Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новак във Фероза отбора :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Новак във Фероза отбора

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    ...Подобрява ходовете и возията, но намалява товароносимостта.
    Моите пружини са от Паджеро и нямам проблем с товаренето. Най-много съм я товарил когато си правих чистка на работилницата и закарах 400кг желязо на Вторични суровини. По возията се усещаше, че е натоварена, но колата се движеше без никакви проблеми или забележки.
    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    На мен например, бавните никога не са ми били недостатъчно бавни, но всичко зависи какво ще искаш от джипката. Гуми по-големи от 235/75/15 не е за препоръчване да се слагат.
    Това са точно 28" също както 215/80/15. Височината им е еднаква.
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #17
      От: Новак във Фероза отбора

      ...Ако са кален регенерат, ми се струва да са по-големшки, Росене.
      Друг е въпроса за проходимостта, още по-друг е за как изглежда Феро с тънки гумета. Па били и те на джанти с -40 офсет.
      Всичко е компромис. Точно това намекнах на колегата.
      Колкото до пружините, не знам. Възможно е , щом казваш че носи, значи носи.
      Аз щото мойта честичко си я товаря докато се изправят ресорите, а мойте се изправят трудно.

      ПП: И мойта като е натоварена, се опитва да докара возията на Ситроена.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Новак във Фероза отбора

        Здравейте отново.
        Ами значи ако трябва да съм честен - просто исках да се оплача от нещастието иначе за многото теми и болежки - знам, че ги има във форума и съм ги чел и ги чета но пък една дискусия, в която да може да се обсъдят работите не пречи (поне така си мисля, ако бъркам моля веднага да бъда наказан с глоба една фанта хмел ) ) Иначе за гумите мисля да сложа нещо не много голямо, но по-голямо от сегашните YOKOHAMI 205,75,15 (ако не се лъжа)
        Иначе относно бодилифта ами попринцип не съм тенекеджия или монтьор, но имам условията, имам инструментите и желанието(само знанието и сръчноста липсват) да я наконтя така, че да съм сигурен, че няма да ме изостави по пътя, пък ако ще и път да няма А и малко фаца на бойна джипка да има все пак

        Коментар


        • #19
          От: Новак във Фероза отбора

          Мисълта ми беше, че покрай рязането на калници, се вкарваш малко или много в тенекеджийски филми.
          Вярно е че с боди лифта се качва малко центъра на тежестта но се касае за няколко сантиметра.
          Така или иначе, Ферозата си е теснолинейка и рано или късно търсиш поне нулеви джанти, ако не с много отрицателен офсет.
          Има си и фланци за тези цели.
          Номера е, да се компенсира странично повдигането. И тъй като вариантите за кой знае какъв лифт от окачването са малки, за да събереш по-големи точила, рязане, или боди лифт.
          Щом ръцете ти излизат от правилното място, смятам че боди лифта ще ти е по-лесен за изпълнение, по-бърз и по-евтин.
          На мен ми отне половин ден с мотаенето и бирите, като си бях подготвил всичко.
          С тенекеджийските истории, ако не си ги направиш сам, отиваш на други срокове, врътки и бюджети.
          Кобри 235/75/15 влизат и не опират никъде и при чекнене, без да пипаш окачването и да режеш нищо.
          Пробвано е и имам и снимки някъде из темите.
          Но ако искаш и малко по-вид на джип...
          За оплакването, моето шаси беше на абсолютно същия хал.
          Около задните гуми го пробивах с пръст.
          Но с търпение и мерак, всичко се прави.
          Купето не го грижи толкова, доколкото няма изгнили гредички, на които са опорните тампони.
          Купе кола не кара. Рамата е важно да е здрава.
          На моята около задните бомбета на места се вижда мокета отвътре, ама хич не ми пука.
          Друго предимство на боди лифта е, че между купето и шасито имаш едни поне два пръста разстояние, та можеш спокойно да си измиеш с водоструйката. Включително и гърба на резервоара и всички точки, в които иначе се задържа кал.

          Успех и споделяй!
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #20
            От: Новак във Фероза отбора

            Колеги да се похваля днес насред Търново скъсах съединител, но поне се научих как се сменя взех си "новата" рама и тая събота и неделя ще разглабям "Фирозътъ". Надявам се, че все до края на следващата седмица всичко по тоя панаир ще е приключило и ще остава само едно стабилно карано. Ще мисля за виско муфа и лебедка при следващ ремонт за сега ще е само смяна на рама (ако не се пръкне някой проблем)

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X