Обява

Свий
Няма добавени обяви.

автоматични хъбове - теоретичен въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

    Всъщност видове автоматични хъбове много.

    Automatic hubs should remain in the locked position as long as the transfer case is in 4WD, even if the vehicle is being driven in reverse or coasting down hill. But some automatic hubs have to be manually locked to prevent slipping when engine braking is being used on a downgrade. Most automatic hubs will only unlock when the transfer case is shifted back to 2WD. Some types of hubs also require the vehicle to come to a halt and be backed up about six feet before they will disengage. As long as the transfer case remains in the 2WD mode, the front wheels are undriven. When shifted into 4WD, the unlocked hub automatically slides into position and locks the axle so both front wheels become drive wheels.

    http://www.aa1car.com/library/2004/bf60414.htm
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #47
      До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

      Така, на мен до тук нещата за ситуация автоматичните хъбове и калта ми се изясниха (аз също съм с такива). До сега винаги след като стъпя на черен път веднага включвам 4х4 не зависимо дали има нужда или не, не знам дали е правилно. Но имам имам въпрос за друга ситуация - през зимата. Когато пътя е заснежен правилно ли е да карам непрекъснато 4х4 или е опасно?
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • #48
        До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

        Съгласен съм, че в инструкциите пише, че са необходими няколко метра за включване/изключване. Но поне при Фронтера/Исузу на практика са необходими не повече от 50 см или завъртане на колелото(полуоста) на 1/4 до 1/2 оборот... Принципът на действие на всички инерционни хъбове е еднакъв, за това не ми се вярва при Дайхацу да е много по-голямо разстоянието.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #49
          До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

          Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
          Когато пътя е заснежен правилно ли е да карам непрекъснато 4х4 или е опасно?
          С включено 4х4 имаш по голям шанс да се завъртиш като пумпал от колкото само на заден мост но това е само при заледен път но при по дълбок сняг карай да не ти пука.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #50
            До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            на практика са необходими не повече от 50 см или завъртане на колелото(полуоста) на 1/4 до 1/2 оборот...

            Принципът на действие на всички инерционни хъбове е еднакъв
            За оборотите на полуоската си прав но че хъбовете са инерционни.......айде стига глупости вече
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #51
              До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
              С включено 4х4 имаш по голям шанс да се завъртиш като пумпал от колкото само на заден мост но това е само при заледен път но при по дълбок сняг карай да не ти пука.
              Олеле.Не'ам думи направо...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #52
                До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                За оборотите на полуоската си прав но че хъбовете са инерционни.......айде стига глупости вече
                Извинявам се! Исках да кажа "така наречните инерционни"
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #53
                  До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                  Така, сега остава и да уточним какво разбираме под "закъсване". Ако сме хубаво затънали и не можем да мръднем половин - един метър, излиза, че хъбовете на практика няма да се включат. Ако не можем да преодолеем някое препятствие и връщаме назад метър и атакуваме, после пак метър на зад и атака, и после отново... Тогава вече жална им майка, ако не го правим по-внимателно. Май от тук идва разминаването на мненията...
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #54
                    До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Олеле.Не'ам думи направо...
                    Нинджа, виждам че не си съгласен, кажи си твойто мнение. Зимата идва, а на мен ще ми е първата с това возило (Ф300).
                    О899 2б2 1З2

                    Коментар


                    • #55
                      До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                      Така, сега остава и да уточним какво разбираме под "закъсване". Ако сме хубаво затънали и не можем да мръднем половин - един метър, излиза, че хъбовете на практика няма да се включат.
                      Напротив ще включат защото при въртенето на полуоската се зацепва хъба.Друг е въпроса ако си закъсал и включваш първа-задна за да разлюлееш автомобила, при преминаването от едната предавка на другата се получава първо изключване на хъба и после включване в обратна посока.Малко е сложно но се помъчи да си го представиш.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • #56
                        До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                        Ами, поне при мен подобно нещо напрактика не се наблюдава... Ето, Злой казва, че е срещал същото при Исузо... Трябва да мръдна, за да се включи... Иначе само задните колела си хвърлят кал и си се закопават, но докато не мръдна поне малко предните мълчат. Не се чуват и страховити звуци от тях. Някой друг няма ли наблюдения от Фероза? Може пък моите да не са оригинални. Толкова са зле от вън, че никакъв надпис не мога да различа.
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #57
                          До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                          Имам наблюдения при Тропер-а и там се включват от полуоските,явно в твойте хъбове има нещо гнило и повредено.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #58
                            До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                            Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                            До сега винаги след като стъпя на черен път веднага включвам 4х4 не зависимо дали има нужда или не, не знам дали е правилно. Но имам имам въпрос за друга ситуация - през зимата. Когато пътя е заснежен правилно ли е да карам непрекъснато 4х4 или е опасно?
                            Не е задължително да си на 4х4, ако пътят не го налага. То си има черни пътища, дето са по-добри от софийски улици.

                            На заснежен път (утъпкан сняг) включването на 4х4 ме е стабилизирало, докато при движение само на задно колата е започвала да "танцува".
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #59
                              До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                              Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                              Нинджа, виждам че не си съгласен, кажи си твойто мнение. Зимата идва, а на мен ще ми е първата с това возило (Ф300).
                              Не съм съгласен,че на задно колата е по-стабилна и по-малко поднася.Как да съм съгласен...
                              Иначе за останалото Банджо е прав.И искам и аз да го кажа.С ГОЛЕМИ БУКВИ.АВТОМАТИЧНИТЕ ХЪБОВЕ ЗАЦЕПВАТ ПРИ ЗАВЪРТАНЕ НА ПОЛУОСКИТЕ.Тоест,ако си закъсал в калта,включиш лоста на 4Н или 4L и се опиташ да потеглиш,хъбовете ще включат.С УДАР!!!И най-вероятно после НЯМА да включват.
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • #60
                                До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                                Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                                Имам наблюдения при Тропер-а и там се включват от полуоските,явно в твойте хъбове има нещо гнило и повредено.
                                По-горе дадох един линк и цитат от него. Там пише, че има различни автоматични хъбове. Някои не отцепват дори, когато се спускаш на двигателна спирачка, а други се нуждаят до около 6 фута(1.8 метра) изминато разстояние, за да зацепят. И не са само моите, и Злой е попадал на такива. Явно трябва да вдигнем няколко Ферози с автоматични хъбове на повдигачи и да тестваме...
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X