачането, а само приятно люлеене и меко преминаване през тръпчинки.

        • #23
          Първа изразходена бутилка с тези гуми- разход около 13л/100км, като съотношение извънградско/черно е около 60/40, но в това сухо време е нормално да е толкова нисък. В кално с малките гуми е давала и 14-15 на 100.. Шум- на хубав асфалт започва да се усеща нещо между 80-100 км/ч, но е много незабележимо виене, може би като A/T-тата на HANKOOK. Не е дразнещо и надуващо главата със сигурност.
          Лека разлика в ускорението усетих като че ли при изпреварване в рамките на 80-100 км/ч. При градско и черно не се усеща изобщо.
          За пореден път споменавам комфорта- голяма положителна разлика спрямо стария размер, при все че попринцип Даихатсуто вози като каруца..

          Прикачени файлове

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X