Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кит Body Lift за Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Кит Body Lift за Фероза

    Аууу...не. Няма да може да ги търкаля толкова големи пък и кален регенерат.
    Значи 31-ци отпадат. По -добре 235/75/15...
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #47
      До: Кит Body Lift за Фероза

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Аууу...не. Няма да може да ги търкаля толкова големи пък и кален регенерат.
      Значи 31-ци отпадат. По -добре 235/75/15...
      235/75/15 влизат без да пипаш абсолютно нищо. Колегата Жоро (lz1gvt), е с такива MAXXIS. Кален нерегенерат. При това май на прилична цена, сравнима с регенератите.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        До: Кит Body Lift за Фероза

        да но на Жорката (lz1gvt) ферозката ми се вижда по висока от моята да речем това е първото и второто моята с тези искуствени калници ако и сложа такива гуми ще ги смъкне на първото завиване. пробвал съм с 31х10 и като пуснаха ферозката от криковете се установи че и остават 1.5см до калниците и ще мога да я карам само направо и по асвалт. затова предпочетох да я смъкна на сегашните 255/60/15.
        на сайта който колегата даде се вижда ето това http://www.warfs.org/images/stories/bl_feroza/6.jpg
        това е според мен някакъв вид тампон с помоща на който се повдига купето. Не се бъркам нали ?

        Коментар


        • #49
          До: Кит Body Lift за Фероза

          Няма да опира бре. Пробвано. Не опира и толкоз. Независимо от състоянието на окачването. 31-ци опират, но 235/75 НЕ опират, стига джантите да са оригиналните, или от витара.

          Преди да разсъждавате, просто опитайте. На Жоро е със сменени ресори. Отпред не е вдигана изобщо, понеже след смяната на ресорите си е с идеална стойка. аз съм с 225-ци, но по-високи от 235-ци, и пак никъде не опират, където и да съм я завирал, и както и да съм я чекнал. Дори отзад има минимум още по 2 сантиметра до гумата, при заставане на кантар и опиране на едната в тампона. И натоварена е карана, с кубик дърва. Пак никъде не опират. Нямам нищо сменяно по мойта, нито съм я вдигал.
          Последно редактирано от sparkybg; 17-06-09, 09:18.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            До: Кит Body Lift за Фероза

            джантите са ми 8"
            sparkybg съгласен съм до някаде с теб, но ела да се видим с колите и после ще продължим да говорим. ти си знаеш твоята аз си знам моята и какво сме им правили. не казвам че не съм пробвал но явно всичко идва от джантите.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Georgi Rudy; 17-06-09, 09:24.

            Коментар


            • #51
              До: Кит Body Lift за Фероза

              Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
              джантите са ми 8"
              Не е проблема ширината, а офсета. Изнесени са много навън. Но пак мисля че с 235-ци няма да опират. Просто трябва да пробваш.

              Знаеш ли им офсета (ЕТ-то)? Освен това, на 8 инчова джанта идеалната гума е 265 или 255. 265=10.5 инча. Обаче, трябва с по-малка височина. Тогава пък стават валяци, които ферозата не че не може да върти, ама става на тролей. Ширина над 235 е абсолютно безсмислена за джипка от тоя калибър. Мое мнение.


              ...после, говориме за TigerHunter-а. Неговите са си оригиналните джанти май.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                До: Кит Body Lift за Фероза

                това е че не им знам офсета или там какво то е
                дори не знам как се измерва това
                дой съвет как да го направя

                Коментар


                • #53
                  До: Кит Body Lift за Фероза

                  - Сваляш едната гума.
                  - Слагаш я легнала на равна повърхност.
                  - Мериш с рулетка разстоянието в милиметри от ръба на централния отвор, който ляга на главината, до повърхостта, на която си сложил гумата.
                  - Обръщаш гумата
                  - Мериш пак така, от съшия ръб, до повърхността. (ако на предното мерене ръба ти е бил отдолу, сега ще е отгоре, и обратно).
                  - Офсета е равен на разликата между двете измервания, разделена на две. Ако изнася гумата навън спрямо средата на джантата, е отрицателен, ако я вкарва навътре е положителен.


