Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрации при определени обороти - KIA Sorento 2.5 crdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрации при определени обороти - KIA Sorento 2.5 crdi

    Здравейте, колеги.
    Вече от 7-8 месеца съм горд собственик на КИА Соренто. Колата е много запазена, като цяло досега няма никакви проблеми с изключение на един, който ще опиша в тази тема.
    При определени обороти на двигателя, например 1700-1800 докъм 2000 оборота се появяват едни вибрации, които преди ги нямаше. Не са супер силни, но са дразнещи, а и най-важното - искам колата да е наред, за да разчитам на нея. Интересното е, че на първа и на втора като че ли не се усещат, или поне аз не успявам да ги доловя. На трета, четвърта и пета се усещат, като по-интересното е, че няма значение дали се ускорява или поддържащ дадените обороти, то вибрациите са си там. Донякъде приличат на крива гума и/или джанта, но ме съмнява да има вибрации при различни скорости, но еднакви обороти. Преди няколко седмици качих колата на канал и се опитах да видя с просто око дали има нещо нередно. Не установих нищо, кардана има съвсем, съвсем минимален луфт при завъртане с ръка и изключени скорости, разклащане надолу и нагоре не показа нищо. Единственото, което видях е, че на предния кардан към двигателя, задното каре изглеждаше по-малко смазано от другите, но не знам дали това може да е причина. Ще закарам колата на майстори, но преди това исках да се допитам до вас, за съвет. Съмнявам се да не е някой тампон на двигателя, но не знам, дали такива са симптомите му, когато тръгне.
    Благодаря!

    П.С. Колата беше закарана за рутинна проверка на ходовата част преди голямото пътуване до морето до Колос в Люлин, но освен, че след като жената им е казала да сменят крушка на късите на десния фар, а те са си писали "оглед на светлини" или нещо от сорта, думите на "майстора" са били, че за толкова малка вибрация не си заслужавало да разглобява всичко. Повече колата там няма да стъпи, единствено евентуално части ще се пазаруват от там.

  • #2
    От: Вибрации при определени обороти - KIA Sorento 2.5 crdi

    На мен ми прилича на симптом за отиващ си демпферен маховик. Принципно наистина не е голяма драма да изкараш още 20к км така.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #3
      От: Вибрации при определени обороти - KIA Sorento 2.5 crdi

      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
      На мен ми прилича на симптом за отиващ си демпферен маховик. Принципно наистина не е голяма драма да изкараш още 20к км така.
      За съжаление е възможно и нещо такова да е. Когато ми остане време, че главата ми е пламнала в момента с други неща ще я закарам и ще пиша тук.

      Коментар


      • #4
        От: Вибрации при определени обороти - KIA Sorento 2.5 crdi

        Първоначално публикуван от as9993 Преглед на мнение
        . Повече колата там няма да стъпи, единствено евентуално части ще се пазаруват от там.
        И това не трябва да се прави там.
        Пълни безхаберници и скъпчии.

        Коментар


        • #5
          От: Вибрации при определени обороти - KIA Sorento 2.5 crdi

          Ще опиша какви проблеми имах аз, и въпреки че автомобилите са принципно различни, може пък да ти е от полза.
          Колата е киа спортидж 2007г
          При определени обороти (сравнително ниски) се долавяше нещо средно между вибрация и подрънкваща ламаринка. Най-отчетливо беше когато превключа от втора на трета и тръгна да ускорявам. Гледаха я 3 пъти в сервиза на киа и нищо. На края при мой познат на подемника започнахме да ръгаме и напъваме всичко по окачването и стигнахме до тръгнал тампон на задния диференциал. Беше здрав, но до толкова омекнал, че да се получава гадна вибрация. Сменихме го и нещата се оправиха.

          Тръгнал маховик се усеща при натискане на съединителя, когато обереш луфта на педала усещаш вибрацията.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: Вибрации при определени обороти - KIA Sorento 2.5 crdi

            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
            Ще опиша какви проблеми имах аз, и въпреки че автомобилите са принципно различни, може пък да ти е от полза.
            Колата е киа спортидж 2007г
            При определени обороти (сравнително ниски) се долавяше нещо средно между вибрация и подрънкваща ламаринка. Най-отчетливо беше когато превключа от втора на трета и тръгна да ускорявам. Гледаха я 3 пъти в сервиза на киа и нищо. На края при мой познат на подемника започнахме да ръгаме и напъваме всичко по окачването и стигнахме до тръгнал тампон на задния диференциал. Беше здрав, но до толкова омекнал, че да се получава гадна вибрация. Сменихме го и нещата се оправиха.

            Тръгнал маховик се усеща при натискане на съединителя, когато обереш луфта на педала усещаш вибрацията.
            Имал съм толкова заминал демпферен маховик,че като намалям да спирам усещам тласъци, еми не съм усещал нищо в педала(говоря за съединител с помпа)
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #7
              Здравейте отново! Малък ъпдейт, пък дано помогне и на някой колега.
              От както пуснах темата, описаните симптоми седяха горе-долу същите. Вибрация при пусната газ и/или определени обороти, а при леко подаване на газ когато спускам някъде на скорост като че ли се обираше някакъв луфт и вибрацията значително намаляваше. Миналата седмица обаче вибрацията се увеличи в целия оборотен диапазон, а и се появи звук като от щракане или нещо подобно. Дори при спиране има вибрация. Тези дни я закарах на едни момчета тук в квартала и след преглед се установи, че има две карета на кардана, които са разбити. Другата седмица ще я закарам да ги сменят и се надявам, че сагата ще приключи.

              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                Кардана има общо със скоростта, а не с оборотите на различни предавки. Каре се чувства и когато не си на скорост или натиснат съединител.

                Коментар


                • #9
                  Така е, в последните дни преди да я закарам това тресене се засили и се усещаше и при намаляване на скорост, изключена от скорост, изобщо всякак. Вероятно преди, когато пуснах тази тема самото каре е било тръгнало леко, затова и ме е подвело. Няма значение де, след смяната му всичко се оправи, сега колата си е както когато я взех. Само информативно - карето е 30-тина лева от Колос. За съжаление продавали по две в комплект, тоест стават 60 лева.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X