Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля, разкажете за дайхатсу териос!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

    Здравейте колеги!
    Имам въпрос - има ли "Териуса" рама? В руски сайтове четох, че има такава, която е интегрирана в купето. Ако може някой да обясни, дали има разлика между класическата рама и интегрираната по отношение на здравината.
    Бъдете здрави!
    Nissan Pathfinder 2.5 dci

    Коментар


    • #77
      От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

      Здрасти колега.
      Като гледам моя териос отдолу действително има нещо като гредички за усилване които са част от купето. Изглеждат стабилно, е не е като отделна рама но е доста по здраво от обикновенна кола.
      Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

      Коментар


      • #78
        От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

        Още един въпрос касаещ "Териус" - При проверка за наличие на ЛСД в задния диференциал се установи, че гумите се въртят в различни посоки - т.е. или няма ЛСД, или не работи. Въпроса ми е следният - ако във въпросния диф се сложи масло за ЛСД, дали има шанс джаджата да тръгне?
        Бъдете здрави!
        р.с. Териуса е произведен през 1998 година 83 коня.
        Nissan Pathfinder 2.5 dci

        Коментар


        • #79
          От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

          Вече почти една седмица и ...... няма мнение
          Nissan Pathfinder 2.5 dci

          Коментар


          • #80
            От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

            Можеш да опиташ, но ако няма достатъчен натяг, решението е нови или допълнителни пластини.
            Ванката Горчев има тема за диф ЛСД на Роки.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #81
              От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

              Първоначално публикуван от wolf70 Преглед на мнение
              ... т.е. или няма ЛСД, или не работи. Въпроса ми е следният - ако във въпросния диф се сложи масло за ЛСД, дали има шанс джаджата да тръгне? ...
              Ако въпросният диф няма LSD, очевадно е, че това, дето го няма, няма шанс да тръгне, каквото и масло да му сипеш.
              Обикновено, когато има LSD, това е обозначено по някакъв начин на самия диф.

              Ако все пак има LSD, има някаква вероятност да тръгне, ако му се сложи правилното масло, но всичко е според случая. Никой не може да ти каже със сигурност. Така че най-добре първо да си изясниш какво имаш на задния мост.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #82
                От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                Благодаря за отговорите! Принципно "Териуса" трябва да е с ЛСД. Не съм го разглобявал, а и в интерес на истината не съм го оглеждал за обозначения. Днес беше в "бокса" за проверка и смяна на масла и майстора, който е запознат с казуса, ми каза, че като завърти рязко едната задна гума, другата зацепвала и тръгвала в същата посока. Аз само ги въртях плавно и видях, че се въртят в различни посоки. Най-вероятно ще сменя маслото в задния диф, пък ако стане добре дошло. Още веднъж благодаря! Бъдете здрави!
                Nissan Pathfinder 2.5 dci

                Коментар


                • #83
                  От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                  Здрасти колеги преди два дни си взех един теглич втора употреба марка BRINK добре е, за този модел Териос 2000г. Но се мъчих чял ден, имам си условия гараж, канал, ама нещо се разминава с 2-3 см. и не става. Имам съмнения че задната част е леко деформирана има леко огънати ламарини отдолу. Та въпроса ми е има едни планки които се монтират в багажника. Ако някой има теглич дори и да не е същия може ли да ми прати 1-2 снимки на въпросните планки каде точно са монтирани. Ако не здраве, може да резна оттук оттам и после да ги заваря.
                  Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                    Виж тази картинка няма ли да помогне
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terios_teglich.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5391038

                    Коментар


                    • #85
                      От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                      Използвам темата, за въпроси, които вярвам ще бъдат полезни за всички собственици на Дайхацу "Териос". Моят е произведен през 1998 година. Питането ми е - гресира ли се това чудо като "батковците" му? Ако се гресира, моля за повече информация за местата определени за тази цел и други специфики.
                      Бъдете здрави!
                      Nissan Pathfinder 2.5 dci

                      Коментар


                      • #86
                        От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                        Малко по-общи въпроси около Териоса /добре, че вече спряха стария от производство!/:

                        Като цяло е отвратителен - комфорт, стабилност, здравина на удар - пфу! Шофьора е така несиметричен спрямо кормилото, че чак ти иде да слезеш и да се затичаш отстрани, тесен както отпред, така и отзад, малък багажник, на удар никакъв го няма - опасен за пътниците, скъпи части. Поради теснотата си е изкл. нестабилен и несигурен при управление, а и лесно става съвсем неуправляем.

