Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От виско към електрическо охлаждане

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От виско към електрическо охлаждане

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    И казваш, бояджията омазал конекторите с всичко което имал на рафта, изрязал всеки кабел който му е пречел, финално ги е "че ги духнем с компресора", снадил е кабелите със "спайка", навил е по една витка от най-евтиния изолирбанд в магазина за дини, и след това автомобила има електрически проблеми?
    Хм, адски съм учуден...
    Наблюденията може да са"откъслечни",но поне са резултат от работа в "бранша" и опит от доста години (вероятно някои от младите са бягали под масата когато съм правил двигателни ремонти).

    -Интересно ми е какви са тези бояджии дето извадихте,духаници,спайки и пр. От къде ги "родихте" тези "бисери" и в какъв контекст са .............
    Определено когато се...................,излиза от зоната на "комфорт" се забъркват и "компоти" ............

    Коментар


    • От: От виско към електрическо охлаждане

      Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
      Натисна ме любопитство, като влиза в авариен режим все записва някъква грешка, ако незаписва най вероятно някой специалист е пипал нещо в софтуера. Я да махне дпф, я егр.
      Моя човек не се интересува от причините, а от резултата, който до момента е никакъв, и единственото което пипа е ключа за паленето.
      Относно махането на дипиефи и егеери, пътува и в Европата и не иска да маха нищо, щото каза, че ако го заковЪт щяло да му се върже скъпо, а явно това също го интересува.
      По казуса с ремонтите не мога много да разкажа, щото човека си оставя колата и търси краен резултат, като въобще не го интересува кое, как и защо, а само колко ще му струва.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: От виско към електрическо охлаждане

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        И без намеса на ***джия има автомобили с много ел. проблеми - от крушките на мигачите до ЕКУ и потенциометър за газ.
        Хм, потенциометър... Че при относително нормалните автомобили, тоя вид датчици са безконтактни - с датчик на Хол. И това от поне десетилетие... А по-важните като "педал за газ" са с по два.

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        ...-Интересно ми е какви са тези бояджии дето извадихте,духаници,спайки и пр. От къде ги "родихте" тези "бисери" и в какъв контекст са .............
        Определено когато се...................,излиза от зоната на "комфорт" се забъркват и "компоти" ............
        Наблюдения. Лични. Да подскажа - това че не си виждал нещо, не значи че то не съществува.

        А по повод последния абзац - то се вижда кой излиза от комфортната зона с перманентните си опити от техническа дискусия да я обърне на лични закачки и нападки.
        Безсмислено и излишно е. Каквото и да целиш, то можеш да си сигурен, че няма да се получи.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: От виско към електрическо охлаждане

          Никой не говори да се връщат автомобилите с чукче и наковалня и манивела. ЕКУта има всеки автомобил от 90-те. Просто тогавашните автомобили, бяха на порядък по-качествено изпълнени от сегашните. Това има предвид и авторът на темата, който "случайно" професионалн се занимава с най-високотехнологичната част от автомобилите и не е да няма поглед и база за сравнение.
          Като става въпрос за букси и куплунги - погледни един античен и един съвременен. Пинове - начин на кримпване, сечение на проводниците, качество на самите проводници...
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: От виско към електрическо охлаждане

            ...от къде тръгнахме и до къде стигнахме...за всичко са виновни автопроизводителите ...искат да продават коли които да издържат 5-6 год. и после да си купуваш нова. Затова е толкова електроника, за да се развали и да и купиш друга кола
            Конспирация брат
            KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
            08868пет4три18

            Коментар


            • От: От виско към електрическо охлаждане

              Първоначално публикуван от miros Преглед на мнение
              ...от къде тръгнахме и до къде стигнахме...за всичко са виновни автопроизводителите ...искат да продават коли които да издържат 5-6 год. и после да си купуваш нова. Затова е толкова електроника, за да се развали и да и купиш друга кола
              Конспирация брат
              Има разлика между електроника и качествена такава! И не го казвам наизуст.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: От виско към електрическо охлаждане

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение

                - то се вижда кой излиза от комфортната зона с перманентните си опити от техническа дискусия да я обърне на лични закачки и нападки.
                Вярно ,че не следя внимателно цялата "дискусия" и съм пропуснал някой мнения,но определено дискусията е далеко от "техническа".
                Още във вторият пост беше даден отговор на въпроса и Темата след това продължи по "течението",като в 17 пост с голяма доза правота беше определена като -"поредната идиотска .....".
                Най ми допадна (житейско провереното твърдение) 99 пост -на Търтея.
                -В раздумка всеки споделя според "камбанарията" и опита. Постовете ВИ, не правят изключение , и взехте да късате жила (случва се в привода на съединители и много рядко в привод към дросел и ГНП) и блокирате двигатели при изпреварване.... за което в 216 пост "получихте" конкретни въпроси..... (В 187 ми изразих становище, базирано и на "попадения"от други теми)
                Темата е за забавление -не ми пречите.............

                Коментар


                • От: От виско към електрическо охлаждане

                  Колеги не съм писал досега в КИЯ форим ,Със кия 99г,,,95коня бензин агу съм от 7 години,Виското съм го заменил със Ел перка от опел астра дизел 20лв, Нямам проблеми и в наи големите жеги, В неделя ще пусна снимки ,,,тел0898490617

                  Коментар


                  • От: От виско към електрическо охлаждане

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Точно толкова колкото са ми изгасени от ЕКУ на двигателя по време на изпреварване заради прегряване. Точно 0 (нула).
                    Сега аз да попитам - на теб на колко автомобила ЕКУ е изгасило двигателя поради гореспоменатата причина. Да позная ли?
                    А познаваш ли някой на който му се е случило? Да позная ли пак?
                    Тоест, цялата тая лакърдия колко опасно било, е масажиране на клавиатурите и повод за раздумка.
                    Е, и да се подчертае, че всички модерни техники са отпадъци де. Ама това мисля се знае, и не знам защо се обсъжда все още.

