Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с антифриз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с антифриз

    Здравейте колеги,моля помагайте .Преди месец сменях гарнитура на главата .Главата я шлайфах проверена за пукнатини с две думи всичко е както си трябва. След като я подкарах започна да губи антифриз за 200 километра около 180 грама.Проверил съм за течове всяко едно водно съединение както на топло така и на студено. Свалях свещите и гледах случайно да не го гори.Радиатор е здрав както и радиаторче на парното. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем нека пише.Благодаря Ви предварително.

  • #2
    На какво караш колата?

    Коментар


    • Vaskoiviktorio@abv.bg
      Vaskoiviktorio@abv.bg коментира
      Редактиране на коментар
      Само на бензин

    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      А пуши ли на загрят двигател?

  • #3
    Какъв цвят е антифриза?Оглеждай се за промяна на цвета по алуминиевите детайли,краищата на маркучите, и особено около колекторите, стои като оксидиран алуминий.Ако теча е толкова малък и е близо до силно нагрято място е напълно възможно да се изпарява и под колата да няма нищо.Останалите варианти са все лоши.

    Коментар


    • Vaskoiviktorio@abv.bg
      Vaskoiviktorio@abv.bg коментира
      Редактиране на коментар
      Антифриза е син няма мазни петна и нивото на маслото не се вдига.

  • #4
    Мазни петна най-вероятно няма да видиш, оглеждай се за промяна на цвета и бял налеп, стои като морска сол върху алуминиевите детайли.

    Коментар


    • #5
      При загрял двигател не пуши

      Коментар


      • #6
        Морска сол върху алуминий се появява съвсем спокойно при каране в дъжд, локви, миене с водоструйка. Та не е много сигурно, че е антифриз.

        Коментар


        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          Имам предвид нещо такова https://www.yotatech.com/forums/atta...-coolant-1.jpg
          При зелен и червен антифриз се показва много издайнически, при син е една идея по-трудно да се забележи, а по закона на мизерията все е в таванско положение на място където слънце не огрява.

      • #7
        Всичко е наред.Ти се стряскаш , щото не ти е навик,Само един път и в начялото е паднало нивото.Ако е така , значи си работил много точно.. Успех!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • Vaskoiviktorio@abv.bg
          Vaskoiviktorio@abv.bg коментира
          Редактиране на коментар
          Доливам антифриз постоянно.

      • #8

        Преди малко свалих капака на калпавите и имаше доста конденз. Това нормално ли е?




        Коментар


        • zmiori
          zmiori коментира
          Редактиране на коментар
          Я се прежали и близни тоя конденз, ако сладни ти вкарва антифриз при маслото.
          Ако е малко се изпарява и през отдушника на картера през цилиндрите и в ауспуха.
          Споко няма да се отровиш.

      • #9
        Да , много вероятно всичко да е наред . А количеството антифриз което уж е изчезнало , да не е .
        А просто като се е обезвъздушила системата и е станало така.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #10
          Човекът долива редовно. При свободен ход на двигателя държи ли обороти? Маслото с променен цвят и вискозитет ли е ?

          Коментар


          • Vaskoiviktorio@abv.bg
            Vaskoiviktorio@abv.bg коментира
            Редактиране на коментар
            Държи обороти.Маслото не се променило .

          • Владо М
            Владо М коментира
            Редактиране на коментар
            Загрява ли двигателя на баир?

        • #11
          Лошо, май главата е за смяна.

          Коментар


          • #12
            Главата е проверена и шлайфана , остава този който го е правил да не си е свършил работата като хората..
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #13
              Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
              Морска сол върху алуминий се появява съвсем спокойно при каране в дъжд, локви, миене с водоструйка. Та не е много сигурно, че е антифриз.
              Venka , друго има преджид Кирил
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • venkabg
                venkabg коментира
                Редактиране на коментар
                Е, обяснете де... иначе с такава морска сол се сдобивам всеки път като проверявам за течове изпарителя със сапунена вода. И хубавият нов изпарител набързо погрознява. Сигурно е някакъв окис.

            • #14
              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              Главата е проверена и шлайфана , остава този който го е правил да не си е свършил работата като хората..
              Това е вероятно.Може ли авторът на проблема да разкаже какво се случи , преди да отвори мотора
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • Vaskoiviktorio@abv.bg
                Vaskoiviktorio@abv.bg коментира
                Редактиране на коментар
                Сменях гумички на клапаните.

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                И заради смяна на гумички свали главата? Или след смяната започна да харчи антифриз и после я свали? Защото смяната на гумички няма НИКАКВО отношение към антифриза. Виж разбъзикването на един тон маркучи покрай това, като нищо би имало.

            • #15
              Ти хубаво си проверил главата, а блока мерихте ли за кривини? Между цилиндрите най-вече.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X