Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Варта...При какъв пробег и какво обслужване?
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Варта...При какъв пробег и какво обслужване?
      Пробег 12000-15000км/г. 75% Софийско градско.
      Обслужване - никакво.

      Коментар


      • Твоята е ясна,но тя е малко бамбашка...като от роман на Р. Бак... чакам мнение от някой друг, притежаващ такъв корейски нужник. Между другото, чете ли се номера на рамата?
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
          чакам мнение от някой друг, притежаващ такъв корейски нужник
          Моя акумулатор е вече на три години. Проблем нямам.

          ПП И като е нужник, защо си я купил, та даже я караш всеки ден. Аз кола дето не ме кефи, не я купувам.
          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение

            Моя акумулатор е вече на три години. Проблем нямам.

            ПП И като е нужник, защо си я купил, та даже я караш всеки ден. Аз кола дето не ме кефи, не я купувам.
            Жената я хареса, затова...на 123 хил. реални, само за ценители, като от завода...и на слънцето блеЩи, блеЩи. Както и да е, колата става-в заводски вид носи доста по-големи гуми от оригиналните, при нормално обслужване служи вярно. Става за града- разхода е поносим, намирам място за паркиране, не ми дреме да ми огънат калника или вратата, или да изкъртят огледало на паркинЗите-частите са на цената на жигулските, и моргите са пълни с умрели Кииии. Бавните ми харесват, автономността на дизела също, троши се 10 пъти по-рядко от Нива. Купето е широко, багажникът е добре-в сравнение с Витара. Пластмасите в купето са най-долна проба-скърцат, вибрират, резонират и се разпадат. Пластмасовата облицовка на страничните колони се рони като изсъхнала кал. Задните ел. джамове работят само при точно определена температура и влажност, но в никакъв случай през лятото. Вентилаторът на климатика трещи...и номера на рамата не се чете!!! Не е ли?
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • Въпроса беше риторичен колега по форум.
              Ама както си я подкарал, да кажа и аз - пластмасите скърцат, така е. Нямам нито една разпадната обаче.И прозорците ми се отварят, и зиме и лято. Евтина, проходима и непретенциозна кола е това. И затова я харесвам. Който иска лукс - това не е неговата кола. Но е здраво направена и веднъж доведена до добро техническо състояние, се отплаща с вярна служба. Поне при мен.
              И си смени втулките на вентилатора или направо целия от някой друга...моя е тих.

              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение

                Жената я хареса, затова...на 123 хил. реални, само за ценители, като от завода...и на слънцето блеЩи, блеЩи. Както и да е, колата става-в заводски вид носи доста по-големи гуми от оригиналните, при нормално обслужване служи вярно. Става за града- разхода е поносим, намирам място за паркиране, не ми дреме да ми огънат калника или вратата, или да изкъртят огледало на паркинЗите-частите са на цената на жигулските, и моргите са пълни с умрели Кииии. Бавните ми харесват, автономността на дизела също, троши се 10 пъти по-рядко от Нива. Купето е широко, багажникът е добре-в сравнение с Витара. Пластмасите в купето са най-долна проба-скърцат, вибрират, резонират и се разпадат. Пластмасовата облицовка на страничните колони се рони като изсъхнала кал. Задните ел. джамове работят само при точно определена температура и влажност, но в никакъв случай през лятото. Вентилаторът на климатика трещи...и номера на рамата не се чете!!! Не е ли?
                И аз имах Кия - 4 години. По интериора нищо не скърцаше. Никакви разпадащи се пластмаси. Дойде с калъфки на седалките, отдолу плюша беше като нов. По електрическата част, освен помпичката на чистачките и 2-3 крушки, нищо не съм сменял и всичко си работеше. Най-добрите климатик и парно, които съм имал.

                Вярно, моята беше бензинова и внос от Швейцария, съответно имаше ръждици на много места. Но все едно за съвсем друг автомобил говорим.

                В крайна сметка - за толкова пари - толкова кола.

                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • Всичко което не се поддържа става като нужник. Макар, че произхода на думата е нещо което ползваш когато имаш нужда. На моята Киа ел.стъклата работят перфектно и зиме и лете. Парно и вентилация са перфектни. Шум имаше когато се беше напълнил вентилатора с листа, но след почистване и смазване стана толкова тиха, че на 1-а степен се притесних, че не работи. Пластмасите на таблото може и да скърцат, но скържат при абсолютно всички марки с пластмасови табла. Решение - оближовай си го с кожа На страничните греди пластмасите са ми наред, но съм чувал, че и други са имали проблем като твоя затова сега моите ще ги облицовам с кожа. Всичко се отплаща многократно при добра поддръжка
                  KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                  08868пет4три18

                  Коментар


                  • Нищо и няма на Кията. Екстра си е. Само, за мен лично не става за евридейка . Иначе, комфорта е на лека кола. Аз съм си навил на пръста, че скърцането е усукване на купето, което пък е от увредени и неравномерно износени тампони.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Нищо и няма на Кията. Екстра си е. Само, за мен лично не става за евридейка . Иначе, комфорта е на лека кола. Аз съм си навил на пръста, че скърцането е усукване на купето, което пък е от увредени и неравномерно износени тампони.
                      Като стигнах до тампоните на моята - от 16 бр извадих едва 5 полуживи. Другите се бяха изпарили.

                      Коментар


                      • Осем двойки ли са последно?
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Осем двойки ли са последно?
                          АхЪ.

                          Коментар


                          • Мирси!
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • Прави го когато и скимне, но само студена. С подаването на контакт, след угасването на индикатора за подгрев изщраква релето на свещите и пали чека, пали след доста въртене. Или-подгрява и изключва нормално релето, пали от четвърт, и веднага светва чека. И в двата случая не може да се форсира, докато не загрее поне малко. После с подаване на газ чека гасне, на празен ход светва отново, като отчетливо се чува включването и изключването на релето на свещите. След като загрее, чека угасва и върви съвсем нормално. Спортидж 1 дизел, никъде не могат да я четат. Дайте насоки?
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар


                              • Здравейте, накой да даде идея днес кията текна някъде над стартера, казаха ми че е капачка на блока. Някой да помогне със упътване за смяната ако е там и каква е. Кията е 1995 90 кс. 8 клапана бензин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X