Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на ресори за фероза

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Групова поръчка на ресори за фероза

    Първоначално публикуван от Diog Преглед на мнение
    Тигърче, много крайно си се изказал братче . То вярно феро си вози твърдо ама чак пък ... амортисьрите ли са ти неподходящи или ти си се изнежил повече .

    Аз точно бях взел твоите постове под внимание (в други теми) с оглед като сменям амортисьори какво да си търся... Май е време да отворим нова тема за амортисьори....
    Не си ми наблизо, ама дано се видим на събора. Ще ти дам да я пояздиш и ше си промениш мнението. Аз иначе си я обичам много.
    Амовете отзад са ми на Japan parts- газови, но чета доста оплаквания напоследък от техни части в италианския клуб на Фероза. За едно виско включително. Не знам...може и да не съм прав, но мисля вярно да ги сменям.
    Отпред съм с Монро и съм много доволен.

    Амовете ги откачах скоро, че имах съмнения че са заминали. Ми работят си, ама файда няма...
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Групова поръчка на ресори за фероза

      Малко ще оспамим темата за ресьорите ама ако модераторите сметнат за необходимо да преместят последните постове в нова тема.

      Та така, да систематизираме с какви амортисьори има опит до момента и кои са подходящи за фероза. Като казвам подходящи имам предвид амортисьор който да пасва най-добре на тежестта и конструкцията на ферозата, да е здрав и да прави возията по-добра (до колкото е възможно). Това не означава най-евтините амортисьори които имат същите ходове, както и не непременно най-скъпите защото в повечето off-road изпълнения на амортисьори се има предвид доста по-тежки джипове.

      До тук, от каквото съм прочел, съм се спрял на Monroe Adventure 4x4 - двойно действащ газов амортисьор. Нямам лични впечатления, мисля че TigerHunter е с такива отпред.

      Имайки предвид поста на Сабин по-горе, мислите ли че е добра идея да се сложат газови амортисьори отпред (колата е по-тежка и може да ги мачка), а за отзад да се помисли за по-мек маслен амортисьор?
      Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

      Коментар


      • От: Групова поръчка на ресори за фероза

        Карал съм с Монро 4х4, и никога не бих сложил отново такива. Сега съм с ProComp ЕS3000 и съм предоволен. С Монро беше чиста каруца - много твърди бяха за ресорно окачване. На пружинно може би ще работят по-добре. Доколкото си спомням Чавдар (V93) е представител на ProComp, може да се консултирате с него.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shocks_ES3000.jpg
Прегледи:1
Размер:16.1 КБ
ID:5193542

        Коментар


        • От: Групова поръчка на ресори за фероза

          Според мен от по-твърди отпред няма смисъл, освен ако не се посади лебедка - тогава вероятно биха паснали.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Групова поръчка на ресори за фероза

            ProComp ЕS3000 - газово-маслени, клапани с 10 степени на чувствителност, особено подходящи за превозни средства с листови ресори .... изглжда тук преключва моето търсене на подходящи амортисьри Благодаря Сабине!
            Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

