Обява

Свий
Няма добавени обяви.

помощ -теч от нова помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: помощ -теч от нова помпа

    Колеги, не намерих друга тема за водна помпа, та възкресявам тази.
    Предисторията е, че карах цяло лято с вода, защото ми прокапа радиатора.
    Следисторията е, че запуших теча с някакъв прашец за целта и налях антифриз. Първата седмица, добре.
    След което ми прокапа от водната помпа.
    Не можах да видя точно откъде. Дали от оста, или от уплътнението. Капките ги виждам от корпуса на блока под нея да капят. Теча не е кой знае колко голям.
    При огромния пробег от 20-30 км на седмица, така ще изкара зимата. Ще доливам. Няма кой да се разправя в това време. Напролет-ремонт, промивки и смяна на антифриз.
    Та, намират ли се водни помпи, къде и приблизителна цена?
    Това само за инфо, какво ме очаква.
    Не съм много запознат с водните помпи и нямам идея, дали подлежат на ремонт, пък и не знам на какъв хал е вътре.
    Ще се сменява...
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #17
      От: помощ -теч от нова помпа

      Здравей, явно ако караш с вода и след това сложиш антифриз на тези коли, който не са първа младост не им се отразява добре.Аз лично на Ферозата си карам с антифриз, но имам Еспейс 2,2 безин и миналото лято ми се скапа един маркуч и след подмяната му сложих вода, уж временно да видя дали ще тече, но така изкарах до зимата и като сложих антифриз започнаха проблеми- започна да го гори (а докато беше с водата нямаше проблем). Оказа се скапана гарнитура и отваряхме двигателя.Тъкмо оправихме това и се скапа водната помпа да не говорим, че този ръждив цвят на течността стоя доста време.Отделно докато беше с вода ми гръмна капачката на разширителния съд, защото ръждивата вода я беше блокирала.Въобще повече вода не слагам!
      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

      Коментар


      • #18
        От: помощ -теч от нова помпа

        Така е, прав си.
        Дано няма други поразии.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X