                    По повод жилата за газ. Тоест, ако аз никога не съм сменял, приемаме че това е чарк който никога не дефектира? Никой никога не е сменял такова.
                    Да проверя ли дали се предлага като резервна част, дали е налично на склад тук и дали някога са продавани такива?

                    Та, хайде да спрем с дивотиите и да не се вадят хипотетични частни случаи като едва ли не ежедневие.
                    Айде като те пиптат нещо да отговаряш, а да не се измъкваш с допълнителни въпросчета, става ли?
                    Колкото и да се напъваш опита ти с автомобилите се базира на чух от един приятел, на един приятел му правиха колата и тем подобни.Иначе като гледам това по никакъв начин не ти пречи да се съмняваш в опита на колегите, просто защото на тебе нещо не ти изнася.Жило за газ откато работя съм сменял един или два пъти.Като и двата пъти проблема беше, че се е разнищило и задържа в бронята и газта не се връща веднага, не беше скъсано.Това жило е преоразмерено в пъти и е нормално да е така, ако ти е любопитно натисни рейката на механично ГНП или дросела на някоя бензинка и ще ти се изясни.На мен лично ЕКУ не ми е гасило колата, на клиенти доста пъти, последната случка с фронтера 2000 кубика 92ра - по-просто от това здраве му кажи.В един момент ЕКУто изпушва и колата спира като магаре на лед, за щастие в черен път, захранвания маси до компютъра всичко е в ред, но компютъра не подава управляващ сигнал до бобината, това нещо е предостатъчно да те вкара в беля на пътя, макар и колата да не се гаси автоматично.Другите трвиални случаи колегите са ги описали, умира датчика на коляновия вал и колата гасне в произволен момент, когато датчика се загрее.Или след гасене отказва да запали докато не изстине.Кола, която при прегряване се гаси автоматично аз не съм срещал, а може би съм срещал но не се е стигнало до задействане на системата, търтея ако желае да ни сподели каква е умната кола.

                    Коментар


                    • От: От виско към електрическо охлаждане

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Тегаво се слага виско перка на напречен двигател. А надлъжните са на изчезване.
                      Исках да кажа, че ги махнаха именно от надлъжните, поне от десетина година. За напречните е ясно.

                      Коментар


                      • От: От виско към електрическо охлаждане

                        Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                        Исках да кажа, че ги махнаха именно от надлъжните, поне от десетина година. За напречните е ясно.
                        Аааа има го това и е за икономия на гориво.

                        Коментар


                        • От: От виско към електрическо охлаждане

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Никой не говори да се връщат автомобилите с чукче и наковалня и манивела...
                          Явно не се разбрахме. На относително съвременните автомобили датчикът в педала за газ, позиция на дроселовата клапа и прочие измерващи ъгъл на завъртане, в общия случай са безконтактни и са изпълнени с датчик на хол.

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          ...Темата е за забавление -не ми пречите.............
                          Което е вярно, е такова. На мен също ми е много забавно да чета небивалиците в тая тема, и в другата - "що съвременните автомобили били кошници".
                          По форумите е прието тонът да не е официален. Та, ти също не ми пречиш. Включвай се с още забавни мнения. Може и с вицове.

                          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                          Айде като те пиптат нещо да отговаряш, а да не се измъкваш с допълнителни въпросчета, става ли...
                          Айде, айде, ама сега ще се концентрираме върху друго "айде".
                          Хайде да не ми държиш подобен наставнически тон и да не се опитваш да определяш какво да пиша? Бива ли?

                          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                          ...Колкото и да се напъваш опита ти с автомобилите се базира на чух от един приятел, на един приятел му правиха колата и тем подобни...
                          Въпреки че не се познаваме, явно си добре запознат с моят опит, и затова не намирам за необходимо да се включвам в обсъждането му.

                          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                          ...Жило за газ откато работя съм сменял един или два пъти.Като и двата пъти проблема беше, че се е разнищило и задържа в бронята и газта не се връща веднага, не беше скъсано.Това жило е преоразмерено в пъти и е нормално да е така, ако ти е любопитно натисни рейката на механично ГНП или дросела на някоя бензинка и ще ти се изясни.
                          Ясно. Ти си реперът за това кой чарк или възел е нещото което дефектира. Тоест, ако ти не си го сменял, то не се чупи. Обмисли добре това си писание и ако искаш се коригирай.
                          А дотогава, в пристъп на добра воля към тия с малък без опит или без никакъв. Линкове за жило за "газ". Четете и се учете за да не пишете глупости.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: От виско към електрическо охлаждане

                            Пишеш много, без да казваш нищо...
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: От виско към електрическо охлаждане

                              Линк за нещо, което доказано се прави по-кофти от преди, и то нарочно - http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php...705dd371d1decd
                              Не се подвеждайте по заглавието, един от писалите, който се занимава професионално с тези неща, е споменал и някои принципни неща важащи за повечето производители.

                              Е, зависи и къде точно ще го броим механичното износване на потенциометрите...
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: От виско към електрическо охлаждане

                                Вещите и автомобилите са отражение на това, което се случва по света. Светът сменя ценностната система и това не може да подмине нищо, вкл. колите и пералните.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X