Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

    Здравейте колеги!
    От 10-ина години имам Дайхатсу Фероза и до преди 2-3 дни не съм имал технически проблеми с него.
    Сега когато имам, реших първо да потърся съвет тук.

    Проблема е следния:

    При студен двигател, стартира и работи нормално на всякакви обороти.
    След като загрее, в диапазона празен ход до 2000-2200 об./мин, работата на двигателя е неустойчива-при подаване на газ гасне(последващото запалване е трудно и свързано с детонации) при по рязко натискане на педала, а при плавно, вдига все пак обороти като тресе и прекъсва.
    При над 2000-2200 оборота, смущения в работата на двигателя няма.

    Смених свещите, без това да реши проблема.

    Ще помоля за съвет, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем!

    Благодаря!

  • #2
    От: Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

    Първоначално публикуван от stzz Преглед на мнение
    Здравейте колеги!
    От 10-ина години имам Дайхатсу Фероза и до преди 2-3 дни не съм имал технически проблеми с него.
    Сега когато имам, реших първо да потърся съвет тук.

    Проблема е следния:

    При студен двигател, стартира и работи нормално на всякакви обороти.
    След като загрее, в диапазона празен ход до 2000-2200 об./мин, работата на двигателя е неустойчива-при подаване на газ гасне(последващото запалване е трудно и свързано с детонации) при по рязко натискане на педала, а при плавно, вдига все пак обороти като тресе и прекъсва.
    При над 2000-2200 оборота, смущения в работата на двигателя няма.

    Смених свещите, без това да реши проблема.

    Ще помоля за съвет, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем!

    Благодаря!
    Здравей,колега!Не е лошо да уточниш-на газ ли е,на бензин ли е.Инжекцион ли е или карбуратор!Как е охладителната система-губи ли течност,изпарителя правилно ли е вързан,състояние на филтъра на газовия клапан и т.н. и т.н.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

      Нямам газова уредба, карам само на бензин.
      Двигател инжекцион.

      Препоръка за добър сервиз в Пловдив, също е полезно инфо.

      Коментар


      • #4
        От: Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

        Свещите смени, а кабелите смени ли?? Да не би от тях да идва проблема?? Щом е инжекция встъпковото моторче видяхте ли го ?
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #5
          От: Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

          Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
          встъпковото моторче
          Стъпково моторче няма.

          Смени кабели (Tesla са добри, Champion са абсолютни боклуци), капачка, палец. Не че е сигурно че ще ти решат проблема (даже по-скоро не), но ако не си ги сменял - отдавна са за смяна.

          Виж си вакуумите към делкото.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

            От темата "Как да вкараме ферозата в сервизен режим.", теста не отчете проблем-едно мигане - нормално!

            sparkybg, от къде могат да се закупят(он лайн) кабели Tesla?

            Коментар


            • #7
              От: Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

              Първоначално публикуван от stzz Преглед на мнение

              sparkybg, от къде могат да се закупят(он лайн) кабели Tesla?
              Е, мойте са купувани преди 7-8 години, не "on-line". Не помня вече. Което ме подсеща че пак са за смяна...

              Някога като карах активно бензинка сменях кабелите със все свещите. За мен двигател, който не можеш да измиеш лисвайки вода с кофата отгоре, не е в ред. Така и не сколасах да обърна достатъчно внимание на ферозата по тоя въпрос де...
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

                MAGNETI MARELLI добри ли са?

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

                  Всичките са добри докато са нови и не са менте.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Всичките са добри докато са нови и не са менте.
                    Champion-а е нефелен боклук. Не заради качеството на кабела, а заради конструкцията на лулите. На фероза лулите са дълбоки, а не е захванат здраво към тях. и като тръгнеш да го вадиш, вади се лулата, лабела се разтяга, и ако си много късметлия върху свещта остава само буксата. Съответно кабела е за боклука.

                    Tesla-та на вънпен вид е почти като оригиналния. Champion-а има разлика, при това сериозна. Общо взвето това е ориентира. Трябва да приличат на оригиналните.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

                      И аз съм на мнение да се проверят кабелите.
                      Аз ги сменях с някакви тойотски, които бяха едно към едно.
                      От арабите на Симеон.
                      За около 4 години досега, не са ми създавали ядове.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        За мен двигател, който не можеш да измиеш лисвайки вода с кофата отгоре, не е в ред. Така и не сколасах да обърна достатъчно внимание на ферозата по тоя въпрос де...
                        За джиповете подкрепям напълно. Ферозата е супер в това отношение при условие, че кабелите и свещите ми не са първа младост.Мия я с маркуч с пистолет после с четка и препарат и накрая пак с маркуча- няма ядове.
                        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

                          Смених кабелите, но проблема си остана.
                          Ще се ходи на сервиз!!!

                          Прочее, след като загрее, оборотите са едва 500 и не показва симптоми за не работещ цилиндър .......явно нещо смесообразуването куца.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

                            Епило̀г!
                            ...............амиии, свещите!!!
                            Имал съм малшанса да ми набутат някакви ментета.
                            Оставих я в сервиз и ги информирах че свещите са сменени..........колкото да ги объркам.
                            Сега съм с нови свещи и безпроблемна ФЕРОЗА!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за съвет, за проблем свързан със запалителната система.

                              имам фероза 1.6 не идва ток на свещите не съм я карал 3-години бях в странство

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X