Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Terios - съдействие!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Terios - съдействие!?

    Колеги, попаднах на един Terios 1999 г., който ми хареса и май ще го взимам. Досега всичките ми коли са били вече регистрирани, когато съм ги купувал, тази обаче не е. Моля помагайте с информация как точно се действа в такава ситуация. Колата е внесена от Австрия. И да е имала някакви номера, сега няма. Аз съм от Лом и трябва да я регистрирам в КАТ Монтана, а тя се намира в Бяла Слатина. Какви документи трябва да има автомобила при покупката (при нотариуса)? Какви такси се плащат преди/след това? Как да я закарам до КАТ Монтана, при условие, че няма номера? Накратко казано: Как се прехвърля автомобил нов внос и какви пари да си приготвя за такси, при условие, че сделката се извършва в една област, а автомобилът ще се регистрира в друга?
    Интересуват ме и малко технически подробности, които не научих от това което прочетох във форума. Установяването на наличие на LSD диференциал става само с поставяне на всичко по трансмисията в неутрална позиция, повдигане на подемник и въртене ръчно на едно от задните колела (наблюдава се посоката в която ще се завърти другото), или има и друг начин (знак от VIN, някакъв "полеви" тест, нещо друго)? Понася ли му газифициране и ако да задължително ГИ, или става и с обикновена АГУ?
    И накрая - има ли някакъв характерен за модела проблем, нещо за което трябва да се следи при огледа?
    Благодаря предварително на всички отзовали се!
    088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

  • #2
    До: Покупка на Terios - съдействие!?

    Отиваш с всички документи в КАТ - Монтана, и си взимаш временни номера. С тях и ще я закараш до там, за окончателна регистрация.

    Какви са австрийските - не знам. Италианските бяха някакъв тамошен "талон", и договора за покупко-продажба, с италианеца. На нотариус не ходих - чуждестанните договори за покупко-продажба, когато са сключени в другата държава, не изискват нотариална заверка тук.

    Какви са спецификите за австрия обаче не знам.

    Ако договора за покупко-продажба ще е български, то тогава се ходи до нотариус, пак с всички налични документи.

    Другото, дори да става обикновена АГУ, силно ти препоръчвам да сложиш инжекцион. Разлика и във вървежа, и във разхода има, и според мен си струва малко по-голяма начална инвестиция, предвид че после ще и се кефиш повече.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Покупка на Terios - съдействие!?

      Здравей .. честито и със здраве да си я караш безаварийно. Моята я регистрирах преди месец. До КАТ в Монтана на платформа няма друг вариянт (има .. Спарки го е посочил, но е ходене два пъти). Документи всички които са с колата от Австрия + договор за покупко продажба в който да фигурира твоето име. Това, че няма номера не е грижа. Просто в КАТ ще кажеш, че е дошла с автовоз или платформа, но ще трябва да посочиш регистрационния номер на автовоза/платформата. Парички си приготви кам 450-500 лева .. ще ти останат малко. Първо правиш гражданска отговорност (към 150 лева), след това плащаш еко такса (200 лева) задължителна е след това в КАТ ти оформят документите, после на канала за сверка на номера и технически преглед и накрая за номера. За последните неща ще ти отидат още към 70-80 лева. Колата си прегледай предварително светлини, аптечка и всичкото останало оборудване. Ако не минеш прегледа не се притеснявай. Ще те регистрират, ще ти сложат номера и ще ти дадът само големия талон на колата. Малкия ще остане при тях и когато минеш поправителния, ще ти го дадът и него.
      Това е всичко .. дано да съм бил полезен.
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #4
        До: Покупка на Terios - съдействие!?

        АЗ съм от Бяла Слатина също,би трябвало да познавам собственика,обадимисе и ще имаш решения за всичко.
        Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

        Коментар


        • #5
          До: Покупка на Terios - съдействие!?

          Благодаря колеги, ама е още рано да ми честитите, още нищо не е окончателно. Утре или в понеделник ще ходя на оглед, досега съм я виждал само на снимки, а със собственика сме разговаряли само по телефона. След това ще пиша как са се развили нещата.
          088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

          Коментар


          • #6
            До: Покупка на Terios - съдействие!?

