Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за гуми

    Касае се за американска фероза /с означение "Роки"-с по-широките мостове/.Джипчето се кара и по магистрала,и извън пътя/лов и кални разходки/.Спрял съм се на Малатеста-топъл регенерат,всесезонни.Молбата ми е да ме посъветвате какъв размер гуми да сложа-235/75/15 или 215/75/15-само такива имат.По табелка трябват 205/75 или 225/70.В момента е на 255/70/15 и не закача никъде.В долните снимки се вижда шарката,на която съм се спрял и табелката за гумите.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24012012075.jpg
Прегледи:1
Размер:80.8 КБ
ID:5957573Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24012012077.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5957584
    Последно редактирано от сашо2; 24-01-12, 22:26. Причина: нещо обърках снимките

  • #2
    От: Съвет за гуми

    Ако в момента върти без проблеми 255/70 R15 то директно слагай 235/75 R15. 235/75 са с 4 мм по ниски и с 20 мм по-тесни. На практика клиренсът няма да се промени.
    215/75 R15 са с 40 мм по-тесни и с 34 мм по-ниски. Джипката ще "падне" с 2 см надолу. Има смисъл ако в момента се мъчи с големите.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за гуми

      Според мен 235/75/15 са по-добрия вариант. Аз карам Фероза със такъв размер гуми и с оригиналните джанти не закачаха никъде.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за гуми

        Не мога да определя дали се мъчи,щото я имам отскоро и не съм я карал с други гуми.Забелязвам само,че при продължителни баири на пета предавка по магистралата скоростта пада под 100 км,а разхода и е 14/100 газ-малко висок може би от гумите...

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за гуми

          Първоначално публикуван от goshko2 Преглед на мнение
          Според мен 235/75/15 са по-добрия вариант. Аз карам Фероза със такъв размер гуми и с оригиналните джанти не закачаха никъде.
          Каква шарка си избрал,струва ми се каймани? Шумни ли са на дълъг път?

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за гуми

            Нямат нищо общо с каймани. Виж снимките по-горе. Нещо като АТ, предполагаемо с добро поведениеи на сняг.

            235/75/15 вземи. Няма смисъл от по-малки. Ако искаш да се тормози по-малко - мисли за нещо, дето да не е регенерат, сложено на алуминиеви джанти. Така постигаш минималното възможно тегло. Регенератите тежат, стоманените джанти - също.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за гуми

              Мисля, че копират стар модел АТ гуми на Гудиар.
              Оператор на италиански реактивен жребец

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за гуми

                Здравейте!
                Каква марка гуми да си купя за Дайхатсу Фероза ,така че да стават сега за снега и за кал лятото? Гледах някакви варианти по1000 лв 4бр ,ама нямам толкова пара сега.Има ли някои доказани регенерати корейски български около 600лв да ми препоръчате?

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за гуми

                  Такива гуми, които да стават добре хем за сняг и лед, хем за кал няма.
                  Оператор на италиански реактивен жребец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за гуми

                    +1.
                    Изборът на гуми е винаги въпрос на компромис. Всесезонните (АТ), не са добри нито на сняг колкото зимните, нито на кал колкото "калните" (МТ). Най-добрият вариант е комплект зимни за зимата и комплект кални за лятото, за който може да си го позволи.
                    За бюджета, който си споменал (600лв), можеш да си купиш нови регенерати на Малатеста, примерно кобри.
                    Аз съм с такива, но на утъпкан сняг и на лед са много зле. Затова, зимата се кара в пъти по-внимателно с тях.
                    Въпросът опира до това да си определиш, за какво приоритетно ще ползваш джипката, и после да направиш съответния компромис.
                    Поздрави и успех!

                    ПП: Прочети повечко из форума за гуми, избор и т.н. Въпросът е дъвкан безброй пъти.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за гуми

                      Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
                      Такива гуми, които да стават добре хем за сняг и лед, хем за кал няма.
                      Има. Виж грайфера на GoodYear DuraTrack. Гостатъчен е за прилично представяне в кал и неотъпкан сняг, а си има и доволно количество ламелки. За момента - уникална гума. А аз тая зима за пореден път установих че дори само на задно съм по-проходим от нормален ветомобил със средно добри зимни гуми, макар да карам с поизпечени и поизтъркани гуми за кал.

                      На леда освен шипове и вериги нищо друго не помага.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за гуми

                        Да кажа нещо по темата. Почти една година карах със същите гуми с размер 31/10,5/15. Пробвал съм ги на малък сняг, малка кал, сух и мокър път. Държахе се повече от добре. Сега ме е яд защо ги продадох. Ако намеря размер 32/12.5/15 или 16 бих си взел пак тези гуми и да си оставя 33-ките само за в гората. Я кажи от къде ги намери.
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за гуми

                          Първоначално публикуван от goshko2 Преглед на мнение
                          Според мен 235/75/15 са по-добрия вариант. Аз карам Фероза със такъв размер гуми и с оригиналните джанти не закачаха никъде.
                          Да не гадаете понеже познавам този колега гумите със който кара и е на снимката на профила са не безизвесните хаха малатеса кобра.Тъй кото и аз имах фероза със същите гуми мога да кажа че стават за сняг но най ефтиния варянт зимни гуми са по-добри от тях 3години съм ги карал и зиме и лете но на сняг се пързалят като пръч на лед всичко е въпрос на финансов компромис

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за гуми

                            На неутъпкан сняг си драпат много прилично. Никъде не съм закъсвал. Но на утъпкан са наистина гола вода.

                            ПП: По-горното ми мнение беше в отговор на колегата kalomalo...
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за гуми

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              +1.
                              Изборът на гуми е винаги въпрос на компромис. Всесезонните (АТ), не са добри нито на сняг колкото зимните, нито на кал колкото "калните" (МТ). Най-добрият вариант е комплект зимни за зимата и комплект кални за лятото, за който може да си го позволи.
                              За бюджета, който си споменал (600лв), можеш да си купиш нови регенерати на Малатеста, примерно кобри.
                              Аз съм с такива, но на утъпкан сняг и на лед са много зле. Затова, зимата се кара в пъти по-внимателно с тях.
                              Въпросът опира до това да си определиш, за какво приоритетно ще ползваш джипката, и после да направиш съответния компромис.
                              Поздрави и успех!

                              ПП: Прочети повечко из форума за гуми, избор и т.н. Въпросът е дъвкан безброй пъти.
                              И аз съм на твоето мнение ! В това време джипът с Кобрите върви буквално като шейна .. На кал може да са добри , но до там !
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X