Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

    Всъщност, вчера изнервен от простотиите сътворени от майстори, част от които с претенции, забравих да спомена, че тресенето около скоростите остана, което ще рече, че тампона не е бил проблема. Усеща се при подаване на газ когато двигателя е под товар, като не мога да преценя дали е точно същото и при рязко отнемане на газта.
    При равномерна газ, колкото да поддържа скоростта почти не се усещат вибрации, което ме навежда към мисълта за карета на кардана.
    Вчера при бърз оглед не забелязах фрапиращи луфтове, но и не можах да му обърна много внимание защото смяната на тампона започна около 16:00, а хората бързаха да приключат до 17:00 и да си ходят.
    Най-добре ще е да сменя каретата и, ако мога, да го дам за баланс.
    Имам кардан който си купих за да си имам готов под ръка, смених му каретата, и после разбрах, че е за следващите модели защото е дълъг 110см, а моят е 100.

    Позволявам си да цитирам поста на колегата със сервизите за кардани в Кубрат:

    като искам да поясня, че само в Риткард не съм звънял.
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 12-01-18, 13:46.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #92
      От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

      Май е време за нова каруца?

      Коментар


      • #93
        От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

        Има ли лифт туй Мусо? Руснаците при подобни вибрации подлагаха планки под раздатката, но нещо не попадам на точната статия.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #94
          От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

          Отрежи дългият кардан,какво толкова го мислиш.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #95
            От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

            Плюс още един глас за рязането на кардана.
            Като си правех хибридния кардан за Франко-от витарската кутия да предава на мост от УАЗ, от много четене и ровене за информация ме заболя главата, хванаха ме дяволите, и си го направих сам.
            Нищо трудно и сложно няма. само трябва да се работи прецизно и да се мери по-често преди да се завари окончателно.
            Мислех си, че поради гаражното производство ще има биене и тресене, ама поради машината за която беше предназначен-не ми пукаше много.
            Обаче се оказа, че даже и при по-висока скорост(стигал съм и над 100 в онази комплектация) няма никакви вибрации.
            Може да е било късмет разбира се, ама се получи. Та пробвай, нищо не губиш.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #96
              От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

              Те, ако на някой му се експериментира - ремонт на преден кардан Мусо, Корандо, Рекстън https://www.drive2.ru/l/6340293/
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #97
                От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                Това като гледам е хем цанга, хем се самоцентрова.
                Остава да се спази равнинността на вилките, и би трябвало да е съвсем супер.

                Ама с рязане и заваряване става и по-бързо и по-лесно. А ако има на разположение струг на който може да се мери и радиалното биене при центроването-задачата е съвсем елементарна.

                Ма Джо да си решава.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #98
                  От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                  Ако е направено правилно,няма да има проблеми.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #99
                    От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                    Коле , този Ники да не е вундерДжоу , та да знае какво е люнет
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Май е време за нова каруца?
                      Що ?! За 30 000 вандалско смесено каране (освен първоначалното обслужване на съсипан от цървули автомобил) съм сменил само два пъти масло на двигателя.
                      В гората ходя за леки разходки, но в града карам без да намалявам никъде, като минавам и през една педя коси бордюри с 50-60, както през "легнали полицаи" и дупки. Градското ми е доста офф, като точно за това и съм го взел, да не го мисля.
                      ... а, че ще взимам още една бензинова каруца като "за сватби и погребения" е ясно.

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Има ли лифт туй Мусо? Руснаците при подобни вибрации подлагаха планки под раздатката, но нещо не попадам на точната статия.
                      Има, ама е друга тема, а и трябва да се подлага при кардана с висящ лагер, а при Мусото няма такъв.
                      Отделно, че руснаците са пълни олигофрени и "колхозничат" без никва мисъл, а аз гоня ефективност във всички посоки, но както казах, е друга тема.

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Отрежи дългият кардан,какво толкова го мислиш.
                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Плюс още един глас за рязането на кардана.
                      Като си правех хибридния кардан за Франко-от витарската кутия да предава на мост от УАЗ, от много четене и ровене за информация ме заболя главата, хванаха ме дяволите, и си го направих сам.
                      Нищо трудно и сложно няма. само трябва да се работи прецизно и да се мери по-често преди да се завари окончателно.
                      Мислех си, че поради гаражното производство ще има биене и тресене, ама поради машината за която беше предназначен-не ми пукаше много.
                      Обаче се оказа, че даже и при по-висока скорост(стигал съм и над 100 в онази комплектация) няма никакви вибрации.
                      Може да е било късмет разбира се, ама се получи. Та пробвай, нищо не губиш.
                      Бреййй, сега ме замислихте, тамън мога да го направя +20mm !
                      Еййй, дано да мога да ви почерпя на живо !

