Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виско за Applause (Фероза)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виско за Applause (Фероза)

    Здравейте,
    Ходих до магазина на Козлодуй 71. Казаха, че сега имат само виско с part№ 16210-87101 (NPW номер = D-40F-1) и струва 160 лв. Всичко добре, но твърдят, че било за Applause, въпреки че в каталога пише за F300, но каталога им бил стар и затова пишели на ръка. Виж снимката.
    Преди продавали от по-горния модел D-40F.Той бил за Роки и Фероза и струвал 130 лв, но сега от него нямали.
    Въпрос: Някой ползвал ли е в наши условия, на Фероза, това ново виско D-40F-1? Отзиви?
    Доколкото знам Аплауса няма виско. Той е с напречен двигател. В магазина да не са се объркали?
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Виско за Applause (Фероза)

    Първоначално публикуван от Delcho Преглед на мнение
    Здравейте,
    Ходих до магазина на Козлодуй 71. Казаха, че сега имат само виско с part№ 16210-87101 (NPW номер = D-40F-1) и струва 160 лв. Всичко добре, но твърдят, че било за Applause, въпреки че в каталога пише за F300, но каталога им бил стар и затова пишели на ръка. Виж снимката.
    Преди продавали от по-горния модел D-40F.Той бил за Роки и Фероза и струвал 130 лв, но сега от него нямали.
    Въпрос: Някой ползвал ли е в наши условия, на Фероза, това ново виско D-40F-1? Отзиви?
    Доколкото знам Аплауса няма виско. Той е с напречен двигател. В магазина да не са се объркали?
    Май най-добре ще бъде да се свали старото виско, да се занесе в магазина и да се турне до новото. Тогава ще се види дали поне по габарити си приличат.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #3
      До: Виско за Applause (Фероза)

      Точните размери на виското ги има в тех. документация.
      Оператор на италиански реактивен жребец

      Коментар


      • #4
        До: Виско за Applause (Фероза)

        Ти не беше ли с ел.вентилатор в момента? Ако да, сравни ги външно. Ако са еднакви (размери резби и отвори за перката), взимай. Applause-а е със същия двигател, че дори има модели с повече конски сили от същия двигател, така че едва ли ще имаш проблем.

        Това че цените са такива ме радва. До скоро бяха тройни. Остава и на шарнирите да сложат по-човешка цена, а и някой да се сети да внася вежди и ламарини.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Виско за Applause (Фероза)

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ти не беше ли с ел.вентилатор в момента? ...
          Вентилатора го свалих. Оказа се слаб за лятото. Сега съм с постоянно зацепено виско и охлаждането е ОК. Само дето фучи като змей. Решил съм да сложа ново виско.
          Моя двигател е сменен с почти нов от Аплаус. Учудвам се за виското за Аплаус защото при напречен двигател те са с ел. вентилатор.Странно защо в магазина са решили, че са за Аплаус?
          Вчера, като разговаряхме се опитах да ги подтикна да внасят повече части за Фероза, след като броя им се увеличи в последните години. Виското все пак се счита за консуматив и би следвало да са заредени по-добре.
          Ще поровя по нета за повече информация. Май наистина ще се наложи да свалям старото и на место да мерим.
          Последно редактирано от sparkybg; 20-05-09, 22:05.

          Коментар


          • #6
            До: Виско за Applause (Фероза)

            Колега моето виско е от по -стария тип ,което е за Роки и Фероза,но мисля ,че това виско ще ти стане за мотора.Хубаво е наистина да го сравниш с твоето на място,аз така направих и го отнесох.Пак ти казвам мисля че няма да имаш проблеми.Успех!

            Коментар


            • #7
              До: Виско за Applause (Фероза)

              Проблема е да стане на перката, щото перките са два вида.

              С постоянно твърдо зацепено може да скапеш помпата. Случвало ми се е, но не на фероза. Никак не е приятно возилото ти да се изпишка на пътя.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Виско за Applause (Фероза)

                Съгласен съм със Спарки. Продължавам да събирам информация за двата вида виско муфи налични на пазара с номера съответно 16210-87101 и 16210-87103, 16210-87106. Намерих и от двете, но ще трябва да ги видя, защото за 16210-87101 в магазина твърдят, че нямала опашка за свързване към водната помпа. До дни ще съм готов и ще обобщя информацията.

                Коментар


                • #9
                  До: Виско за Applause (Фероза)

                  Обещаната систематизирана информация за наличните на пазара виско съединители за Фероза:
                  Има два вида в зависимост от годината на производство на Ферозата
                  A) За Ферози произведени до м.май 1992г
                  с ОЕМ № 16210-87101
                  тя е за перки с 6 лопатки
                  B) За Ферози произведени след м.май 1992г
                  с ОЕМ № 16210-87103 и 16210-87106
                  тя е за перки със 7 лопатки
                  При търсене, винаги ползвайте ОЕМ номерата, независимо кой е производителя на виско съединителя.
                  Други разлики:
                  Перката на 16210-87101 е с по-малък отвор и не може да се монтира на 16210-87103
                  Винтовете на 16210-87103 са с обли глави, докато тези на 16210-87101 са скрити.
                  Опашките и на двата съединителя са по 70мм, но има лека разлика в дупките за свързване към водната помпа, така че не са взаимозаменяеми.

