Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за маркуч от охл система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    И на мен ми заяждаше предишния, но беше на 84 градуса. Но шум от течаща вода през радиаторчето на парното чувах само, когато я карах без термостат. Преди това, не.
    Новия (на 78 градуса), не съм го пробвал още. Днес сглобих всичко. Сложих новия термостат, но не съм наливал антифриз. Остана само утре да пристигне виското. Монтирам го, обтягам ремъка и наливам чорбата. Надявам се, да се държи добре. Ще споделя.
    А на теб виското как ти е ?
    Термостата като го монтираш, гледаш ли клапанчето да е отгоре? Щото иначе, няма да се обезвъздуши.
    Възможно е да имаш въздух в системата. Пробвай да я обезвъздушиш някъде, където предницата е високо. В наклон някакъв.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #17
      Приложих един сладкарски тест/ конденза сладни/ и стигнах до извода ,че трябва да отварям за гарнитура и тест на главата.Неприятно ,но все пак е преди ловния сезон ,пък и е по-важно ние да сме здрави.Засега толкова.

      Коментар


      • #18
        Аз днес налях антифриз. Пристигна ми грешно виско (603) за седемлопатна перка, макар и работещо, защото доста стегнато въртеше на ръка. Почудих се и понеже го дават мърляво цялата седмица, реших да сложа старото и да паля техниката. Това което получих, е с по-голямо разстояние между шпилките за перката, макар фланецът да е с правилните размери.
        Покарах из полето и всичко е наред. Температурата при по-голям зор стига до средата на първите вълнички. Маркуча до радиатора не е дървен и този преди термостата също е леко топъл. От радиаторчето не се чува бълбукане. Засега ще го оставя така.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Аз днес налях антифриз. Пристигна ми грешно виско (603) за седемлопатна перка, макар и работещо, защото доста стегнато въртеше на ръка. Почудих се и понеже го дават мърляво цялата седмица, реших да сложа старото и да паля техниката. Това което получих, е с по-голямо разстояние между шпилките за перката, макар фланецът да е с правилните размери.
          Покарах из полето и всичко е наред. Температурата при по-голям зор стига до средата на първите вълнички. Маркуча до радиатора не е дървен и този преди термостата също е леко топъл. От радиаторчето не се чува бълбукане. Засега ще го оставя така.
          Сашо , ново ли си поръчал братле ?
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Не, Тишо. Поръчах едно от Мегапартс, но понеже на снимката му е гърба и отговаря на моето се заблудих. Отпред е за по-голямата перка и не става.
            Ще им го върна. Поръчах и ново модел 600. Същите размери на моето. Поне хората в сайта ги бяха описали. Но мисля да го откажа и да карам засега така. Освен това, днеска явно е почивен ден навсякъде и никой на телефона, а и не са ми се обаждали за потвърждение. Въобще, баси Марко Тотевеца съм...
            Ако лятото се сдуха работата, тогава ще поръчам ново. Засега е добре.

          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            Беше споменал , че си решил да пращаш твоето в Сливен за ремонт , та явно си се отказал .
            Дето има една приказка , на сиромаха кога му е вървяло...., ама карай да сме здрави , другото все ще го натамъним...!

          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Ами, аз го пращах. Оказа се строшен сепаратор на лагерчето и от там семеринг. Казаха ми, че не подлежи на ремонт, но не успяха да открият валидна алтернатива ново, което да отговори на показателите. Бяха го зареждали с масло, но от семеринга пак си сълзи. Иначе, явно сега работи, но докога ще е, ще видим.

        • #20
          Днес свалих главата и се оказа, че има големи язви.Мина през шлайфа на 0,28 и останаха малки язви , но в областта на водните ризи и затова ги оставихме. По гарнитурата на едно място имаше като пътечка към водната риза но без да са наранени уплътнителите пръстени.Та се надявам проблема ще се реши след ремонта,че в противен случай ще си остане гимнастиката.

          Коментар


          • #21
            Щом си се захванал, карай по реда и това е. Дано се оправи.
            Възможно е затова да са извадили термостата и шунтирали маркучето преди теб.
            Последно редактирано от TigerHunter; 26-05-20, 20:20.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X