                  ...или просто търсиш надписите по джантата. Почти сигурно е че има такива. И за ширината, и за офсета. Обикновено са от вътрешната и страна.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Кит Body Lift за Фероза

                    мерси sparkybg
                    надявам се на следващото ни събиране да се запознаем и с теб

                    Коментар


                    • #55
                      До: Кит Body Lift за Фероза

                      Сега , като се замисля май 4 см с 235-ци ще и дойдат малко повечко. Гледах вариант 30/9.50/15 , ама разликата е само 6мм в широчина , иначе са почти като 235/75... Да не говорим , че са по- рядък размер и не си струва. А да и убия вървежа изцяло и да гори като Боинг не ща.(тя и така не върви колкото ми се ще).
                      Проблема е , че нямам спирачки на мерака и ми влизат какви ли не мухи в главата.
                      Като се прибера ще го мисля на място , ама вече съм си поръчал235/75...
                      ПП: Да , джантите са ми щатните.
                      ПП2: Освен това уважавам и вашите мнения.
                      Поздрави!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Кит Body Lift за Фероза

                        На разходката в неделя (още и се кефя) имах удоволствето да карам зад повечето Ферози. Имаше всякакви размери гуми и наблюдавах как се държът джипките спрямо мойта. Имам предвид там където някоя леко поднесе или се смъкне по наклона дали и мойта прави така или не. И въз основа на това моето мнение е абсолютно същото като на Спарки. Оптималния вариянт е 235/75/15, 225/80/15 става също. Всичко по-голямо от това е излишно мисля .. по-малко става също, но ако е за гората съм убеден, че оптималния вариянт е посочения малко по-горе. Това е мое лично мнение
                        Последно редактирано от sparkybg; 18-06-09, 10:18.
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • #57
                          До: Кит Body Lift за Фероза

                          Аз пък си мисля, че ако са с този размер - 235/75/15 е добре да не са регенерат. Като знам колко тежат Кобрите ми, а са само 195/80/15.....

                          Коментар


                          • #58
                            До: Кит Body Lift за Фероза

                            Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                            Аз пък си мисля, че ако са с този размер - 235/75/15 е добре да не са регенерат. Като знам колко тежат Кобрите ми, а са само 195/80/15.....
                            Да Лама .. съгласен съм .. за това и си сложих както казва Спарки НЕрегенерат
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • #59
                              До: Кит Body Lift за Фероза

                              Първоначално публикуван от lz1gvt Преглед на мнение
                              Да Лама .. съгласен съм .. за това и си сложих както казва Спарки НЕрегенерат
                              Правилното решение! Не особенно бюджетно, но правилно. Е, ще ме изкарат и този ловен сезон Кобрите, пък догодина ще се мисли. Сега имам други идеи за реализация.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Кит Body Lift за Фероза

                                Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                                Аз пък си мисля, че ако са с този размер - 235/75/15 е добре да не са регенерат. Като знам колко тежат Кобрите ми, а са само 195/80/15.....
                                Да, ама баща ми твърди че регенератите FEDIMA, с алуминиеви джанти и размер 225/75/15 тежат по-малко от LASSA Competus 195/80/15 на оригиналните джанти.

                                Нямам кантар на село, иначе бих ги премерил.

                                Много хора вече започнаха да твърдят че много от регенератите НЕ СА по-тежки от сравними по дълбочина на грайфера и размер нерегенерати.

                                Главния кусур на регенератите е че са регенерати. Че не е добре да ги караш меки, и че често много трудно се балансират. Да, ама мойте се балансираха, при това добре. Карал съм ги и със 120-130. Шума е ужасен, ама равномерен, и без вибрации.

                                ...обаче, рядко ги карам на под 2 атмосфери налягане. Вероятно заради това все още са в перфектна форма.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X