Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джанти с минусово ЕТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Джанти с минусово ЕТ

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    На струг.С лява и дясна резба.Направи си я регулираща.
    Хубаво е да удължиш малко и средната надлъжна щанга,та да изправиш малко диференцияла.
    Готова е.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #47
      До: Джанти с минусово ЕТ

      Точно това имах в предвид.Виж сега и малката надлъжна,да не се разтропа карето на кардана...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #48
        До: Джанти с минусово ЕТ

        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        Точно това имах в предвид.Виж сега и малката надлъжна,да не се разтропа карето на кардана...
        Ми то си тропаКогато го сменя ще оправя и щангата(вече и хванахме цаката)

        Коментар


        • #49
          До: Джанти с минусово ЕТ

          Колега поздравления добре е станал джипа

          Да те попитам от къде намери подложките(всичките) или стругар???
          И ако може да ми кажеш цени
          Лек ден!!
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #50
            До: Джанти с минусово ЕТ

            Първоначално публикуван от vanko4x4 Преглед на мнение
            Колега поздравления добре е станал джипа

            Да те попитам от къде намери подложките(всичките) или стругар???
            И ако може да ми кажеш цени
            Лек ден!!
            Подложките ги правихме на струг.На мен ми струваха 50 лв,но стругаря ми е поэнат.Имай в предвид че отпред 10мм подложка повдига 20мм.

            Коментар


            • #51
              До: Джанти с минусово ЕТ

              Мерси много,веднага се захващам само да намеря материял за подложките
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #52
                До: Джанти с минусово ЕТ

                Здравейте, имам няколко въпроса към Ямболския член с риболовен билет за обобщаване на резултата така да се каже.
                1. В крайна сметка разбра ли се колко е ЕТ на оригиналнте джанти на спортиджа?
                2. В момента с ЕТ минус 2 и 7 J ли е колата (на последните снимки)
                3. С колко е повдигната КИАта - отпред 5 см с пружина + 3 от втулките и отзад 4 с втулки ли ? И ако е така защо не направо със 7 см. пружини отпред.
                4. Защо смени гумите Кумхо с БФГ - съображения и как стояха последните на оригиналните джанти и на колата(мисля че първо на тях ги беше монтирал).
                5.Колко е растоянието между рамата и купето при задния калник (там се вижда най лесно). Мисля че не бяха правяни боди лифтове разни.
                Може би трябва да пиша в моята тема, но нямам достатъчно стаж във форума за да и сменя заглавието на "Първи впечатления и противоречиви мисли след първа срещата с новата ми (разбирайте нов внос) КИА 2,0 ТДИ 98' " .
                Ако модераторите сметнат за необходимо нека премести този пост там да не удължавам темата на колегата. Благодаря предварително.
                0888594828 angel_kik@abv.bg

                Коментар


                • #53
                  До: Джанти с минусово ЕТ

                  Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
                  Здравейте, имам няколко въпроса към Ямболския член с риболовен билет за обобщаване на резултата така да се каже.
                  1. В крайна сметка разбра ли се колко е ЕТ на оригиналнте джанти на спортиджа?
                  2. В момента с ЕТ минус 2 и 7 J ли е колата (на последните снимки)
                  3. С колко е повдигната КИАта - отпред 5 см с пружина + 3 от втулките и отзад 4 с втулки ли ? И ако е така защо не направо със 7 см. пружини отпред.
                  4. Защо смени гумите Кумхо с БФГ - съображения и как стояха последните на оригиналните джанти и на колата(мисля че първо на тях ги беше монтирал).
                  5.Колко е растоянието между рамата и купето при задния калник (там се вижда най лесно). Мисля че не бяха правяни боди лифтове разни.
                  Може би трябва да пиша в моята тема, но нямам достатъчно стаж във форума за да и сменя заглавието на "Първи впечатления и противоречиви мисли след първа срещата с новата ми (разбирайте нов внос) КИА 2,0 ТДИ 98' " .
                  Ако модераторите сметнат за необходимо нека премести този пост там да не удължавам темата на колегата. Благодаря предварително.
                  1.По мои сметки ЕТ на оригиналните джанти е+45. 2.Да. 3.Отпред е повдигната общо 7см,може само с пружини или само с фланци(4см ми се видя малко,эатова сложих и фланци)4.Кумхото бяха малки 205/75/15.БФГ са 235/75/15.На оригиналните джанти 6j стоят добре,но колата е тясна.5.Раэтоянието от гумата до калника е 16см(ако това имаш в предвид)Бодилифт няма.Поэдрави.П.П. Да ти е честита Кията

