Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на джантите и гумите с по големи!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Честито и със здраве да ги търкаляш!
    Чакаме снимките.
    +1
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #77
      От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

      много хубаво че си купил гуми честито.но се ориентираи за един багер и един самосвал да ти настелят трасето и си решаваш проблема завинаги.

      Коментар


      • #78
        От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

        Благодаря колеги!Радостта ми беше краткотрайна,тъкмо се засилих да прегазя цялата кал около мен и най после да стигна до вкъщи,когато при първият опит,първо не ми светна лампата на таблото за вкл.преден мост и след като тръгнах,установих че предния мост не върти и се появи тракане в дясната полуоска,която преди време сменявах заради счупено външно каре,а сега какво е тепърва ще установявам?!Ето и малко снимки,обещал съм и очаквам да ми кажете мнението си!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:67.6 КБ
ID:5702652Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:80.5 КБ
ID:5702653Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (6).jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5702654Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (7).jpg
Прегледи:1
Размер:82.8 КБ
ID:5702655

        Коментар


        • #79
          От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

          Гумите на са върха,ама са с добър грайфер що годе,4x4 са и са с шипове,джантите също са добри и джипа се вдигна с много!

          Коментар


          • #80
            От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

            Сам виждаш каква голяма разлика има в диаметъра. Дано ти е достатъчно това повдигане.
            Гумите са регенерат и изглеждат добре. За кал, нямам идея как ще се справят, ти ще споделиш. За сняг изглеждат добре, ако не се е опекъл много каучука. На снимките изглеждат добре. Към шиповете съм малко резервиран за целогодишно каране.
            Колкото до проблема с предното, вероятно първия път не си включил добре. Ключето за лампичката на таблото е на раздатката.
            За тракането, ще разбереш като разглобиш.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #81
              От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

              Браво, колега! Радвам се, че си успял да направиш тази положителна промяна с гумите още тази зима.
              Успех с оправянето на предното предаване.
              Не забравяй лятото да насипеш няколко ремаркета камънак от реката. Че в противен случай коловозите имат навика да стават по-дълбоки като се ползват по-често.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #82
                От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                За лятото ще свършат работа.и аз не одобрявам шипове.
                Но всичко е въпрос на финанси.Мисли за зимата,и малко по агресивни гуми.
                Ако са и нови,ще летиш!Успех с ремонта.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #83
                  От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                  Не знам за конкретния модел, но на марикса не харесвам, че сравнително бързо се изпичат и напукват бордовете.
                  Особено изложени на слънце лятото.
                  И като всеки регенерат, трудно се балансират.
                  Гледам и на тия има доста олово.
                  Но, да се карат със здраве!
                  За хроничното нямане на "свободно време", поназнайвам нещо.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    И като всеки регенерат, трудно се балансират.
                    Има изключения. Баш на ферозата съм с Fedima Extreme (които си имат грайфер, ама вече категорично са за смяна), с витарови алуминиеви джанти, и поеха тежести почти като на лека кола. И на мен и на гумаджията не му се вярваше, ама факт - вероятно най-тежките рефенерати от тоя модел (по-тежки от malatesta), и въпреки това, много малко тежести. И си се карат със 120, въпреки шума.

                    Към колегата - като си търсиш гуми за следващата смяна - ферозата с оригинални джанти побира 235/75/15, дори и регенерат (които са по-големи от написаното върху тях). И не се троши от което. Гумите, които си купил в момента общо взето стават само за утъпкан сняг и лед, и то заради шиповете. Ако по асфалт - послежиш на глоба. А в калта от сега ти казвам че никакви няма да ги има.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                      И аз съм скептичен към дребните шарки, но със засилка и повечко газчица, смятам ще се справят.
                      На кал като при мен просто нямат шансове.
                      Кобрите трупат по над 30 кила ако не раздавам газ. А дори и да раздавам, калта е ужсно глинеста и трудно се чистят пак. Само дето качвам буци и на тавана.

