Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля, разкажете за дайхатсу териос!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

    На моя му сипвам 10w40, стария двигател - 83 коня дето е.
    Проблема със стъклото вероятно се дължи на моторчето.

    Коментар


    • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

      Само да подсетя че на лявата врата, третото копче е за блокиране на прозореца на дясната врата. Та да не би просто да е блокиран от копчето ?

      Коментар


      • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

        Здравейте 'безпътници'!

        Имам такова чудо от 6 години и се оказа много удобна градска кола, която може да излезе извън пътя - на български - оффроуд!

        Бях се замислил да я газифицирам, ама цените на бензина взеха да падат...

        Има ли смисъл от газова уредба и какъв вид?

        Моделът е 2004, 86 кс, старото купе?

        Благодаря!

        Т.
        Good guys drive Land Rovers!

        Коментар


        • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

          Благодаря колега. Оправих си дясния прозорец. От третото кобче се пускало кучето. А три месеца не се отваряше.

          Коментар


          • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

            Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
            Здравейте 'безпътници'!

            Имам такова чудо от 6 години и се оказа много удобна градска кола, която може да излезе извън пътя - на български - оффроуд!

            Бях се замислил да я газифицирам, ама цените на бензина взеха да падат...

            Има ли смисъл от газова уредба и какъв вид?

            Моделът е 2004, 86 кс, старото купе?

            Благодаря!

            Т.
            Аз я купих с газов инжекцион и гори към 11.5 газ на 100км, смесено по асфалт. И на газта цените паднаха. Сега заредих 0,99лв на ОМВ. На бензин не съм засичал. Така че прецени си сам.
            Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

            Коментар


            • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

              Моята я карам от 3 години на бензин гори средно 10 на 100 със скорост около 100 на асфалт. Така че сам прецени за газта

              Коментар


              • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                Здравейте!
                И аз ще се включа със следния въпрос:
                Териос 2002г. 1.3 86 коня
                Двигателят с верига ли е (като на Ярис) и може ли обикновена газова или само инжекцион?
                Благодаря предварително!

                Коментар


                • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                  Териос след 2000 година е с мотор 86 коня с верига

                  Коментар


                  • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                    Здравейте,

                    имам нужда от малко помощ. От известно време карам едно Дахатсу Териос 98 година. HC мотор. Вчера внезапно педала на съединителя спря да прави каквото и да е. Едвам съм се прибрал, добре че бях на 500 м от вкъщи.

                    После като огледах се оказа че се е откачило жилото от страната на скоростната кутия. Жилото изглежда не е скъсано, а се е откачило от механизма който го е закачал към скоростната кутия. От механизма (каквото и да представлява той) е останала една голяма пружина и някакви гумички.

                    Някой знае ли дали трябва да се смени цялото жило? Ако се сменя цялото жило как се закача то към педала и от къде е достъпа? Това така ли е и изобщо ако може да ме посъветвате как да процедирам ще съм много благодарен. В това състояние немога и да го закарам на майстор, ще трябва да се оправям сам.

                    Коментар


                    • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                      Как да разбера какъв е диференциал обикновен или LSD? По табелката има ли надпис, по документ(талон) или на външен вид?

                      Коментар


                      • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                        По класическата метода. Вдига се на подемник, завърта се едното задно колело на ръка. Ако другото задно се завърти в същата посока, има LSD. Ако се завърти в обратната - или няма, или се е скапала касетата.
                        Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                        TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                        Коментар


                        • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                          Здравейте на на всички. Аз от скоро съм собственик на дайхатсу ретиос и искам да ви попитам следното нещо. Моето е 2002 г и май е с новия мотор. Иксам да попитам постоянно ли е 4x4 и за какво реално служи това бутонче долу в ляво с четирите колелца. Кога може да се натиска. Само когато колата е в покой или може и в движение да се натиска. Вчера ми се случи че по погрешка го натиснах в движение с около 50 км в час и след около 2 сец го изключих. Нито предърпа, нито се чу нещо. Може ли да стане нещо на колата защото много се притесних.Благодаря на всеки който ми отговори

                          Коментар


                          • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                            Териосът е full time 4х4.
                            Има три диференциала - преден, централен и заден.
                            Когато бутонут е изключен трите диференциала са отворени. Най-грубо казано - ако забуксува едно колело не можеш да потеглиш.
                            Когато бутонут е включен се блокира централният диференциал. Тогава имаш гарантирано предаване на въртящ момент към преден и заден мост и трябва да забуксуват едно предно и едно задно.
                            Препоръките за превключване са:
                            Ако може спрял - най-добре спрял
                            Ако не може - ниска скорост и без нотоварване на трансмисията - да не ускоряваш, да не задържаш на моторна спирачка

                            Нямам информация дали има някаква защита спрямо скоростта. Възможно е при по-висока скорост въобще да не се опитва да включва.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                              Първоначално публикуван от martinelcho Преглед на мнение
                              З Вчера ми се случи че по погрешка го натиснах в движение с около 50 км в час и след около 2 сец го изключих. Нито предърпа, нито се чу нещо.
                              Е то добре че не се е чуло щото иначе... Тия работи се включват и изключват в покой. Не че съм видял някаква реална полза от бликажа де, ама Териоса си е перфектна градка кола.

                              Коментар


                              • От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                                Здравей на всички. Наскоро си купих дайхатсу териос 2002 г. 1,3 86 конски сили. Може ли някой да ми обясни за какво реално е копчето което е долу в ляво до бутона за движение на фаровете. Имам предвид копчето с четерите колелца. Това за блокаж ли е или е за да се пусне 4x4. Постоянно ли е зацепено? Ако някой може да ми даде информация ще съм ви много благодарен. Стана така че веднъж като карах с около 50 км на четвърта скорост и без да искам натиснах това копче и след около 3 секунди го изключих. Не осетих никакво предърпване или някакъв шум. Все едно не съм го натиска. Дали е станало някакъ проблем по колата. Вече 200 км след този случей не съм имал никакви проблеми но все пак се притеснявам. Има ли някакви защита ако се натисне това копче при средна скорост по погрешка. Предварително ви благодаря

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X