Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

    Тъкмо днес оставих ферозката да я отворят и да видим какво се иска ...съединител.........а точната диагноза утре ..та ...ориентировъчно.....какво ще му търсиш?

    Коментар


    • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

      Подарък е, само събира прах в килера.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

        Колеги, помагайте..сега ми се обади майстора и ми каза , че феродото на съединителя е добре, но притескателния диск е заминал...веднага му казах , че имам притескателен, но той ми вика, че щяло да тресе поради различие в метала....да му вярвам ли ????

        Коментар


        • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

          Различие в матариала на кое?
          Той като цяло съединителя е 3 материала и все различни
          А той какво ти предлага въсщност?
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

            Ами нов 230 лв.....защото на феродото имало отбелязване от стария притескателен и щяло да тресе ..това е абе дай един тел...да ти звънна закаво да спамиме..пратил съм ти лично съобщение >

            Коментар


            • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

              Да в крайна сметка ето какво се получи....
              1. Нов съединител , комплект - 230 лв.
              2. Ремонт на ляв дифт ( не искаше да се отблокира добре , че го видях .Тук ми каза ,че на всеки 4-5 години трябвало да се притягат и нямало проблем иначе ако се оставели с хлабината , както бяха при мен, се чупели) . - 100лв.
              3. Ремонт на диференциал ( разминах се с някакви лагери всеки по 36 лв. с отварянето и качването) 100 лв. с намалението
              4. Масла на скоростна кутия, кардан и т.н - 100 лв.

              обща калкулация - 530 лв. но направих едно СТО за сезона ....

              Абе то темата е взаимозаменяемост на части , но аз май не намерих алтернатива за тези части ....ако е имало ....
              Последно редактирано от p_dzatara; 31-05-14, 15:29.

              Коментар


              • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                Да питам колегите с опит........
                Имам проблем с електрическата част на машинките за
                отваряне на прозорците на Бертонето. Идеята ми е да ги направя с
                ръчно отваряне.....някой правил ли е нещо подобно
                Ако става ще ми трябват и механизмите за ръчно отваряне.
                Поздрави на всички Ви!

                Коментар


                • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                  Здравейте колеги,

                  От скоро имам Роки Бертоне 2,7 бензин и заради професията ( търговия с авточасти вече 14 години ) се заех да поразгледам аджеба кое от кое става. Та открих следната информация:

                  Роки F70 1984 - 1993 има еднакви семеринги на раздатката с Тойота Близард (J6 и някои първи модели на J7) модел 1980 - 1990 год. еднакви семеринги на предния мост.

                  С един приятел ще се позаровим малко и в механиката като ми поостане време, защото имам съмнение че тойотските от тези години и модели са 1 към 1

                  Дано съм бил полезен.

                  Коментар


                  • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                    Здравейте колеги,

                    Пристигна ми поръчка на няколко уплътнения за джипката ми ( Роки - Бертоне ) и на семерингите се виждат ОЕ номерата на Тойота Довечера ще пусна и снимки. за 100 лв. 2 семеринги за раздатката, 2 маншона за свефата, и двете външни семеринги за сферата. До 1 месец ще имам пълен комплект на всичко що е семеринг по трансмисията и каталожните номера.

                    Коментар


                    • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                      Първоначално публикуван от generous Преглед на мнение
                      Здравейте колеги,

                      От скоро имам Роки Бертоне 2,7 бензин и заради професията ( търговия с авточасти вече 14 години ) се заех да поразгледам аджеба кое от кое става. Та открих следната информация:

                      Роки F70 1984 - 1993 има еднакви семеринги на раздатката с Тойота Близард (J6 и някои първи модели на J7) модел 1980 - 1990 год. еднакви семеринги на предния мост.

                      С един приятел ще се позаровим малко и в механиката като ми поостане време, защото имам съмнение че тойотските от тези години и модели са 1 към 1

                      Дано съм бил полезен.