            Коментар


            • От: Групова поръчка на ресори за фероза

              Мойта е с Монро 4Х4 Адвенчър отпред и засега съм доволен. Може би защото предницата е по-тежка, но не ги усещам прекалено твърди.
              С малко по-голям диаметър са от оригиналните и са малко (4-5см) по-дълги.
              На мен проблема ми е със задницата. Ресорите са ми Хеви Дюти 4+1 и са доста твърдички. Та, в комбинация с твърди амове возията страда и то доста. Имам впредвид по черно.
              Вероятно ще пробвам да ги откача отдолу и да мръдна няколкостотин метра по въпросния път, за да видя разликата.
              И вероятно ще потърся волгови, или някакви маслени.
              На амове за по двеста и кусур лева парчето няма да я кача, та ако ще...
              Не казвам, че не са хубави.
              А за твърдостта на ресорите, някой ден като я натоваря яко, ще постна снимки.
              С 200 кила отзад едва ли кляка повече от 1-2 см.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                Саше,що не пробваш да изхвърлиш някой лист от пакета,белким омекне малко! Вярно е че ти си я товариш,ама като е празна как я търпиш-незнам!
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                  Круме, минавало ми е през ума, но...
                  Двоумя се. Неща пък и да увисне.
                  Ще пробвам да сменя амортисьорите и ако не става...
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                    Ето снимки в натоварено положение. Бетонни блокчета след якостни проби. Не знам колко тежат. Можех да натоваря още , но бяха само тези.
                    Когато я товаря с камъни от реката, свалям задното стъкло, сгъвам седалките и пълня до ръба.
                    Прикачени файлове
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                      При удобен случай я окантари малко, да видим как се държи и колко ги сгъва.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        При удобен случай я окантари малко, да видим как се държи и колко ги сгъва.
                        Утре като отида на вилата, ще я заведа в едно деренце, където много обича да минава. Имам подозрения и за твърдостта на предницата. В нормално положение, имам само 1-2см до ограничителя надолу. Май имам ход само нагоре... Мисля да ги преправя, както беше направил Бат Джорджоне едно време.

                        ПП: Разбира се, без допълнително натягане на торсионите. Просто малко запас от ход надолу...
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Утре като отида на вилата, ще я заведа в едно деренце, където много обича да минава. Имам подозрения и за твърдостта на предницата. В нормално положение, имам само 1-2см до ограничителя надолу. Май имам ход само нагоре... Мисля да ги преправя, както беше направил Бат Джорджоне едно време.

                          ПП: Разбира се, без допълнително натягане на торсионите. Просто малко запас от ход надолу...
                          Жоро беше резнал малко ограничителните тампони, до колкото помня. Гледай да не прекалиш и вместо да го ограничават тампоните, да го ограничават амортисьорите. Ако искаш дори махни тампоните, вдигни предницата и виж до къде отива без тампоните. Така ще можеш да прецениш до колко е допустимо да ги "подстрижеш".
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Жоро беше резнал малко ограничителните тампони, до колкото помня. Гледай да не прекалиш и вместо да го ограничават тампоните, да го ограничават амортисьорите. Ако искаш дори махни тампоните, вдигни предницата и виж до къде отива без тампоните. Така ще можеш да прецениш до колко е допустимо да ги "подстрижеш".
                            Да махна тампоните е лесно да се каже , ама дали е толкова лесо да се направи. Но ти благодаря за идеята. не бях се сетил!
                            Както бях писал по-горе, амовете ми са една идея по-дълги от оригиналните, но не е лошо да се види колко има до разгънато положение.
                            Жоро (без да съм се ровил сега), не беше рязал тампоните, а беше преправил ограничителя на рамата, накланяйки го още малко. Не съм сигурен, ама ще проверя. Аз така искам да направя , а не да режа тампоните. Разбира се, не говорим за драстичи корекции, за да не сменям карета после. Тия дни ще сменям лявото, та ще мога да поорежа ограничителя.
                            Ще снимам, разбира се.

                            ПП: Мале, оспамихме яко темата. Съжалявам!
                            Ако искаш, измисли друга за тия моабети...

                            ПП2: Вероятно ще пробвам да сваля стабилизиращата щанга (поне до следващият ТП)...
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                              Погледни, но моя спомен е че ги беше подстригал. Все пак не е изключено да бъркам. Там малка подстрижка значи доста ход, примерно ако подстрижеш 1см, ще получиш 2 или 3 см допълнителен ход (не се хващайте за цифрите - не знам точно колко. Трябва мерене).
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                                Така е, но всяка такава интервенция е нож с две остриета. Нарушаване на някакъв баланс, т.е. едно за сметка на друго.
                                Трябва да се внимава. Всъщност, и аз не знам кой ме кара да се захващам с това , при положение че не съм някой траялджия, ама пусто съм любопитен какво може да се изцеди и какви компромиси да се постигнат. Сега ще се поровя за снимки...
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X