Обява

Свий
Няма добавени обяви.

автоматични хъбове - теоретичен въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

    вакумните хъбове същото ли е като - инерционни, автоматични???

    Коментар


    • #17
      До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

      така, мъглата се сгъстява....

      от отговорите ви ми е ясно едно - без лашки напред-назад, ако съм се заврял някъде.

      добре - следващ въпрос:

      ами ако все пак лашкането напред-назад е неизбежно? Как да изключа 4х4? и по-точно как да го изключа правилно? След като не мога да премина необходимите 1,2 или 3 метра?

      Брех, каква сложнотия настава

      Коментар


      • #18
        До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

        Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
        вакумните хъбове същото ли е като - инерционни, автоматични???
        Те повече приличат на ръчните само че имат мембрана която придърпва муфата за включването.Какво е това понятие инерционни дето го ползвате при хъбовете не ми е ясно,явно някой е имал двойка по физика.Инерцията е движение на свободен ход под действието на собствената тежест.
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #19
          До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
          Хъбовете се включват винаги от завъртането на полуоската,ако не вярвате лягайте под джиповете и завъртайте кардана в двете посоки и ще разберете как работят.Няма две или три системи за включване, принципа е един и същ само дето при различните марки е изпълнен по различен начин.
          Абсолютно вярно, аз докато не качих колата на подемника и не въртях всичко подред не можах да схвана кое как се включва, а иначе авт.хъбове са само за лекичко натоварване, аз мойте за 1 година ги направих на салата, сега тази перчата шайба за която говори Соти е с изрязани зъби под 45 градуса а не съм лашкал нито веднъж
          Сега си чакам ръчните и ще се приключи.
          А това че като завъртиш колелото се включват не е вярно, става само чрез полуоската, вътре в хъба има една пружина която се натяга само когато се върти полуоската колелото можеш да си го въртиш с 3000 оборота ако искаш хъба няма да се включи докато полуоската не се върти.
          no signature no problems

          Коментар


          • #20
            До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            така, мъглата се сгъстява....

            от отговорите ви ми е ясно едно - без лашки напред-назад, ако съм се заврял някъде.

            добре - следващ въпрос:

            ами ако все пак лашкането напред-назад е неизбежно? Как да изключа 4х4? и по-точно как да го изключа правилно? След като не мога да премина необходимите 1,2 или 3 метра?

            Брех, каква сложнотия настава
            Е то и това оставаше - да изключиш предното като си се закопал! Ако си закъсал на 4х4 какви са ти шансовете да излезеш само на задно?

            Карай си и не се притеснявай. А, ако счупиш автоматичните, слагаш ръчни и си готов.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              Карай си и не се притеснявай. А, ако счупиш автоматичните, слагаш ръчни и си готов.
              Има и още едно решение на техниката,монтира лебедка и ако се копне яко просто излиза от ситуация.Аз например на последната джипка нямах гуми за тежък офф-роуд но пък имах лебедка 9500lb на 950кг автомобил и работата се оправи моментално-
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #22
                До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                Карай си и не се притеснявай. А, ако счупиш автоматичните, слагаш ръчни и си готов.
                абе то това е много харабийско решение, ама информативно - каква е цената на въпроса?

                Ккаво е необходимо за подмяната? На мен ръцете ми растат от правилното място, ама все пак нямам автосервиз - поправям компютри.

                Пред блока или в гаража мога ли да си ги сменя?

                И преди това - мога ли да ги намеря тия ръчни хъбове? Фероза Ф300

                Коментар


                • #23
                  До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  абе то това е много харабийско решение, ама информативно - каква е цената на въпроса?

                  Ккаво е необходимо за подмяната? На мен ръцете ми растат от правилното място, ама все пак нямам автосервиз - поправям компютри.

                  Пред блока или в гаража мога ли да си ги сменя?

                  И преди това - мога ли да ги намеря тия ръчни хъбове? Фероза Ф300
                  На Ферозата на размери са същите като на Витарата само дето закрепването е с 5 болта. Смяната е за половин час и можеш на тротоара да извършиш тази операция.Цената на ръчните хъбове варира много според доставчика.Вчера монтирах ръчни на Самурай на фирмата SUPERWINCH и цената им с доставката беше около 280-300лв. от Щатите.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #24
                    До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                    Офф, хора, мъглата е пълна, но за да се разясни поне малко за мен-

                    задавам елементарния въпрос- веднъж закъсал на 4Х4 мога ли да си лашкам Ферозата с авт.хъбове напред-назад в калта БЕЗ да се притеснявам че нещо ще се почупи ?
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #25
                      До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                      Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
                      Офф, хора, мъглата е пълна, но за да се разясни поне малко за мен-

                      задавам елементарния въпрос- веднъж закъсал на 4Х4 мога ли да си лашкам Ферозата с авт.хъбове напред-назад в калта БЕЗ да се притеснявам че нещо ще се почупи ?
                      Категорично НЕ,освен ако не си ги прежалил.Както писаха по горе те са за по леки изпълнения,за по хард си монтирай ръчни или капачки.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • #26
                        До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                        На Ферозата на размери са същите като на Витарата само дето закрепването е с 5 болта. Смяната е за половин час и можеш на тротоара да извършиш тази операция.Цената на ръчните хъбове варира много според доставчика.Вчера монтирах ръчни на Самурай на фирмата SUPERWINCH и цената им с доставката беше около 280-300лв. от Щатите.
                        е това е отговор - благодаря много.

                        Имам хора там - сега ще разгледам тази фирма и определено започвам да се наточвам

                        Благодаря

                        PS Тази разлика в закрепването с някакви преходници ли се компенсира или се преработва хъба?

                        Коментар


                        • #27
                          До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

                          Тази разлика в закрепването с някакви преходници ли се компенсира или се преработва хъба?
                          Като ще си поръчваш нови търси си направо за модела на автомобила, няма смисъл да преправяш.Като ти дойдат новите просто прочиташ инструкцията(която е с две картинки и пет реда написано) и си ги монтираш.
                          На Фероза съм слагал капачки от Витара след преработване на дупките но ти няма смисъл да правиш такива работи.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #28
                            До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                            Ако търсиш части от САЩ имай предвид, че там на Ферозата й викат Роки. Доста объркващо, защото става дума за Ферозата, а не за това, което в Европа се нарича Роки. Специално хъбовете май са еднакви, така че няма значение, но по принцип внимавай от къде за какво точно поръчваш...
                            Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 18-10-07, 11:02.
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #29
                              До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                              щом вакуумните приличат повече на ръчните , значи ли че и с тях може да се лашка в калта???

                              Коментар


                              • #30
                                До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                                Джентълмени, благодаря ви!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X