Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АМОРТИСЬОРИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АМОРТИСЬОРИ

    Знае ли някой от какво може да станат задните амортисьори на КИА СПОРТИДЖ 2000г.На пръв поглед изглеждат обикновенни и може да станат и от старите Москвичи но трябва да се премерят. Някой не е ли правил такива шашми

  • #2
    До: АМОРТИСЬОРИ

    Ухо/шпилка са.Някои Витараджии слагат от Спортидж,че са по-дълги...Иначе и от Омега стават...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: АМОРТИСЬОРИ

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      Ухо/шпилка са.Някои Витараджии слагат от Спортидж,че са по-дълги...Иначе и от Омега стават...
      От Омега комби колко са дълги в разпънато положение?

      Коментар


      • #4
        До: АМОРТИСЬОРИ

        Причтел сложи от Форд Сиера на по стария модел 97г. може и да са сащите

        Коментар


        • #5
          До: АМОРТИСЬОРИ

          Първоначално публикуван от mimo1 Преглед на мнение
          Причтел сложи от Форд Сиера на по стария модел 97г. може и да са сащите
          Само че на мен не ми трябват същитеТрябват ми по дълги

          Коментар


          • #6
            До: АМОРТИСЬОРИ

            На КИА-та задните амортисьори са поставени от външната страна на рамата,зад моста.Проблемът е,че с повдигането на колата и увеличаване на ходовете,рано или късно задния десен амортисьор опира в стойката на напречната щанга и се чупи.От Омега не стават точно поради тази причина.Две на ръка е,че посоката на втулките е по посока на моста,което допълнително натоварва амортисьора.
            Ако искате ходове,единственото правилно решение е поставянето на допълнителна греда на рамата над моста и захват на амортисьорите от вътрешната страна на шасито...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              До: АМОРТИСЬОРИ

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              На КИА-та задните амортисьори са поставени от външната страна на рамата,зад моста.Проблемът е,че с повдигането на колата и увеличаване на ходовете,рано или късно задния десен амортисьор опира в стойката на напречната щанга и се чупи.От Омега не стават точно поради тази причина.Две на ръка е,че посоката на втулките е по посока на моста,което допълнително натоварва амортисьора.
              Ако искате ходове,единственото правилно решение е поставянето на допълнителна греда на рамата над моста и захват на амортисьорите от вътрешната страна на шасито...
              Хвърли ме в размислиСтава въпрос за 5см по дълги.Те и сега са така,само че са удължени..
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: АМОРТИСЬОРИ

                До към 5-6-7см май няма проблеми.Обаче нагоре започват.Пробвай да разкършиш задния мост като повдигнеш задно ляво колело,а задно дясно да увисне.После ходИ фърли един поглед отзадзе...ако може с ролетка.Да не се изплашиш много...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: АМОРТИСЬОРИ

                  Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
                  От Омега комби колко са дълги в разпънато положение?
                  Съмнявам се че не си разбрал вече - в сравнение с тези на кията амортесьорите на за омега (не комби) са по дълги с 13 см в разпънато и 8,5-9 см в събрано положение( не се сетих да ги меря целите) . Втулката е с по голям вътрешен диаметър и дължина, стержена е по тънак и са чуствително по меки ( поне от моите). Нямам още кой знае какви наблюдения на поведението им в4ера ги надянах.
                  0888594828 angel_kik@abv.bg

                  Коментар


                  • #10
                    До: АМОРТИСЬОРИ

                    Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
                    Съмнявам се че не си разбрал вече - в сравнение с тези на кията амортесьорите на за омега (не комби) са по дълги с 13 см в разпънато и 8,5-9 см в събрано положение( не се сетих да ги меря целите) . Втулката е с по голям вътрешен диаметър и дължина, стержена е по тънак и са чуствително по меки ( поне от моите). Нямам още кой знае какви наблюдения на поведението им в4ера ги надянах.
                    И аэ ги сложих преди няколко дниЭа сега ги пробвах само на асвалт,утре ще ги тествам на черно
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      До: АМОРТИСЬОРИ

                      И аз сложих задни от омега и ми харесва как вози.Когато ги мерих на дължина съвпаднаха със старите и при събрано и при разтегнато положение.

                      Коментар


                      • #12
                        До: АМОРТИСЬОРИ

                        Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение

                        И аэ ги сложих преди няколко дниЭа сега ги пробвах само на асвалт,утре ще ги тествам на черно
                        какво стана с тия тестове? имаше ли ефект от подложките на оригиналните дето ги беше сложил преди това? че на мен ми се наложи да сменяп пружини сложих от омега комби и много се вдигна сега амовете нямат ход нагоре та се чудя кво да правя дали други да търся или да удължавам старите

                        Коментар


                        • #13
                          До: АМОРТИСЬОРИ

                          Първоначално публикуван от leotyria Преглед на мнение
                          какво стана с тия тестове? имаше ли ефект от подложките на оригиналните дето ги беше сложил преди това? че на мен ми се наложи да сменяп пружини сложих от омега комби и много се вдигна сега амовете нямат ход нагоре та се чудя кво да правя дали други да търся или да удължавам старите
                          Ами и двата вариянта стават.Ако сложиш от Омега комби ще дойдат дълги и ще охлабват пружините при разчекване.Аз съм с такива но сложих ограничителни коланиСъс удължители на амовете можеш да ги направиш точно...

                          Коментар


                          • #14
                            До: АМОРТИСЬОРИ

                            Тука ги тествам малкоhttp://vbox7.com/play:d6db324a

                            Коментар


                            • #15
                              До: АМОРТИСЬОРИ

                              Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
                              Тука ги тествам малкоhttp://vbox7.com/play:d6db324a
                              Хубава разходка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X