Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От виско към електрическо охлаждане

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: От виско към електрическо охлаждане

    Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
    По спомен на 50 и няколко градуса отваря клапана на маслото.
    Точен си!
    Около тия градуси е-да!

    Коментар


    • #92
      От: От виско към електрическо охлаждане

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Шанса да имаш подходящата перка търкаляща се е много малък.
      Свищовски е на друго мнение.
      Поне на мен идеята му ми е ясна още от първият му пост, дори и да не съм му чел другото творчество, а съм.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #93
        От: От виско към електрическо охлаждане

        Абе човека пита някой слагал ли е Ел перка, как най лесно да сложи ако някой знае, да каже, разсъжденията за високо нека са в друга тема.
        Ел перката според мен има само предимства, виждаш кога работи, можеш да избереш градусите кога да работи, евтина е, можеш лесно да я изключиш когато минаваш през река.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #94
          От: От виско към електрическо охлаждане

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Шанса да имаш подходящата перка търкаляща се е много малък.
          Едва ли му се върти в гаража перка от бус Мерцедес Вито.
          Тя насмага да охлади Киевия мотор,но алтернатора му е зор.
          Отиваме на 18-20А консумация при 70А алтернатор.
          П.П.Не искам да давам подобни идеи по ред причини!
          Иначе е пробвано и охлажда,но вентилатора се пуска или чрез съпротивление, което се шунтира с реле за време през 12v контактор след 5-6 секунди за да не става стрес в инсталацията от големия стартов ток или по друг начин с готов модул.
          П.П.Толкова много,като се рита за ел. перка, Мерцедесовата е супер.
          И все пак това го правих на чужда КИА.
          Моята,както споменах е с "пипнато" виско и ядове нямам.

          Коментар


          • #95
            От: От виско към електрическо охлаждане

            Тя никоя перка не тръгва веднага на втора степен. Винаги пали на първа
            А, то трябвало и терморезистор
            Отделно, с единичен ключ е ташак работа, трябва двоен на различни градуси

            Абе не е просто
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #96
              От: От виско към електрическо охлаждане

              То ако е сложно да се подкара един вентилатор какво остава за високо.
              Там го гледаш, че върти, ама що върти, трябва ли да върти не се знае.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #97
                От: От виско към електрическо охлаждане

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Тя никоя перка не тръгва веднага на втора степен. Винаги пали на първа
                А, то трябвало и терморезистор
                Отделно, с единичен ключ е ташак работа, трябва двоен на различни градуси

                Абе не е просто
                Точно така.
                Но тая беше скопена и кутийката в която е терморезистора липсваше изцяло-(всичко беше свързано директно от някой БГ майстор по токове).
                Та се наложи да мисля нещо за по-плавен старт.
                И като най-просто и яко я направих по гореописания начин...

                Коментар


                • #98
                  От: От виско към електрическо охлаждане

                  Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                  То ако е сложно да се подкара един вентилатор какво остава за високо.
                  Там го гледаш, че върти, ама що върти, трябва ли да върти не се знае.
                  Е затова вече казах че вадиш спи кинта от джоба, сменяш, пиеш една мента с тоник и не си затормозяваш с мислене
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #99
                    От: От виско към електрическо охлаждане

                    Накратко, читавия тунинг по какъвто и да било елемент от колата е по скъп и по сложен от просто ремонтиране на същия елемент.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: От виско към електрическо охлаждане

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Проба на менгеме с греене и въртене на ръка е несериозна. .
                      Колко е сериозно и научно издържано не споря,но поне за разлика от някой тези проверки съм ги правил и разликата е осезателна. Повредената се върти,а изправната доста бързо спира. Отделно идеята е проверка -работи (затяга при нагряване) и не работи(-при нагряване даже се "освобождава").
                      Няма нужда да се "филмирам" по описания от Янко( гледан) метод само за проверка на изправността. Ако трябва да сравнявам работата на муфи от различни производители-това е начина за тестване( и имам всичко необходимо за коректното сравняване).

                      Коментар


                      • От: От виско към електрическо охлаждане

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Е затова вече казах че вадиш спи кинта от джоба, сменяш, пиеш една мента с тоник и не си затормозяваш с мислене
                        Стига да не улучи "Менте" муфа ,че тогава ще му трябват няколко менти и тоника...............
                        (имам" близка среща" с поне 4-5 такива и първият случай преди доста години за двигателя на една Омега-2.5 послужи за житейски опит- първо проверка,после монтаж )

                        Коментар


                        • От: От виско към електрическо охлаждане

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Накратко, читавия тунинг по какъвто и да било елемент от колата е по скъп и по сложен от просто ремонтиране на същия елемент.
                          Браво,
                          -попадение, което става за аксиома при ремонт!!!

                          Коментар


                          • От: От виско към електрическо охлаждане

                            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                            То ако е сложно да се подкара един вентилатор какво остава за виското.
                            Веднъж и аз да съм съгласен с теб !
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: От виско към електрическо охлаждане

                              При накои 190 МБ и бусове Ивеко вместо виско има електромагнитен съединител, като на климатичен компрсор. Надеждно и работещо решение.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: От виско към електрическо охлаждане

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                Колко е сериозно и научно издържано не споря,но поне за разлика от някой тези проверки съм ги правил и разликата е осезателна. Повредената се върти,а изправната доста бързо спира. Отделно идеята е проверка -работи (затяга при нагряване) и не работи(-при нагряване даже се "освобождава").
                                Няма нужда да се "филмирам" по описания от Янко( гледан) метод само за проверка на изправността. Ако трябва да сравнявам работата на муфи от различни производители-това е начина за тестване( и имам всичко необходимо за коректното сравняване).
                                С какво въртиш съответната тествана перка?
                                Последно редактирано от Янко Желязков; 23-07-19, 18:43.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X