                        Има следните плюсове - за мотора си е доста пъргав, харчи малко, на вандалско каране след 120к. почва да харчи масло - без гасене, на клима и при каране 50% до прекъсвач, зимата даваше ок.11/100 бензин /е, поне първите 50к., после скочи с 2л./
                        Не го препоръчвам никому, колкото и да е закъсал за кола - по-добре Нива. Макс. достигана скорост по километраж - 160км/ч - след 130 те напряга поради странична неустойчивост......

                        По-новите модели са подобрени - 1.5 мотора дава по-добра динамика, за мин. повече разход, купето е в пъти по-удобно и стабилно, с подобрена сигурност, като съвсем леко му е намалена проходимостта, поради увеличеното разстояние м/у гумите.

                        Иначе, по отношение дурако-устойчивостта им - да здрави са - започват да се чупят след 120к., но..... тогава ти става лошо! /$$$$/
                        А като проходимост - тесния е по-добре на високи и дълбоки препятствия, но само надлъжно - напречно не си го и помисляйте, докато широките са обратно; като 4х4 не очаквайте особени качества без сериозни и скъпи доработки.

                        Тези изводи са на базата на изживяни в това недоразумение няколко години по 12/24ч. - личният ми извод е: подходящи за жени в града за не дълъг период на употреба! Започне ли да се чупи, по-добре веднага да се продаде, а най-добре още щом стане на 120-130к.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                          С повечето от недостатъците съм съгласен, но, колега, беше коректно да поясниш че си издевателствал над машинката като служебна...Това - а и как го разбрах от поста ти другата тема. Не вярвам никой от тук пишештите собственици да се отнася по този начин с колата си, знаейки че той ще вади парите накрая. Поздрави
                          Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                          ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                          Коментар


                          • #88
                            От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                            Че аз повече от ясно съм го пояснил - "вандалско каране", но ако вкараш една кола в офроуд, това е не по-малко вандалстване, нали ;-) ...... Затова съм си написал и мнението за кого и какво става :-)
                            Не съм доволен от комфорта и сигурността като автомобил, на тесния Териос, както и от цената за поддръжка - има далеч по-добри решения от него по тези показатели - за офроуд имам предвид ;-)
                            Поздрави и на теб!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                              За комфорта и цената на поддръжката съм напълно съгласен: Носачи със шарнири комплект нови- 600 кинта, "магаре" ново, по заявка от производител- над 1000- не знам точно колко не продължих с питането- купих почти ново, с оригиналната боя за 400...Аз съм 190/110 кг- ако съм с по- сериозни обувки не ми се събира крака да го сваля от съединителя - теснотия. За сигурност- нямам наблюдения- и дано да нямам. Но това- според мен де, не е кола за офроуд- освен за лек понякога. Просто автомобил с повишена проходимост, дето да те измъкне от някоя по- кофти ситуация, без да си се врял умишлено в нея. Професията ми е свързана с доста каране по черно, че и без път понякога, но гледам да не щурмувам големи препятствия. Не е лоша колицата като цяло, само дето и тя си има слабости...
                              Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                              ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                              Коментар


                              • #90
                                От: Моля, разкажете за дайхатсу териос!

                                При споменатите от теб размери, направо ти се чудя как се навираш в нея.....
                                И явно основните неща ги схващаме еднакво, просто ни се разминават понятията за "добро" и "не добро" .....
                                Апропо, ако имаш възможност да я замениш за широкия Териос, ще се почувстваш доста по-добре и да - доста закъсва на тежък терен, но като й научиш капацитета, поне знаеш до къде да разчиташ....

                                Приятни километри в..... нещото!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X