Обява

Свий
Няма добавени обяви.

датчик на диф на Kia Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: датчик на диф на Kia Sportage

    Относно скоростите и аз го имам този проблем.Пьрва влиза трудно, а трета малко по-лесно, но не като втора или пета.

    Значи и аз трябва да сменя тази планка.Принципно мислех, че скоростите са на водачи или шини, които просто са изронени.Има ли нещо подобно или не?

    Относно АБС.Моя свети постоянно.Има ли начин да се провери, дали вьобще е в изправност или просто си карам без АБС?
    Nissan Patrol GR 3.0 TDi

    Коментар


    • #32
      До: датчик на диф на Kia Sportage

      Първоначално публикуван от airone Преглед на мнение
      Относно скоростите и аз го имам този проблем.Пьрва влиза трудно, а трета малко по-лесно, но не като втора или пета.

      Значи и аз трябва да сменя тази планка.Принципно мислех, че скоростите са на водачи или шини, които просто са изронени.Има ли нещо подобно или не?

      Относно АБС.Моя свети постоянно.Има ли начин да се провери, дали вьобще е в изправност или просто си карам без АБС?
      Здравей колега airone. АБС на нашата киа светва само в началото докато е на контакт след запалване си изгасва. Щом ти свети сигнализацията значи, че със сигурност имаш проблем. Аз не знам за твоята киа какъв е АБС но при мен няма датчици на предните главини, а на задния мост има датчик на диф(така съм пуснал темата), за кйто от тук разбрах че е за АБС. При мен също има проблем, или този АБС не е АБС или поне това, което са ми разбиранията за АБС. Искам да кажа, че гумите на автомобила си заковават както при стандартна система, няма "удряне на педала" или да се чуват пулсаций от АБС при хлъзгав терен. Радвам се да разбера, че има още един в семейството на киа, дай повече информация за твоята.

      Коментар


      • #33
        До: датчик на диф на Kia Sportage

        Първоначално публикуван от Дио Преглед на мнение
        Здравей колега airone. АБС на нашата киа светва само в началото докато е на контакт след запалване си изгасва. Щом ти свети сигнализацията значи, че със сигурност имаш проблем. Аз не знам за твоята киа какъв е АБС но при мен няма датчици на предните главини, а на задния мост има датчик на диф(така съм пуснал темата), за кйто от тук разбрах че е за АБС. При мен също има проблем, или този АБС не е АБС или поне това, което са ми разбиранията за АБС. Искам да кажа, че гумите на автомобила си заковават както при стандартна система, няма "удряне на педала" или да се чуват пулсаций от АБС при хлъзгав терен. Радвам се да разбера, че има още един в семейството на киа, дай повече информация за твоята.
        Ако нямаш датчици на АБС на предните колела,значи най-вероятно ти е сменян задния мост.Сигурен ли си?
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #34
          До: датчик на диф на Kia Sportage

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          Ако нямаш датчици на АБС на предните колела,значи най-вероятно ти е сменян задния мост.Сигурен ли си?
          Не знам дали е сменян задният мост(джипа го купихме от автокъща в София нов внос от Италия), но има си сигнализация на таблото ABS и след като запали двигателя тя изгасва. Има сервоусилвател свързан с колекторните тръби. До спирачната помпа има един блок с две букси. Няма връзка с хидравликата. Е за мене това не е ABS.....

          Коментар


          • #35
            До: датчик на диф на Kia Sportage

            АБС-а поначало няма връзка с хидравликата.В твоя случай си мисля,че става въпрос за "търговски пиниз".В някои европейски държави,не могат да се регистрират коли без АБС.А това оскъпява.Корейците преди 10-на години се светнаха и създадоха "псевдо АБС".В документацията на колата го пише и на практика го има,или поне има нещо в повече по спирачките.Но то е паразитно и не върши никаква работа.И поставянето му в заводски условия струва десетки пъти по-евтино от реален АБС.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #36
              До: датчик на диф на Kia Sportage

              Значи имам рекламен АБС така ли.Реално го има на таблото, но не и самата система!?

