Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на ресори за фероза

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Групова поръчка на ресори за фероза

    ето го и продължението
    в демонтажа се включи и този уред

    де да имах ме този касмет

    болта падна в жертва на флекса

    листовете бяха вече свободни

    и започна монтажа
    в него има една особеност за която говореха Sparky и Ловеца на Тигри

    друго което забелязах е това, че планките са по големи и при монтажа
    минават и нараняват резервоарчето

    но не е болка за умиране



    у болтовете за ужастно дълги и тресчотката не можа да ги дозавие напълно затова влезе старият познат уред наречен Лула 19

    де този късмет
    нащият бе този

    стана късно е неможеше да се работи вече
    затова ферозката остана в доста смешно състояние

    следващата неделя ще натегнем и торсйоните
    да изравним и придницата със задницата
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Georgi Rudy; 01-11-09, 10:47.

    Коментар


    • До: Групова поръчка на ресори за фероза

      Като гледам горния болта на шекела на снимката , май и ти си го налагал с "главния майстор"
      Иначе и аз оставих следи по резервоара , но от гореспоменатото упражнение. Яко ми досади.

      Обърни внимание на горните гайки на шекела , да не се разхлабват , че на мен ми писна да ги дозатягам по два пъти на ден и им сложих контрагайки.

      ПП: Аз мойте ги напръсках между листовете с грес на спрей , че иначе на втория ден започнаха да квичкат...
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от TigerHunter; 01-11-09, 17:56.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • До: Групова поръчка на ресори за фероза

        Ето и крайния резултат при мен след монтажа , няколкодневно улягане и повдигане на предницата:

        Преди



        След



        Височина от земята отпред



        и отзад

        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • До: Групова поръчка на ресори за фероза

          ще ги понатегна в неделя
          тогава ще опъваме и предницата
          мерси колега
          за съвета

          Коментар


          • До: Групова поръчка на ресори за фероза

            Накрая и аз монтирах новите ресори. Тази работа свърши един опитен механик, чиито услуги ползвам от години и му имам пълно доверие. Мисля, че някой от бележките му са ценни и затова ги споделям с всички.

            Та накратко: Ферозката беше клекнала и при преминаване по неравности доста често удряше в тампоните. Карам я на газ и зад задните седалки имам 50 л. бутилка, която си тежи постоянно. При тези условия, разстоянията, които измерих бяха следните: рама - мост (при тампона)= 124 мм, височина на тампона = 44 мм, т.е рама - тампон = 80 мм.
            В снимките съм дал и всички размери на новите ресори, чарковете към тях и названието им на английски.
            Сн. 1 - външен вид на Ферозата преди и след смяна на ресорите
            Сн. 2 - какво повдигане се е получило - 5 см. Е, очаквам след време малко да спадне и тогава ще мисля дали да правя нещо отпред. Механика ме съветва да не я пипам.
            Сн.3 - Всички размери на новите ресори.
            Сн.4 - сравнение със старите ресори. Листовете на старите са дебели 6 мм, на новите 9 мм. Старите тежат 16 кг, новите пропуснах да измеря. Старите имат тефлонови втулки между листовете, новите не. Старите се оказаха по-сгънати, но явно доста са се уморили. Старите имаха в обиците по-специални втулки - две тръби с гума между тях.
            Сн. 5 - как изглежда пълен комплект крепеж за 2 бр. ресори. Цените са от
            www.milneroffroad.com, просто за идея.
            Сн.6 - втулките за шекела (крепеж към купето) се оказаха неподходящи заради широкия 11 мм борд. Не, че не можеше да се напънат, но шекела не се сглобява добре. Поставихме от "Чероке" - малко се скъсяват, но борда е добре. Друг проблем се оказа планката на шекела. Не е достатъчно огъната. Поставихме старата планка, която ляга по-добре. Всичко останало е ОК.
            Сн.7 - размери на част от крепижа. U болтовете са с 10 мм по-дълги от старите, но решихме да не ги режем.

            Карам я из града втори ден и нарочно целя дупките (не е трудно ). Впечатлението ми е много добро. Возията не е твърда, въпреки че го очаквах. Ще трябва да я пробвам по баирите и с повече хора.
            Накрая, много благодарности на Спарки за доставката на ресорите. Дано с горната информация и аз да съм полезен.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • До: Групова поръчка на ресори за фероза

              Ей това е отчет! Радвам се че си останал доволен. Горните тампони и мен ме учудват, но това слагат в комплектите, по незнайна за мен причина.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                Още две снимки илюстриращи споменатия проблем с втулките
                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                  Колеги да ви се похваля
                  Ферозката ми преди изглеждаше така

                  а след смяната на ресорите изглежда ето така

                  сега дори мога да се замисля да сложа и други гуми че тези и малеят нещо
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                    Georgi Rudy, ти да не си сложил новите ресори отпред? Нещо много се е вдигнала на втората снимка

                    Коментар


                    • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                      Не колега Делчо
                      просто като натегнах щангите за да изравня предницата се получи този рецултат

                      Коментар


                      • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                        Колеги много ми харесва как стоят новите ресьори, sparkybg дали скоро ще поръчва на някой че и аз да се включа.Ако не sparkybg ще поръчаш ли за мен и колко ще ми излезе всичко, в смисъл ресьорите с всичко по тях и доставката?Благодаря ти предварително.

                        Коментар


                        • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                          Ако има интерес ,на 07.12.09 пътувам за UK. Там ще съм около седмица , мога да донеса такива ресьори на цена 400 лв. за 2 бр.
                          Ако се съберат трима или повече желаещи цената слиза на 350 лв. Това е с оглед да се покрият разходите за посещение до Милнер .0897844551 Пламен

                          Коментар


                          • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                            Аз значи ще искам едни тампончета, ако е възможно. Пак от Milner.


                            Последни са на втора страница тук:
                            http://www.milneroffroad.com/categor...?cID=11320&p=2

                            Трябват ми 8(осем).
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                              Колега това само ресьорите ли са или със всичко което ще ми трябва да ги монтирам, в смисъл болтове втулки и така нататък?

                              Коментар


                              • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                                Да -тампони , обеци и У болтове.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X