Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Е нали за магарцедес си говорим
    Да, ама на Нико Фронтерата е с VM.

    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
    Бе то еднократно, ама съм виждал как се затварят многократно от родни знайни и незнайни мастери
    ...
    Точно за това ми беше зора да видя кой малоумник какво е правил, щото се виждаше, че е пипано.
    Две от дюзите едвам се развиха, като това задължително се прави на топъл мотор.
    Три или четири термощита бяха от ФВ. Запазил съм ги при разпръсквачите.

    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
    ... Междувременно, за сълзенето въпроса е от къде текат точно. Щото съвсем спокойно може да е от новите дифтунги, от тръбичката за входящо гориво, от излишното гориво или oт сглобката на инжектора. От сглобката би трябвало да се хване и на стенда, но историята познава всякакви случаи и необяснимо защо, но понякога текват на колата на стенда са перфектни.
    Тука спор няма, това е повече от ясно, и не може да тече от другаде. Отдолу може да духа, ама трябва да си пълен малоумник или мърляч, или проста комбинация от двете, за да го направиш.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

      Абе чудите се с какви глупости да се занимавате. Вместо да пиете по некоя биричка вие си създавате работа. Айде отморете малко от ремонти. В кръга на шегата беше това. Иначе се замислям и аз да сваля и да проверя мойте като я вкарам да и сменявам помпата. Нещо ми изпадна и по-голем кулер та почват да ми и дват едни такива идеи, ама ще видим.

      Коментар


      • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

        ... по-голЕм кулер, айде още малко и от турбото, ма то и нафтичка ше трябва.

        Така изглеждаха 1-ва и 3-та дюза, обезмаслени вчера, преди да запаля днес:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15272567434670.jpg
Прегледи:1
Размер:628.3 КБ
ID:5789385

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15272567562021.jpg
Прегледи:1
Размер:526.5 КБ
ID:5789386

        Много ми се ще да са се закиснали, ама надали !

        Преди да се прибера ще видя пак какво се случва.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

          Ma, смени ги тези маркучета!

          Коментар


          • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Ma, смени ги тези маркучета!
            Ма това е маркуч febi сложен чист нов при монтажа. Лошото е, че и аз виждам същото като теб, което е още по-отчетливо след около 30км градско.
            Ето снимките от преди малко като се прибрах:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15272677759940.jpg
Прегледи:1
Размер:597.5 КБ
ID:5789388

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15272677888341.jpg
Прегледи:1
Размер:542.2 КБ
ID:5789389

            Дюзите си ги стегнах сам, но маркучетата ги сложи приятел, а аз мерих и рязах.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

              Да не си спукал тръбичките на обратната?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                Ма ти верно ли не видиш , че течът е отгоре?
                Монтажници!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Да не си спукал тръбичките на обратната?
                  Тиа немат толкоз сила у пръстите
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                    Същия маркуч и при мен протече, малко след като ги смених. Явно е боклук.

                    Коментар


                    • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Тиа немат толкоз сила у пръстите
                      А не, те се пукат от кофти камък за сваляне на дюзите
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                        Камъка ми си е перфектен, доказан и кален във времето !
                        Притесненията са ми относно специалиста който сложи маркучетата, а преди това махна старите със сецане с клещи и късане, докато го видя, а после пак самоинициативно беше почнал да дялка одървеното парче от маркучето, което беше останало по щуцера на дюзата !

                        Е за тва много мраза друг да ми бара работите !
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                          Феби отдавна не са това, което бяха. Виж за семперит или дънлоп нейде, ако искаш читави маркучи, евентуално може и гудиър. Некакви италиански също имаше читави, ама не помня марката. И не търси проблема в свалянето/слагането, матряла е калпав. И аз го ядох с кофти маркучи на WJ-a, пак като тебе на има няма 50км текнаха.

                          П.С. Гецаааа, леко с тия помисли за Кичето, че тоя мотор не е от търпеливите на напускане.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                            Впрочем колко мм е вътр.отвор на маркучето,щото трябва да е 3мм при МБ,а не 3,2 каквито масово пробутват на клиентите.!
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Същия маркуч и при мен протече, малко след като ги смених. Явно е боклук.
                              Ми не знам Андро, точно този стои от две-три години в джипа и съм сменявал две или три парчета от него и е нямало проблем, даже не се бяха одървили краищата които са нахлузени на щуцерите.

                              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                              Феби отдавна не са това, което бяха. Виж за семперит или дънлоп нейде, ако искаш читави маркучи, евентуално може и гудиър. Некакви италиански също имаше читави, ама не помня марката. И не търси проблема в свалянето/слагането, матряла е калпав. И аз го ядох с кофти маркучи на WJ-a, пак като тебе на има няма 50км текнаха.
                              ...
                              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                              Впрочем колко мм е вътр.отвор на маркучето,щото трябва да е 3мм при МБ,а не 3,2 каквито масово пробутват на клиентите.!
                              Приемам всякакви предложения за пробвана във времето марка, като съм склонен да потърся и 3mm, но навсякъде продават 3.2mm, а работя с почти всички фирми за авточасти и специализирани такива за дизелова апаратура.
                              Това с читавите маркучи за обратната нафта винаги е било проблем.

                              Днес, ако съм по-читав, мисля да махна маркучите на първата дюза и да причукам леко щуцерите, щото понякога се охлабват при идиотско дърпане.
                              Проблема е, че видях какво и как тече от снимката, защото не мога да се наведа така, че да го погледна на място, та явно новите джобни технологии ще помагат.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                                От доста време знам, че имам проблем със задните спирачни апарати, но при смяната на задният кардан съвсем отчетливо гумите не се въртяха леко на ръка, та и те ще трябва да се ревизират.

                                Някъде ми се мотаят два задни спирачни апарата, и повлиян от фновете на две други "истински" марки, мисля да видя какво ще стане ако и на ЖмонгДонг му разглобя почистя и поцинковам апаратите.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X