Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От виско към електрическо охлаждане

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От виско към електрическо охлаждане

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Казах че няма САМО тези 2 режима, а има и нещо между тях.
    И колко са тия "коне" на отцепено виско? Колкото харчи крушката на мигача на калника? Щото перка, въртяща се няколко секунди след спиране на мотора по инерция харчи толкова. Сметни ако искаш.




    Виското обикновено работи точно толкова зацепено, колкото е нужно, в 90% от случаите в движение - никак. Но при нужда да увеличиш дебита без да трябва да променяш оборотите на мотора жегата леко се вдига, зацепва повече и охлажда повече, пак точно колкото е нужно. Изисква шофер, точно колкото го изисква и електро перката, пак, при адекватна охладителна система за съответния двигател.

    Всичките коли, които съм видял прегрели, са били прегрели или заради неизправност, или заради неправилно шофиране, и ни една не е била с виско. Електро вентилатора не е самодостатъчен - трябва и дебит на охладителната течност. А тя така или иначе зависи от оборотите.
    Ц
    Отваря едно клапанче при някаква температура и зацепва

    http://www.w124performance.com/servi...int/20-310.pdf
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: От виско към електрическо охлаждане

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Мдам, от 15 компютъра, със софт, писан от аутосорснати индийци, за по-йоФтинко. И сложени по подкалници и прочие "удобни" местенца.

      Те някои от съвременните са и толкова "ентелЕгентни" че и температура не показват. Само то казват кога да отидеш в сервиза и спират, щото не си намират датчика за налягане на резервната гума (ако изобщо е пълноразмерна).
      Да, 2048 компютъра. Перката си е завършен модул с каквото и требе. В нея влиза захранване, и се управлява с ШИМ или CAN.

      А липсата на стрелка за термотетъра е отделен разговор, нямащ общо с темата за перките, като не е задължително да е нещо лошо...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: От виско към електрическо охлаждане

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        ...
        Всичките коли, които съм видял прегрели, са били прегрели или заради неизправност, или заради неправилно шофиране...
        Не думай !

        Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
        За какво питА автора на темата - къде отидохме...
        - както обикновено във всяка тема
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: От виско към електрическо охлаждане

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Да, 2048 компютъра. Перката си е завършен модул с каквото и требе. В нея влиза захранване, и се управлява с ШИМ или CAN.
          Мдам, завършен модул, чието управление задава друг завършен модул, освен ако трети завършен модул не каже друго и т.н.... А захранването се подава от "intelligent-power-manager или подобна щуротия", който пак е завършен модул, с цел да пести някой и друг милиампер, щото някой направил задание (друг пък го написал някак) че в някои режими към дадени модули трябва да се пуска захранване веднъж в секунда за не повече от 100 милисекунди. Това последното реално съм го виждал няколко пъти вече.

          И като се сбъга нещо по веригата, светва дискотеката, а съвсем новите директно викат и репатрак, щото умни.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: От виско към електрическо охлаждане

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Всичките коли, които съм видял прегрели, са били прегрели или заради неизправност, или заради неправилно шофиране, и ни една не е била с виско. Електро вентилатора не е самодостатъчен - трябва и дебит на охладителната течност. А тя така или иначе зависи от оборотите.
            Какво се разбира под неправилно шофиране?
            За мен, ако кола прегрява, то винаги нещо не е в ред. Или колата трябва да е такава, та която и жена да се качи в нея, пак да не прегрява. Иначе ако тръгнем да обясняваме на всеки шафьор принципите на охладителната система, та да кара правилно, отиде коня у ряката. То е същото с превключването. Иди ги убеди, че трябва да се превключва на по-високи обороти. Всеки си кара, както си знае и колите си вървят.
            Сори за спама, но съм спирал да помагам на прегрял Опел, каран от жена. Каза, че е вдигнал температура преди 10км. Малко след това изхвърлил водата. Тя обаче натискала до дъно, въпреки че "опела нещо изгубил мощност". Накрая загаснал и не пали. Беше скъсано и едно водно съединение. Антифриз нямаше. Нататък историята не я знам. Сигурно е отдавна във вечните опелски полета.

            Коментар


            • От: От виско към електрическо охлаждане

              Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
              Какво се разбира под неправилно шофиране?
              За мен, ако кола прегрява, то винаги нещо не е в ред. Или колата трябва да е такава, та която и жена да се качи в нея, пак да не прегрява. Иначе ако тръгнем да обясняваме на всеки шафьор принципите на охладителната система, та да кара правилно, отиде коня у ряката. То е същото с превключването. Иди ги убеди, че трябва да се превключва на по-високи обороти. Всеки си кара, както си знае и колите си вървят.
              Сори за спама, но съм спирал да помагам на прегрял Опел, каран от жена. Каза, че е вдигнал температура преди 10км. Малко след това изхвърлил водата. Тя обаче натискала до дъно, въпреки че "опела нещо изгубил мощност". Накрая загаснал и не пали. Беше скъсано и едно водно съединение. Антифриз нямаше. Нататък историята не я знам. Сигурно е отдавна във вечните опелски полета.
              Затова на жената колата като реши че е прегряла или сигнала от температурния датчик е невярна просто си се гаси
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: От виско към електрическо охлаждане