                      Много полезно благодаря колега

                      Коментар


                      • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1406464260.087392.jpg
Прегледи:1
Размер:94.1 КБ
ID:5601444 семеринг за раздатка
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1406464322.501837.jpg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:5601447 за сферите
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1406464364.927266.jpg
Прегледи:1
Размер:74.6 КБ
ID:5601450 маншинг за сферите
                        По два бр от всичко =110 лв.

                        Не че е без пари, ама ги няма тук

                        Коментар


                        • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                          Не съм се заигравал много да търся взаимозаменяеми части, но ето и моя скромен опит за Роки F-70(къса база) с цял преден мост:
                          - лагерите на шенкелите горен и долен са еднакви и са същите като на Тойота 70-ка. Има ги по магазините за лагери и са на цена под 10 лв./бр;
                          - жило за съединител - само ново и "оригинално". Не намерих аналог, а и всички опити за рециклиране излязоха неуспешни;
                          - фарове и стопове - от Фероза;
                          - жилата за ръчната - никъде няма нови и от нищо не съвпадат. Моите ги рециклирах, като използвах жило за ръчната от някяква Ланчия. То е много дълго и е с два кожуха. Занесох жилата на Рокито и това на Ланчията в едно цехче, където правят хидтравлични маркучи и от двете ми направиха "нови" за рокито. При самия монтаж се наложи малко да се пипне, но вече почти година нямам никакви грижи с тях;
                          - маншони за кормилните щанги - от Лада. Големият отвор е малко по-широк, но това не е проблем, стяга се с медна тел вместо оригиналните скоби и е ОК;
                          - карета на карданите - стандартни за много видове 4х4;
                          - семеринги по мостовете и карданите - стандартни са. Ако случайно ги няма, могат да се поръчат за изработка на цена малко по-висока от масовите;
                          - гумен пръстен на сферите(маслосъбирач или с друго наименование) - изхвърлят се, намира се кече с подходяща дебелина, изрязва се тка, че по външния размер да влезе на мястото на гумения маншон и да излиза навътре от предпазните капаци поне 10-15мм. Омазнява се предварително и така изкарва много дълго време. При редовна профилактика поне 2 години.
                          - ресьори задни - 99% съвпадение с тези на Фронтера и Тойота 70-ка. Ако е здрав основния лист, с малко гимнастика отдолу се подлагат от УАЗ, Волга или ЖУК. Не се препоръчва еднолистов, когато се използва машината за офроуд, иначе става и от Рено трафик(от фибростъкло е);
                          - амортесьори предни и задни са еднакви - 99% съвпадение с такива от Волга. Препоръчително е преди да се монтират новите, да се дозаварят много внимателно ушите на тампоните. Докато разбера къде им е слабото място откъснах 3-4 броя;
                          - предните полуоски са по-дебели от тези на Роки F-75(дълга база) - шлиците от страната на дифиренциала, но предните карета са еднакви;
                          - накладки задни - 100% като на Фероза;
                          - интеркулер - при добро желание и време за заигравка, идеално се получава с такъв от Паджеро 2.8 ТДИ;
                          - тампоните на двигателя и раздатката само приличат на тези от Фероза и НЕ стават. На Рокито са по-големи.

                          За сега толкова. Ако се сетя още нещо, ще добавя.
                          Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                          УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                          Времето е ценно, само ако не бързаш.
                          0889623098

                          Коментар


                          • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                            Колеги, имам проблем! Счупих си дългата полуоска. Счупи се при шийката на зегерката и сега няма как да я задържа в карето.
                            Ако има някой, който е купувал полуоска заради каретата и му е останала средната част, моля да направим някаква кооперация.
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=92674

                              От тази тема разбрах, че все пак съм взимал лява полуоска с каретата от Ванката Горчев.
                              Той ме помоли да проверя, дали все още имам старата, но не успявам да я открия.
                              Кой знае, къде съм я забутал.
                              Росене, утре ще ровя пак и ако я намеря е твоя.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТ НА ЧАСТИ ОТ DAIHATSU СЪС...

                                Започнах строеж в балкана, а без камионче... някои хора знаят как е.
                                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X