Обява

Свий
Няма добавени обяви.

разход на газ при фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: разход на газ при фероза

    С какви гуми си?
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #62
      От: разход на газ при фероза

      215 80 15

      Коментар


      • #63
        От: разход на газ при фероза

        Съвсем нормално е.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #64
          От: разход на газ при фероза

          Благодаря ти колега

          Коментар


          • #65
            От: разход на газ при фероза

            Привет на всички!
            Да се запиша и аз с моята фероза 1.6 95кс пълен инжекцион с обикновенно газово компект ловато (плочка във въздуха) Не пуфка и не патка разбира се.
            Паля и с малко подаване газ над 2к оборота превключвам на газ.

            С гуми 195х80х15 - градско - 10-11л/100км извънградско 8-9л/л/100км - в гората 12-14л/100км (нормални всезонни гуми)
            С гуми 225х75х15 - градско - 11-13л/100км извънградско 9-10л/л/100км - в гората 13-15л/100км (нормални летни гуми)
            С гуми 195х80х15 - градско - 13-15л/100км извънградско 12-14л/100км - в гората 16-18л/100км (регенерат инса специал трак като кайманите)

            Резултатите са с 1 литър разлика през лятото и зимата като първите два добавените са летни резултати ,а с рошавите гуми зимни.
            Газта ми е сравнително намалена с цел евтин преход по пътя от града до калните полета и по някога на места в калта ми се налага да минавам на бензин ,но това не ме притеснява защото с половин резорвар карам цял сезон.

            ПС: С намалената газ максималната скорост на ферозата е 145км при мен.

            Поздрави на всички!

            Коментар


            • #66
              От: До: разход на газ при фероза

              Моята Фероза я купих с монтирана метанова уредба.
              Събира метан за 12.17 лв. При цена от 1.65 в Кюстендил, това прави 7. 375 кг., с които минавам 110-120 км. при съотношение почти 50/50 извънградско/горско при 6-7 засичания вече.
              Това с оригиналният размер гуми.
              Не съм фен на метана, но ми трябваше спешно джип за лов и къщна работа.
              Има две бутилки монтирани на мястото на резервоара, а има допълнително правен резервоар за бензин 6 литра.
              Пали се и се кара само на метан.
              Прегледах темата и не видях Фероза на метан та реших да споделя.

              Коментар


              • #67
                От: разход на газ при фероза

                Като чета тук за какви разходи се говори,значи от моята трябва да съм повече от доволен,защото ми ха1рчи газ с обикновена газова уредба BRC 9л.извън града,до 12л.когато карам по София.С гуми всесезони 195/70/15 които вече са пистарки и сега със слагането на зимните ще ги изхвърля.Живея в едно село и от там до гр.Перник са 32км.и в Перника навъртам около 20-30км.и се връщам като да местото ми имам черен път 500-600м.и кал около 20-30м.и при този преход ми дава около 10л,газ.Паля е само на газ,даже и зимата и така вече три години.

                Коментар


                • #68
                  От: разход на газ при фероза

                  Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                  Като чета тук за какви разходи се говори,значи от моята трябва да съм повече от доволен,защото ми ха1рчи газ с обикновена газова уредба BRC 9л.извън града,до 12л.когато карам по София.
                  А вдига ли лесно 120-130? Защото тя може и по-малко да се накара да харчи, ама просто не върви. Защото моята харчи 9-10 бензин при тия скорости. Освен това, ако и сложиш едни 235/75/15 кални гуми разхода ще е друг.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: разход на газ при фероза

                    Здравейте. Да кажа и аз за моята Фероза 1,6 16к пълна инжекция с обикновена газова Ферони при смесено ми показа 15газ с гуми 225/70/15. Лично аз съм доволен защото на бензин е 20 на 100. С 10л. бензин минавах 50км.Късите ми разтояния са в рамките на 1-1,5км от вкъщи до училище и обратно

                    Коментар


                    • #70
                      От: разход на газ при фероза

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      А вдига ли лесно 120-130? Защото тя може и по-малко да се накара да харчи, ама просто не върви. Защото моята харчи 9-10 бензин при тия скорости. Освен това, ако и сложиш едни 235/75/15 кални гуми разхода ще е друг.
                      При мен разликата от размера на гумите беше по–малко от един литър на 100 км . Като сложим разликата от реално изминатото разтояние,разхода пада още.
                      С гуми 30х9.5х15 приблизителен разход за около 40000км ми беше м/у 14,5 и 15,5 ,а с гуми 205/70/15 разхода за около 7000км никога не е бил под 14.
                      П.П. на бензин почти не е карана
                      РАЗДЕЛИХ СЕ С ФЕРО И ОЩЕ МИ Е ЖАЛ!

                      Коментар


                      • #71
                        От: разход на газ при фероза

                        Пак - с каква скорост? Защото от 100 нагоре картинката рязко се променя за всеки 10км/ч., и това не само за фероза. Тераното ми например с 90 харчи 9, а със 140 - 14.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: разход на газ при фероза

                          При мен, рядко е надвишавала 90км.
                          И друго:по-големите гумета от началото и идваха малко свръх,но като се поизтъркаха малко паснаха добре
                          Та колегите които слагат 31-ци да знаят,че динамиката отива съвсем на кино.
                          Последно редактирано от venci tr; 21-10-15, 20:59.

                          Коментар


                          • #73
                            От: До: разход на газ при фероза

                            Спарки, за ферозата имам да те питам едни работи ама са малко извън тази тема

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X