                  Приложените снимки са с информация за двата вида муфи както и наличието им и цени в някой магазини.
                  Аз се сдобих с виско съединител 16210-87101 на Shimahide за 160 лв, монтирах го и го тествах. С охлаждането всичко е ОК. Имам усещането, че в студено състояние е зацепил в значителна степен. Във всеки случай, около минута след запалване на мотора, не мога да спра с вестник перката. Имам предвид начина на работа на виското описан в други теми – в началото е зацепена, след минута отпуска и отново зацепва като загрее.
                  Дано да съм бил полезен с горната информация.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Виско за Applause (Фероза)

                    Покарай го малко. Ще се раздвижи. Важното е да не вие, като я настъпиш и е студена. Щом не вие, значи е отцепил в значителна степен.

                    Благодаря за информацията.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Виско за Applause (Фероза)

                      Браво колега много добре си свел информация за този консуматив на Фероза.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Виско за Applause (Фероза)

                        Първоначално публикуван от Delcho Преглед на мнение
                        Обещаната систематизирана информация за наличните на пазара виско съединители за Фероза:
                        Има два вида в зависимост от годината на производство на Ферозата
                        A) За Ферози произведени до м.май 1992г
                        с ОЕМ № 16210-87101
                        тя е за перки с 6 лопатки
                        B) За Ферози произведени след м.май 1992г
                        с ОЕМ № 16210-87103 и 16210-87106
                        тя е за перки със 7 лопатки
                        При търсене, винаги ползвайте ОЕМ номерата, независимо кой е производителя на виско съединителя.
                        Други разлики:
                        Перката на 16210-87101 е с по-малък отвор и не може да се монтира на 16210-87103
                        Винтовете на 16210-87103 са с обли глави, докато тези на 16210-87101 са скрити.
                        Опашките и на двата съединителя са по 70мм, но има лека разлика в дупките за свързване към водната помпа, така че не са взаимозаменяеми.

                        Приложените снимки са с информация за двата вида муфи както и наличието им и цени в някой магазини.
                        Аз се сдобих с виско съединител 16210-87101 на Shimahide за 160 лв, монтирах го и го тествах. С охлаждането всичко е ОК. Имам усещането, че в студено състояние е зацепил в значителна степен. Във всеки случай, около минута след запалване на мотора, не мога да спра с вестник перката. Имам предвид начина на работа на виското описан в други теми – в началото е зацепена, след минута отпуска и отново зацепва като загрее.
                        Дано да съм бил полезен с горната информация.

                        Сърдечни благодарности.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Виско за Applause (Фероза)

                          Да съживя една стара, но неостаряваща тема.
                          Някой сменял ли е скоро виско?
                          Аз искам да поръчам, но не знам кой модел. Дали моделите се различават само за перка със седем или шест лопатки?
                          Моята е със шест, но вместо VC 601, намирам VC 600.
                          Делчо, лека му пръст на човека не е споменал 600, а само 601 и 603.

                          Ще си позволя да пусна линк, но само с разпознавателна цел. Модераторите знаят, че не бих рекламирал.

                          https://megacar.bg/visko-saedinitel-...-4x4-4382.html


                          ПП: Сега видях, че всъщност е показал VC600, но се подведох по номера на частта.

                          И все пак?
                          Някой?
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Виско за Applause (Фероза)

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Да съживя една стара, но неостаряваща тема.
                            Някой сменял ли е скоро виско?
                            Аз искам да поръчам, но не знам кой модел. Дали моделите се различават само за перка със седем или шест лопатки?
                            Моята е със шест, но вместо VC 601, намирам VC 600.
                            Делчо, лека му пръст на човека не е споменал 600, а само 601 и 603.

                            Ще си позволя да пусна линк, но само с разпознавателна цел. Модераторите знаят, че не бих рекламирал.

                            https://megacar.bg/visko-saedinitel-...-4x4-4382.html


                            ПП: Сега видях, че всъщност е показал VC600, но се подведох по номера на частта.

                            И все пак?
                            Някой?
                            Сашо здравей !
                            Аз на скоро търсих да сменя моето ( шест лопатки е ) , но за съжаление не намерих . По скоро майстора ми не можа да открие , а и аз повече не си направих труда да търся.
                            Предложи ми да го рециклираме в Сливен , има една фирма която се занимава с това.
                            Бях чел добри отзиви за нея тук във форума и се съгласих без много да го мисля.
                            Доволен съм от резултата .

                            П.П. работят и с Еконт , при нужда се обади .
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Виско за Applause (Фероза)

                              Привет!
                              Аз отдаявна знам че се намират, но сега реших да го сменям.
                              Принципно, има вариант и да го върна и сменя ако не става. Цените доста паднаха от каквито бяха преди години, та не знам дали рециклирането + разкарването би ми излязло кой знае колко по-евтино.
                              Допреди някой и друг месец го чувах по малко, но напоследък изобщо и тенденцията е стрелката да ми отива към средата и дори леко да я прескача, а това не ми харесва, предвид, че още не е истинско лято.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X