                      ПП: Колкото до конкретния модел гуми, наподобяват ми на моделите "термик" на Малатеста. Вероятно сместа е порядъчно мека, та лятото е възможно да се износват повече. За зимата си е предимство, обаче.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                        Първо трябва сда отстраня повредите,Tiger- че,къде е това ключе и може ли нещо да се е скапало по самата раздатка?Защото днес забелязах като слагах крика отдолу,капчици масло по раздатката,мисля че са от семерингата на задния кардан!А пък тръгвайки за работа установих че са отказали оборотомера,стрелката за температурата,бензиномера,волтмера,а бе само километража и часовника работеха!Дано е от някой бушон!Направо се отчаях,Утре ще кача тук на канала да установя какъв е проблема с предното предаване,прилича ми на каре но знае ли човека!Добре че поне все още пали и макар без работещи уреди,върви по асфалта!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                          Колега,събери някой лев и за следващата есен/зима,сложи едни нови АТ гуми.И аз като теб си взех една вила в гората,първо си купих една голф двойка,и с помоща на форума я повдигнах максимално,като за голф.Покарах,и видях че е зор работата.После си купих витарата.Нищо не разбирах от гуми и джипки.Пак голямото четене във форума и я повдигнах като по учебник.Засилих се да купувам гуми,намерих нови МТ Нексен,и си викам ехееееее е т'ва е гумата с якия грайфер,ще къртя навсякъде.И аз като теб си карам джипката всеки ден по асфалта.Реших да се допитам до Спарки,пратих му снимка на гумите,и той ми обясни че за моите нужди ми трябва АТ гума,препоръча ми Дуратрак.Взех си 235/75/15 и съм много доволен.Карам ги всеки божи ден по асфалта,лято зима,а напоследък и всеки уикенд съм на офроуд разходки(заразно е),и съм много доволен от гумите.Не слушам никой,защото бая народ ми казва да ги махам лятото,но съм решил вместо да купувам,летни/зимни си карам с дуратрака,и ще видим колко ще изкарат.Твоите които си взел сега,ми се струват бая ''лабави'' сравнявайки ги с терена по който аз минавам,но ако ти вършат работа засега ги търкаляй.Успех!
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                            Не ми се вярва да имаш проблем с раздатката, нито с ключето. Вероятно несветването на лампичката за 4х4 е свързано с останалите ел проблеми, които описваш.
                            На моята тече масло от същото място. Самата раздатка ще те предупреди ако е намаляло маслото доста, защото става много шумна. Чува се звука от веригата. Но все пак е добре да провериш и долееш масло. Трябва да е на 5мм под нивото на горната пробка по книга. Аз пълня докато направи капка от пробката.
                            Пълненето е малко терсене
                            Преди свалях гумения маншон отгоре и с маркуче и фуния. Последно пълних отдолу с голяма спринцовка. Повече играчка е, ама не ми се разглобяваше от купето.
                            Ключето не си спомням точно как беше а и не ми отваря линка от WARFS за мануалите.
                            Пробвай някой от линковете в първата залепена тема.
                            Аз все се каня да си ги разпечатам тия мануали...
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                              Ако няма масло,хич няма да се мъча,ами в някоя масларница ще отида,те имат шприцове и ще ми налеят колкото им кажа,а аз в жабката си имам една таблица със всички масла за за Ферозата за всички възли и необходимите количества!Сега си спомням след последното заглабяне в калта и изваждането и започнах да чувам леко подрънкване като на ламаринка,което идваше одолу някъде,което вероятно е било от веригата на раздатката!Утре като кача на канала ще ми стане ясна цялата картинка,само дано не вали дъжд.После проверка на бушоните,и после ще споделя тук,във форума какво дърво ме очаква.
                              А на колегата Иво ще му кажа че гледах гумите Wrangler Dura Trac и много ми харесаха и а дано не ме срешне мечка,ама за другата зима може и с такива да съм срещу 690лв.Хубавото си е хубаво,а когато е и ново е най добрия вариант!!!Много добри параметри им дават!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                                Тези джипки са като мания Ще видиш че и ти ще се заразиш по офроуда,казах ти аз как започнах,а сега всяка седмица съм в гората.Колкото до дуратраците,ако успееш тази година да намериш на тази цена,не казвай на никой,че тази година са като бялата лястовица
                                Yamaha Yz450F
                                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                                Всичко с ''рошави''гуми!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X