Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за кардан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения за кардан

    Извинявам се, че ще залепя две мнения едно за друго!

    Спомням си че имаше условия за карданната предавка, но съм ги забравил. Сега намерих нещо в нета, макар по спомени условията бяха 3 а тук са две:

    За постигане на постоянна ъглова скорост и постоянен изходящ въртящ момент м/у два вала, свързани с карданови съединители с междинен вал, трябва да бъдат изпълнени следните две условия:
    1 Ъглите м/у осите на съединяваните валове трябва да бъдат равни
    2 Осите на шарнирите на вилките от междинния вал трябва да лежат в една равнина

    Коментар


    • #17
      От: Мнения за кардан

      На първо време, махни или отрежи поне по една трета от тия пружини.
      Това си е ферозов заден мост и окачване. Не съм сигурен, дали оригинално ресорите са върху моста. Шекелите стоят абсурдно. Прочети темите за ресори за фероза.
      Не съм виждал да се подлага клиновидна планка, или каквото и да е там.
      Можеш да отрежеш петите от моста, да си нагласиш какъвто ъгъл те устройва на дифа спрямо раздатката, стягаш, точковаш и след това излепваш.
      И да, ако тампона на скоростите и раздатката е скъсан, може да тресе.
      Аз бих си преместил вилките на кардана, както си му е реда.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Мнения за кардан

        Здравей колега !

        Това Дайхатсу беше моето преди време и аз съм го повдигал така с тези пружини на задния мост.При мен нямаше никакви вибраций и ли някакви смущения по карданите.Явно нещо с задния кардан е събрано грешно.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB230023.jpg
Прегледи:1
Размер:510.1 КБ
ID:5789395Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6070097.jpg
Прегледи:1
Размер:519.9 КБ
ID:5789396Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB230019.jpg
Прегледи:1
Размер:613.1 КБ
ID:5789392Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB230022.jpg
Прегледи:1
Размер:631.1 КБ
ID:5789394Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB010279.jpg
Прегледи:1
Размер:749.0 КБ
ID:5789393
        Това беше първият 4Х4 на малкия син за зарибявка.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #19
          От: Мнения за кардан

          Здравей, на теб аватара ти още е Хайджета, тъкмо ме подсети да питам, на лоста който е за превключване на бавните предавки, средното положение за какво е? при него няма зацепване към нищо,
          за подсещане
          1. най-долно положение - нормални предавки
          2. средно положение - не помръдва нищо
          3. най горно положение - бавни скорости
          при натиснат бутон 4WD на 1 и 3 - се включва предното.

          Коментар


          • #20
            От: Мнения за кардан

            Неутрална между бързи и бавни. Има го на много раздатки.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #21
              От: Мнения за кардан

              Бутона по спомен включва предното.по принцип тази кола е парт-тайм винаги върви на задно а от бутона се включва с вакум предния мост.

              А от лоста се избира бързи и бавни скорости като за сигурност при превключване са добавили едно неутрално положение на което раздатката не предава движение на никъде, просто всичко изключено.

              Ти до сега само на предно ли я караш ?
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #22
                От: Мнения за кардан

                Да досега само на предно, но от есента полуоските вече постоянно започнаха да чукат, смених им външните карета, рециклиране на вътрешните, смених лагери, семеринги, накрайници, амортесьори, всичко, и реших да оправя и кардана, но ударих на камък за сега. Иначе само на предното върви като нова. Чудя се дали веригата в раздатката е оразмерена за каране на само на предно, и затова започнах задния кардан.

                Коментар


                • #23
                  От: Мнения за кардан

                  Сега като ти чета писаното се сещам че, ми се наложи да сваля задния край на раздатката за да се докара подходяща сходимост прямо задния кардан.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнения за кардан

                    ... Което и му предложих като решение, тъй като да се завърти аксиално моста е по-сложно.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнения за кардан

                      така,
                      нямах възможност да утановявам дали нещо видимо се мести.
                      преправиха кардана да е със срещуположни вилки, проверих за успоредност на предаващи и приемаща оси, имаше разлика 2 мм на 15 см, изравних я, сложих оправения кардан и всичко си дойде на мястото, никакво тресене, никакви вибрации, никакви звуци, нищо.
                      след това смених тампона, оригинален нямаше, той и на колата не беша оригинален, сложих най-близкия по височина, който да пасва при успоредни оси, и подложих само по 2 мм планка.
                      скъсих задните пружини, но се оказа че започна да се носи от ресорите, когато е абсолютно празна задницата. което ме навежда на мисълта, че стоково е доста наклонен кардана, сега съм го докарал до 10 градуса когато е ненатоварено, при ~100 кг (обичаен товар) е около 8*, при най-натоварено е -8* (изправя се кардана и се накланя обратно), сложих гумени буфери да не пада повече от -8* като е натоварено.
                      има 2мм луфт да не удря кардана в раздатъчната в най-късото разстояние.

                      а друг проблем, който си го имаше от преди, но сякаш вчера се увеличи, преобогатена смес на празен ход, като дам на контакт направо тече бензин от карбуратора (капе интензивно, аха и да стане струйка), свалих го проверих поплавъка всичко си работи, качих го, на място проба - ОК, минах 200 метра пак се задави, поглеждам пак карбуратора - пак тече бензин. помпата за бензина е електрическа помпа за дизелова печка за тир примерно, и се включва при контакт, но иглата на поплавъка би трябвало да успява да и спре налягането, а и бензина не тече от преливника на камерата с бензина. Помпата работи с някакъв електромагнит, ако и намаля напрежението, ще и падне ли дебита? или няма да работи въобще.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнения за кардан

                        На такава помпа налягането се определя от силата на пружината вътре. Ако няма достатъчно напрежение не работи. Възможно е да не е подходящата помпа ама е малко вероятно защото те всички са на 0.2-0.3 бара. Може да трябва да има обратна магистрала.

                        Но по-вероятно е да имаш незатваряща игла на карбуратора.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнения за кардан

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          На такава помпа налягането се определя от силата на пружината вътре. Ако няма достатъчно напрежение не работи. Възможно е да не е подходящата помпа ама е малко вероятно защото те всички са на 0.2-0.3 бара. Може да трябва да има обратна магистрала.

                          Но по-вероятно е да имаш незатваряща игла на карбуратора.
                          То си има обратна тръба и тя си работи, чувам бензина като се връща в резервоара, надувах я с уста проходима е.
                          Ще взема да потърся другия карборатор с който беше автомобила

                          забравих да сложа снимка
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от swenstyle; 19-06-18, 19:36.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X