              Онзи ден се наложи да спра по-рязко, заради един глупак, които завиваше неправилно.Карах с около 60 км в час.Набих рязко спирачки.

              Настилката беше мокра, защото валеше дьжд.Спирачките бяха топли.Бях без 4х4.Гумите ми са Зимни 15 цола на Мишелин карам с тях втора зима.Натиснах педала и усетих как гумите заковаха и почнах да се хльзгам.Тьй като се движех в права посока дьржах волана изправен.Бях на около 50-70 метра.Успях да спра без никакво отклонение от треакторията ми на спиране.При спиране, не усещам нормалното чегьртане на педала, както е примерно при Нисан Патрол-а например.

              Моят АБС свети постоянно.Когато дам на контакт светва всичко и като запаля свети само АБС.Проблема е, че има една кутия, която подхранва таблото, при мен тази кутия я няма.Просто я имам, но няма кой да ми я вьрже.Няма свестен електриджия.Заради тази липсваща част задният ми нагревател не работи.

              Днес КИА-та е на сервиз.Заминало дясно каре както и каре на диференциала.Не знам дали ще се намерят, защото в КИА ще чакам 2 месеца.

              Вьпроса ми е кьде мога да открия добьр запас от части за КИА Спортидж 4 врати ( не Вагон)?Аз сьм от София.

              Малко повечко информация за колата:

              Модел: 1998
              Двигател: 2,2 Дизел (чист)
              сьс скромните 80 конски сили.

              С 4 врати е.Червена е!
              Ако искаш друга информация питай!
              Nissan Patrol GR 3.0 TDi

              Коментар


              • #37
                До: датчик на диф на Kia Sportage

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                АБС-а поначало няма връзка с хидравликата.В твоя случай си мисля,че става въпрос за "търговски пиниз".В някои европейски държави,не могат да се регистрират коли без АБС.А това оскъпява.Корейците преди 10-на години се светнаха и създадоха "псевдо АБС".В документацията на колата го пише и на практика го има,или поне има нещо в повече по спирачките.Но то е паразитно и не върши никаква работа.И поставянето му в заводски условия струва десетки пъти по-евтино от реален АБС.
                Аз доколкото знам(виждал) при АБС спирачната система се захранва от хидравликата, а за моя случай с АБС явно си е търговският трик, за който казваш. На запад не знаят ли да уволняват, като им спят членовете на тези приемателни комисий.

                Коментар


                • #38
                  До: датчик на диф на Kia Sportage

                  Първоначално публикуван от Дио Преглед на мнение
                  Аз доколкото знам(виждал) при АБС спирачната система се захранва от хидравликата...
                  Е,тука ме уби.Коя хидравлика?
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #39
                    До: датчик на диф на Kia Sportage

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Е,тука ме уби.Коя хидравлика?
                    Съжалявам колега не исках да те "убивам". Имам астра комби с АБС и при нея няма сервоусилвател, а блока на спирачната система е свързана с хидравличната на управлението(от там взема налягане), виждал съм на ситроен хидравличната система е с една помпа и се захранва системата за управление, за окачването и за АБС. Сега разпитах един познат с фиат мареа при него обаче има АБС, но е със сервоусилвател и вакуум помпа(фиата е дизел). Не претендирам за големи познания в областта, но съм се заблуждавал че, за система с АБС е нужна помпа за осигуряване на постоянно налягане та за това съм бръщолевил малко глупости, ще извиняваш.

                    Коментар


                    • #40
                      До: датчик на диф на Kia Sportage

                      Ясно.И аз го вързах горе-доле така.На дизелната КИА,сервото на спирачките взима вакуум от вакуумна помпа.Няма обще с това дали има АБС или не.Важното е че се разбрахме.
                      Последно редактирано от ninja_1; 02-03-08, 21:35.
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X