                  Коментар


                  • #54
                    До: Джанти с минусово ЕТ

                    Благодаря за бързата реакция.
                    Единствено по т. 5 става дума за разстоянието не до гумата а между рамата и купето, което ми се вижда голямо на моята но не е жизнено важно.
                    Успешна седмица.
                    0888594828 angel_kik@abv.bg

                    Коментар


                    • #55
                      До: Джанти с минусово ЕТ

                      Пак здрасти, гледам че разчистваш гаража, значи ли че ти е харесало поведението на амортисьорите и на черно?
                      Ако не те затруднява много, би ли пуснал размери на фланците над предните пружини (чертеж или поне трите диаметъра и ъгъла между отворите) и как реши въпроса със захващането им (шпилки болтове и т.н.) Питам за бюдчетното решение щото още ближа финансови рани от покупката , а смених вчупените задни пружини с омегови и сега е като богомолка. Благодаря.
                      0888594828 angel_kik@abv.bg

                      Коментар


                      • #56
                        До: Джанти с минусово ЕТ

                        Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
                        Пак здрасти, гледам че разчистваш гаража, значи ли че ти е харесало поведението на амортисьорите и на черно?
                        Ако не те затруднява много, би ли пуснал размери на фланците над предните пружини (чертеж или поне трите диаметъра и ъгъла между отворите) и как реши въпроса със захващането им (шпилки болтове и т.н.) Питам за бюдчетното решение щото още ближа финансови рани от покупката , а смених вчупените задни пружини с омегови и сега е като богомолка. Благодаря.
                        Здрасти.За съжаление нямам чертежи на фланците.Най добре сваляш единия амортисьор и при стругаря,аз така направих.Трите болчета с които се хваща шапката за купето са на шлици.Избиваш ги и слагаш по дълги(според дебелината на фланците)високо якостни.Успех.
                        п.п.От амортисьорите съм доволен,даже вози по меко а са газови

                        Коментар


                        • #57
                          До: Джанти с минусово ЕТ

                          Първо благодаря за инфото на рибаря - умишлено по късно за да не пълня темата с празни мнения.
                          Реших да пусна малко размери на предните фланци в тази тема че да е събрана информацията .Дано съм полезен и да ми дадът достъп до систематизирана информация (шегувам се разбира се - уважавам правилата).
                          -Външен диаметър Ф130мм
                          -Вътрешен диаметър Ф78 мм
                          -Фаската (скоса) на вътрешния е до Ф86 под 45 градуса (ъгъла не е задължителен)
                          -Разстояние между отворите 90 мм на 120 градуса (може да се сметне окръжността на центровете.
                          -Ширина (височина )на фланеца - според гаража
                          Успех.
                          Прикачени файлове
                          0888594828 angel_kik@abv.bg

                          Коментар


                          • #58
                            До: Джанти с минусово ЕТ

                            Понеже напоследък доста се вра в калта,реших да си сложа разшерители на калниците.Без тях се получава следното,и е невъзможно да се кара

                            Днес ги монтирах,и се надявам утре на разходката да имам повече видимост
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #59
                              До: Джанти с минусово ЕТ

                              Колега откъде ги купи тия разширители ..
                              Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Джанти с минусово ЕТ

                                Първоначално публикуван от cancel Преглед на мнение
                                Колега откъде ги купи тия разширители ..
                                Ето я темата за разшерителите
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=61495

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X