Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Време е за гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Време е за гуми

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    A, за Feroza ли става въпрос? На фероза влиза всичко до 235/75/15, гарантирано.

    Аз съм с 225/75/15 FEDIMA Extreme, и няма и помен от опиране някъде. ....
    Sparky благодаря!
    Да, става дума за Фероза. Както виждам, да не си спирачка при теб То при 225/75 спрямо заводското окомплектоване с 195/80, радиуса на гумата е с 13 мм по-голям, но от това чак да се товарят спирачките??? Аз по-скоро се тревожа за дифовете, скоростите и т.н. Радиуса на гумата е част от общия разчет на трансмисията и може би затова не препоръчват разлики над 7 мм в радиус.
    Че се пързаляш на мокро с FEDIMA Extreme не е чудно. Все пак това са кални гуми с шарка на Кобра, ако не греша.

    Относно шарката на BFGoodrich си прав. За съжаление не предлагат 195/80/15. Не намерих и сервиз, където ги предлагат. Като шарка, Cooper Discoverer дори ми се вждат по-"рошави" от BFGoodrich. Поне така изглеждат на снимката. Не съм ги виждал на живо. В сайта на Cooper (http://www.coopertires.com.au/tyres/st.htm) ги рекламират като 60/40 шосе/офф. Има много положителни отзиви на оффроудъри - вярно от Австралия и Южна Африка. Един от тях пише, че добре се държали и на сняг. По тази причина се триумя и търся мнение на някой, който ги е ползвал в наши условия.
    Този линк също ми се вижда полезен http://www.coopertires.com.au/tyres/...nt%20Guide.htm
    Приятно е да видиш Фероза в началото на таблицата
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      До: Време е за гуми

      195х80х15 = диаметър 693мм
      225х75х15 = диаметър 718мм

      Разликата в диаметрите е 25.5мм. ама това по дефиниция.

      Федимите ми обаче мерени с рулетка са близо 750мм, или 30мм отгоре, демек станаха 55мм.

      Ако говорим в инчове, това е разлика 2 инча. Демек 2 номера нагоре, по инчовата система. Гуми 2 номера нагоре никак не е малко.

      Иначе за трансмисията на ферозата никак не се тревожи. Дифовете са с предавателно число 5 и двайсе и нещо си - разбирай доста бавни. Това е заради бързооборотния двигател. От тук следва че всичко останало преди тях не е натоварено много. Отварях скоростите на мойта - като нови са.

      Освен това задния диф е с 4 сателита. Това се брои "усилен диф".

      Не съм чул досега за потрошен диф на фероза, освен при крайно неправилна експлоатация - разбирай кофти и рядко сменяни масла, износени семеринги и пронкване на боклук, и от сорта. За друго по трансмисята - също. А пък и ферозата не е от най-екстремните джипки, предвид предното и окачване. Въпреки това на много места се представя доста добре. А опити за трошене е имало - вярвай ми.

      Та, никак не се притеснявай за всичко до 235/75/15. Да, ще започне да набира по-бавно, заради големите гуми, ама според мен е съвсем приемливо.

      Тия гуми, дето си си харесал, наистина са с подобна на BFG шарка, но нес съм ги виждал наживо. Ако те кефят - взимай.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        До: Време е за гуми

        Не успях да се снабдя с гуми CooperDiscovererS/T. Фирмата вносител има само зимни. Тези, които на мен ми харесаха, те не са ги внасяли.

        Дайте някакви отзиви за YOKOHAMA GO 12. Тя идвала да замести Yokohama, Geolandar A/T + II. Сравнение с Kumho KL 78/AT и Lassa Competus ?

        Коментар


        • #19
          До: Време е за гуми

          Lassa-та за кал не става. За лед и дъжд по хлъзгави павета - също. Иначе за всичко друго мен ме кефи.

          БФГ АТ-та няма ли? Имай в предвид че всичко, дето е с по-дребн шарка от това, в калта ставана валяк за секунди. Пълнисе и не се изчиства. А и джипките ни не се славят с висока мощност.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X