            Колега и аз купих наскоро от вашия краи кола може да те минат по два начина единия ако фирмата е легална и си плаща всичко а другия малко по нелегален но немогат да та хванат тоест:процедурата за по ефтино на доставчика е следното, тои ти пише така наречения кауфентрак на твое има уш ти я вкарваш колата така тои не плаща нищо на държавата но тои ще те инструктира как точно да процедираш, по принцип собственик на колата е този които държи двата жълти листа тоест като нашите голям и малък талон, така е защото талоните не са като при нас на име а на колата, от там следваш инструкциите на lz1gvt само дето еко таксата е 286лв за ферозата незнам за Terios и да не са прекараш да праиш застраховка в КАТ много е скапо там както каза колегата 150лв направи я някаде другаде ще ти излезе по ефтино.
            Ако те минат по втория начин пазари са щото така или иначе на продавача му излиза доста по евтино, и да не забравя в КАТ ще те накарат да пишеш два листа с глупости от каде си я купил от кои таквис работи лесно е преписваш от кауфентрака и минаваш.
            А за колата не ти трябват номера , аз процедирах по следния начин отидох с един от нашите бордови микробуси по точно фолцваген крафтер щото има по голяма каросерия натварих джипа от една влакова рампа и готово.
            Успех.
            Последно редактирано от djboom; 19-06-09, 19:04.

            Коментар


            • #7
              До: Покупка на Terios - съдействие!?

              Първоначално публикуван от djboom Преглед на мнение
              Колега и аз купих наскоро от вашия краи кола може да те минат по два начина единия ако фирмата е легална и си плаща всичко а другия малко по нелегален но немогат да та хванат тоест:процедурата за по ефтино на доставчика е следното, тои ти пише така наречения кауфентрак на твое има уш ти я вкарваш колата така тои не плаща нищо на държавата но тои ще те инструктира как точно да процедираш, по принцип собственик на колата е този които държи двата жълти листа тоест като нашите голям и малък талон, така е защото талоните не са като при нас на име а на колата, от там следваш инструкциите на lz1gvt само дето еко таксата е 286лв за ферозата незнам за Terios и да не са прекараш да праиш застраховка в КАТ много е скапо там както каза колегата 150лв направи я някаде другаде ще ти излезе по ефтино.
              Ако те минат по втория начин пазари са щото така или иначе на продавача му излиза доста по евтино, и да не забравя в КАТ ще те накарат да пишеш два листа с глупости от каде си я купил от кои таквис работи лесно е преписваш от кауфентрака и минаваш.
              А за колата не ти трябват номера , аз процедирах по следния начин отидох с един от нашите бордови микробуси по точно фолцваген крафтер щото има по голяма каросерия натварих джипа от една влакова рампа и готово.
              Успех.
              Е къде я плаща тази тлъста еко такса?!!!! Аз на КАТ Дървеница платих точно 197 лева и нито стотинка повече. Пазя си и дукимента та мога да показвам при нужда А за застраховките си прав ... може и по-ефтино ама кой да мисли като ходих ....
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #8
                До: Покупка на Terios - съдействие!?

                Ферозата е с катализатор. Направили са се на цапнати за това. Дори на тераното таксата ми беше около 230лв. Нещо са те метнали.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Покупка на Terios - съдействие!?

                  Абе ела в КАТ Добрич и ще видиш и много други невъзможни неща замалко ми се размина комисия само заради тва че оня не можеше да намери номера на шаситоа и данаци всичко е по скапо щото от кмета се определяли абе ела провери от Балчик по скъп град ......

                  Коментар


                  • #10
                    До: Покупка на Terios - съдействие!?

                    здравей,колега-моята я купих от софия,точно такава(нов внос)не ти трябва нито платформа,нито трябва да се разхождаш до монтана и обратно,взимаш си транзитни номера от града от който я купуваш и се прибираш на ход-там на място си плащаш гражданска,винетка,може и еко таксата -около 350лв с еко таксата беше преди 7-8месеца(гражданската за три месеца)196-еко такса,45 гражданска,около 50 номера,30 лв ми взеха фирмата да ми я регистрират имаше и още,но за дребна сума 15-20лв-това е -успех и късмет с покупката

                    Коментар


                    • #11
                      До: Покупка на Terios - съдействие!?

