Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на датчик масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свързване на датчик масло

    KIA Sportage 1 с дизелов двигател. При бърничкане из двигателния отсек е откачен кабелът към датчика за налягане на маслото. Намира се до стартера. Датчикът е с някаква кръгла клема, а буксата на кабела е за плоска клема. В нета виждам, че има някакъв междинен елемент. Доколкото разбирам е някаква г-образна пластинка, от едната страна е раздвоена, за да обхваща кръглата клема. Това детайлче е изчезнало. Нямам спомен как е било. Ще ви бъда благодарен, ако ми кажете как е при вас. Разбира се има вариант да подменя датчика с такъв с нормална клема, но там трудно се бърка с ключ и свалянето ще е мъка.
    KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

  • #2
    Виждал съм такива датчици, на самия датчик има една преходна пластинка процепена като виличка с два рога от едната страна и надяната на пинчето на самия датчик а от другата си страна която е огъната под прав ъгъл е плоска като мъжка авто кабелна обувка и в нея е включен кабела.
    При тебе сигурно тази преходна пластинка се е загубила.

    Потърси по моргите.
    Или виж в авто части същия датчик как изглежда тази пластинка и я направи.

    Също и ако имаш контакт с някой познат в сервиз на Кия може да имат сменени стари датчици в коша за вторични.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      То пък голям зор да се направи нещо самоделно. Тук е важно да има надежден електрически контакт, другото е без значение.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        Надеждният електрически контакт ми е проблема. Тази "виличка" явно е пружинна. Ще потърся по моргите. Иначе мога да навия кабелче около буксата, но няма да е много надеждно.
        Благодаря ви!
        KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Beduin Преглед на мнение
          Надеждният електрически контакт ми е проблема. Тази "виличка" явно е пружинна. Ще потърся по моргите. Иначе мога да навия кабелче около буксата, но няма да е много надеждно.
          Благодаря ви!
          Навий му едно кабелче стегни отгоре с термосвиваем шлаух и готово.
          Аманета крепи света , не си ли чувал.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X