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Те, ако на някой му се експериментира - ремонт на преден кардан Мусо, Корандо, Рекстън https://www.drive2.ru/l/6340293/
                      Благодаря ! Това, не знам защо, но съм го пропуснал !
                      И ти имаш почерпка, ама си ми по-лесен.

                      P.S. ... а най-лесен за черпене ми е Пенчо !
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 12-01-18, 18:26.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                        Да размърдам малко темата.
                        По-късно би трябвало да мина да си взема скъсеният и балансиран заден кардан, който си бях купил за оборотен преди четири години, и на който бях сменил каретата още тогава, но се оказа, че мойто Мусо е от най-първите и кардана е по-къс от всички следващи.

                        Междувременно сложих тези чисто нови гуми

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15260496685690.jpg
Прегледи:2
Размер:525.1 КБ
ID:5789003

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15265507236060.jpg
Прегледи:1
Размер:920.2 КБ
ID:5789004

                        които са и стандартният 235/75R15 размер.

                        В началото карах десетина хиляди с кални гудричови 31", като после ги смених с тези

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15260487822369.jpg
Прегледи:2
Размер:891.6 КБ
ID:5789005

                        и сега след като сложих новите гуми усетих как управлението се разтовари, но и забележките по предницата.
                        Когато го взех смених всички накрайници на рейката, като шарнирите бяха добре и не съм ги пипал. Сега съм взел нови, като предполагам, че долните със сигурност са за смяна, а горните ще ги комбинирам и със смяна на втулките на носачите, защото цифрата на нови оригинални носачи хич не ми хареса.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                          Задният кардан е сменен с този който ми скъсиха и балансираха в Еврован. Лекото и досадно, но притеснително тресене което се усещаше след 70-80 изчезна.
                          Бях притеснен, че ако не се оправи след смяната на кардана, трябваше да търся гредата другаде, но за сега всичко е добре.
                          Задните кардани от 01.07.1993 до 11.11.1995 са с дължина 969mm. Те са за скоростната кутия която е без жила, като ладовата. Карданите за следващите механични скоростни кутии, които са със жила, са 1065mm, какъвто ползвах за донор и аз.
                          Предвид, че Мусото ми е леко повдигнато, накарах пичовете от Еврован да го направят 980mm, което леко да компенсира работното място на шлиците.

                          Понеже предният кардан е прецакан от доста време, и той беше свален, като ще се направи опит за ремонт по една схема с прорязана конусна втулка и гайка, но ако не стане, ще скъся един заден, който е и с по-корави шлици, които са и слабото място на предните кардани.

                          Сега съм 4Х2, демек, като Жигула със задно.

                          ... има и още за правене, нооо, следващата седмица.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                            И да знаеш че жигулите са многооо проходими Те с тая Ж...без предно / прецакано моторче / къде ходих , даже и дърпах това отпред...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1249.jpg
Прегледи:1
Размер:1,009.3 КБ
ID:5789189
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                              Ооо, проходимостта не ме притеснява, щото знам кви работи съм правил със всякакви леки автомобили, но си трябва повечко изсилване, просто с джипката това се случва без зор, но така или иначе в момента се ползва за гъзовоз без претенции за високи спортни резултати.

                              P.S. Когато я взех, почти половин година съм карал само на задно докато сменя и предният мост с такъв какъвто исках, и никъде не ме е оставила, но бях с кални Гудричи.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                                Това ми е първата печка на която не съм поглеждал на какво дередже са дюзите още като съм я взел, и то защото мъркаше, но се виждаше, че е пипано, което винаги силно ме е притеснявало.
                                Така и така дюзите щяха да се свалят за проверка, бях решил, че ще се прави малко мунинг.
                                Стандартно ОМ601/2/3 е с разпръзквачи DN0SD265, които, по пример на братята американци и други фанатизирани финландци на тема мерцедесови класически печки, реших да сложа DN0SD314, които са за ОМ605/6.

                                И се почнА с пазаруване, като пред алтернативата индийски Бош или италиански Вертекс, предпочетох вторите.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15270943014240.jpg
Прегледи:1
Размер:785.7 КБ
ID:5789289

                                после при помпаджията, който категорично ми отказа да сменява перфектни като работа и налягане разпръзквачи, но след упражнено от мен вербално насилие склони !

                                Това

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15270943196931.jpg
Прегледи:1
Размер:643.1 КБ
ID:5789290

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15270943357462.jpg
Прегледи:1
Размер:609.9 КБ
ID:5789291

                                преди малко беше монтирано на двигателя, като дюзите по моя молба са направени на 125 бара.

                                Цялото това мероприятие ме възнагради със специфичният звук на цъкащ часовник, точно какъвто целях !
                                Много съм доволен !
                                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 23-05-18, 19:25.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X