                      Вече има окончателен вариант! За добро или за лошо Terios-чето отпадна. Харесах си един Opel Frontera Sport 2,0i, пак в Бяла слатина. Колата е 1998г., много запазена и от вътре, и от вън, с 2 еърбега, с ABS, газова уредба, регистрирана и куп други глезотии за скромната сума от 5000 лв. Подробно ще опиша качествата и забележките и в раздела за Opel, тук мога само да кажа, че при избора между двете коли се очерта нещо подобно: Плюсовете на Terios срещу Frontera - малка, икономична количка; перманентно двойно предаване с централен диференциал; въпреки компактните размери, 4 врати и място за 4-ма, приличен багажник; ниша под пода на багажника, в която би могла (може би) да влезе малка газова бутилка; евтина гражданска отговорност и смешен данък. Минусите на Terios срещу Frontera - склонност към преобръщане при скорост над 110 км./ч.; скъпа поддръжка на двигателя, в сравнение с масовия Opel-ски мотор; по-трудно намиращи се части на старо; въпреки доста бавната първа скорост, липса на реален демултипликатор; по-висока цена (5600 лв.) и по-скъпа и сложна регистрация... Най-решаващо обстоятелство за избора ми се оказа обаче вероятността догодина да се сдобия с каравана, тегленето на която на Terios определено няма да му е по силите. Така че, това е!
                      Благодаря на всички, които се отзоваха с желание да помогнат, никой от вас не е писал излишно! Научих неща, които със сигурност ще са ми полезни в бъдеще (а най-вероятни и на други хора, които ще четат темата). Дълги безаварийни километри, колеги!
                      088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

                      Коментар


                      • #12
                        До: Покупка на Terios - съдействие!?

                        Жив и здрав , колега ! И да си те радва Фронтерата! Лично аз бих избрал Фероза пред Териос , ама както и да е. Вкусове...
                        Много и безаварийни !
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Покупка на Terios - съдействие!?

                          Пред Terios и аз бих избрал Feroza, въпреки че трудно се намира Feroza с климатик... Ама като го кажа това на гаджето и вече скача на бой!
                          088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

                          Коментар


                          • #14
                            До: Покупка на Terios - съдействие!?

                            Първоначално публикуван от The Namesake Преглед на мнение
                            Пред Terios и аз бих избрал Feroza, въпреки че трудно се намира Feroza с климатик... Ама като го кажа това на гаджето и вече скача на бой!
                            Да, ама има място. Може да се намери подходящия компресор, и да се сложи. Откъм мястото за вътрешното радиаторче (изпарителя), също няма проблем. Единствено ще има заигравки покрай инсталирането на радиатора за климатика отпред.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Покупка на Terios - съдействие!?

                              Първоначално публикуван от The Namesake Преглед на мнение
                              Вече има окончателен вариант! За добро или за лошо Terios-чето отпадна. Харесах си един Opel Frontera Sport 2,0i, пак в Бяла слатина. Колата е 1998г., много запазена и от вътре, и от вън, с 2 еърбега, с ABS, газова уредба, регистрирана и куп други глезотии за скромната сума от 5000 лв. Подробно ще опиша качествата и забележките и в раздела за Opel, тук мога само да кажа, че при избора между двете коли се очерта нещо подобно: Плюсовете на Terios срещу Frontera - малка, икономична количка; перманентно двойно предаване с централен диференциал; въпреки компактните размери, 4 врати и място за 4-ма, приличен багажник; ниша под пода на багажника, в която би могла (може би) да влезе малка газова бутилка; евтина гражданска отговорност и смешен данък. Минусите на Terios срещу Frontera - склонност към преобръщане при скорост над 110 км./ч.; скъпа поддръжка на двигателя, в сравнение с масовия Opel-ски мотор; по-трудно намиращи се части на старо; въпреки доста бавната първа скорост, липса на реален демултипликатор; по-висока цена (5600 лв.) и по-скъпа и сложна регистрация... Най-решаващо обстоятелство за избора ми се оказа обаче вероятността догодина да се сдобия с каравана, тегленето на която на Terios определено няма да му е по силите. Така че, това е!
                              Благодаря на всички, които се отзоваха с желание да помогнат, никой от вас не е писал излишно! Научих неща, които със сигурност ще са ми полезни в бъдеще (а най-вероятни и на други хора, които ще четат темата). Дълги безаварийни километри, колеги!
                              Честито колега! Харесва ми изборът ти, а и ти пожелавам да се сдобиеш и с каравана Живот и здраве да ни поканиш Ферозаджиите на караваната на по бира и да те "убедим" да си купиш и една фероза
                              Между другото, не знам какво му беше харесал на тоя Териос - аз лично не ги харесвам. "Това" за мен не е джип, нито джипка, но това естествено си е лично мое мнение
                              Първоначално публикуван от The Namesake Преглед на мнение
                              Пред Terios и аз бих избрал Feroza, въпреки че трудно се намира Feroza с климатик... Ама като го кажа това на гаджето и вече скача на бой!
                              Ако знае приятелката ти какъв люк има Ферозата и че може да си има джип кабрио....... От тея климатици само се настива с тея голи кръстове

                              Хайде със здраве!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X