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Затова на жената колата като реши че е прегряла или сигнала от температурния датчик е невярна просто си се гаси
                И по лодките започнаха с тая глупост. И лодки изхвърлени на камъните, защото компютъра те опазил да не прегрееш мотора. Пък то било крив датчик.
                Как ги карате тия коли, че чак толкова им се втелявате на температурата? Дъртите ми мерцедеси и Секвоята са със виско /фучи като въртолет като е залепило/ и електрическите вентилатори от климатика. Като ми е топло, и на колата и е топло- пускам си климатика, и се охлаждаме и двамата. Сивика е с електрическа перка- като ми е топло, си се потя и псувам, тя си пуска перката и се охлажда, аз продължавам с псуването.
                До сега, освен моето потене, никакви нерви нямам с коя да е система- виско, електрика... все тая, колата си е ОК. Не разбирам каква е тая драма с охлаждането.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: От виско към електрическо охлаждане

                  Дълго и упорито каране на предавка, неподходяща за конкретните условия например. Редовен номер по пътища със завои и изкачвания. Вентилатора вие на умряло, колата е на границата да поддържа някаква скорост, температурата се качва, и за капак в един момент се отбива и се гаси, както си е в червеното.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: От виско към електрическо охлаждане

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ц
                    Отваря едно клапанче при някаква температура и зацепва

                    http://www.w124performance.com/servi...int/20-310.pdf
                    Така де отваря клапанче. Ама не го отваря изведнъж, а плавно. Много ясно си се чува даже по промяната във виенето точно при магистрално каране с що-годе постоянни обороти.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: От виско към електрическо охлаждане

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Дълго и упорито каране на предавка, неподходяща за конкретните условия например. Редовен номер по пътища със завои и изкачвания. Вентилатора вие на умряло, колата е на границата да поддържа някаква скорост, температурата се качва, и за капак в един момент се отбива и се гаси, както си е в червеното.
                      Ааа, тоя номер го бях забравил- тук женските коли са автоматици, жената с ръчка не може да кара. И като пернеш V8, трябва да е много талантлива да я кара грешно по какъв да е баир. За малолитражка с ръчка и талантлив шофЕр, съм съгласен.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: От виско към електрическо охлаждане

                        Практиката показва, че коли вдигат температура в голяма жега на климатик. При по-висока скорост от порядъка на 140 стрелката започва да се покачва, спираш климатика и за 1-2 минути си пада на нормалното положение. Ако намалиш под 120 пак си пада до нормалното. Климатичния радиатор в голяма жега явно грее много и топли допълнително двигателния. Уж имало защити дето при покачване на температурата ще спрат климатика, но не съм си позволявал да рискувам. Това е наблюдавано при няколко коли, мои и на приятели, изправни напълно.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • От: От виско към електрическо охлаждане

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Така де отваря клапанче. Ама не го отваря изведнъж, а плавно. Много ясно си се чува даже по промяната във виенето точно при магистрално каране с що-годе постоянни обороти.
                          Аз виско чувам само след като сляза от магистралата, но щом казваш.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: От виско към електрическо охлаждане

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            Практиката показва, че коли вдигат температура в голяма жега на климатик. При по-висока скорост от порядъка на 140 стрелката започва да се покачва, спираш климатика и за 1-2 минути си пада на нормалното положение. Ако намалиш под 120 пак си пада до нормалното. Климатичния радиатор в голяма жега явно грее много и топли допълнително двигателния. Уж имало защити дето при покачване на температурата ще спрат климатика, но не съм си позволявал да рискувам. Това е наблюдавано при няколко коли, мои и на приятели, изправни напълно.
                            Моята практика показва точно обратното. Както вече писах, тук в пустинята имаме такива жеги, каквито в България няма. Климатиците на път за Вегас не се спират, и във Вегас не се спират, и в задръстванията там не се спират, и по магистралите не се спират... Явно са ни различни колите.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: От виско към електрическо охлаждане

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Моята практика показва точно обратното. Както вече писах, тук в пустинята имаме такива жеги, каквито в България няма. Климатиците на път за Вегас не се спират, и във Вегас не се спират, и в задръстванията там не се спират, и по магистралите не се спират... Явно са ни различни колите.
                              Е ти Кия ли караш.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: От виско към електрическо охлаждане

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Е ти Кия ли караш.
                                Аз не, ама около мене е пълно с Кия коли. И като им гледам затворените прозорци в жегата, не вярвам да са си спрели климатиците. Пък си се юркат по магистралата.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X