Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    успя ли да развиеш хъбовете.моите ги натяга карнето.

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Първоначално публикуван от Nikolay Staykov Преглед на мнение
      успя ли да развиеш хъбовете.моите ги натяга карнето.
      Ще ги развия/гарантирам/и ще реша проблема с педраските болтчета!
      Лошото е,че караме и двете коли всеки ден,а за хъбовете ми трябва една седмица.
      Какво сме намислили,ако стане ще кажа.
      За сега само ще си натегна лагерите.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        Ще ги развия/гарантирам/и ще реша проблема с педраските болтчета!
        Лошото е,че караме и двете коли всеки ден,а за хъбовете ми трябва една седмица.
        Какво сме намислили,ако стане ще кажа.
        За сега само ще си натегна лагерите.
        Лагерите ги натягаш до дупка след което връщаш 1/4 оборот!

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Лагерите са 2 конусни един срещу друг.
          Обират се, колкото да не мърда колелото.
          Пренатягането рязко съкращава ресурса им.


          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Лагерите се натягат с определен момент, определен от производителя.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Лагерите се натягат с определен момент, определен от производителя.
              Адаш, би ли изброил 2-3 марки, чиито конусни лагери се регулират чрез затягане с определен момент. Просто ми стана интересно.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Лагерите се натягат с определен момент, определен от производителя.
                Принципно е точно така!
                Проблема е,че много хора ги пренатягат....-лично аз обирам,докато спре да мърда колелото и дозатягам още съвсем леко и внимателно.
                КИА-та ми е 3та кола с конусно-ролкови лагери отпред и досега ядове не съм имал.

                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Адаш, би ли изброил 2-3 марки, чиито конусни лагери се регулират чрез затягане с определен момент. Просто ми стана интересно.
                  Toyota, Nissan, Isuzu - за тези поне знам колко. В общия случай го дават, да сложиш на шпилката за джантата чук от 1 кг, да стегнеш лагера и да отхлабваш, докато главината превърти под тежестта на чука.
                  http://www.offroadforum.cz/toyota/aa.../85787081L.gif
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Аа, извинявай в такъв случай! Имал си предвид първоначално затягане, пък аз си помислих за еднократно такова и газ. Моля да бъда извинен за русокосото ми разсъждение.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Адаш, би ли изброил 2-3 марки, чиито конусни лагери се регулират чрез затягане с определен момент. Просто ми стана интересно.
                      Мойта марка.
                      Гайката затягаща лагера е с две дупки като гайката държаща диска на флекс, и има точно усилие с което се затяга, или притяга в последствие.

                      След като лагера е стегнат както е предписано "байовците" биха казали, че "лагеро е лабав".
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Мойта марка.
                        Гайката затягаща лагера е с две дупки като гайката държаща диска на флекс, и има точно усилие с което се затяга, или притяга в последствие.

                        След като лагера е стегнат както е предписано "байовците" биха казали, че "лагеро е лабав".
                        Това да го видим, нема да го повервам. Дай цитат от ръководството.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Това да го видим, нема да го повервам. Дай цитат от ръководството.
                          Ще поровя да видя къде съм го забутал в телефона, ама Цецо е по-бърз и по-добре той да го изкара.
                          Ако не види темата ще му пиша.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            След смяната на задните накладки,почти нямам ръчна спирачка.
                            Натегната е до край от жилото,какво трябва да се регулира в случая?
                            Мисля,че накладките не са регулирани правилно и от там идва проблема.
                            При поставяне на нови накладки,не трябва ли да се отпусне жилото на ръчната спирачка?
                            А,ръчната спирачка ми трябва!
                            Майстора днеска яде едни лелени....
                            Последно редактирано от georgipetkov64; 10-01-18, 14:55.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Искаш ли да си свалиш ръководството на руски? Иначе на въпроса - има винтов регулатор, който се натяга от самото ползване на ръчната спирачка чрез една планка като птичи крак. Ако не е наредено всичко като хората няма ръчна. 8 зъба е нормалния ход на лоста. Черокито е със подобна нефелна измислица и трябва периодично да се регулира на ръка, но има дупка на щита, през която може да се бърка без да се сваля гумата и барабана. При тебе въртележката е при горния грай на накладките и изпълнява И ролята на кобилица.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име-киа25А.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5777829

                              Позиция 4 врътка позиция 6 съставена от 3 части.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                И на Ферозата е така. Аз си регулирам само от двете зъбни колелца. С права отвертка през дупката на щита, както е споменал Кольо. Не регулирам с жилото на ръчната.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 8 потребители онлайн. 0 потребители и 8 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X