Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    mitakavk - макар и по заобиколен начин (от тук линка който прилагаш не се отваря) стигнах до страницата на Киа форума, където има няколко подтеми; в едната от тях човека с проблем по таблото (не му работи часовника и още нещо) си сменява изгорелия бушон Room Lamp и нещата се оправят;
    При мен тези бушони, вътре в купето, както и в моторния отсек, са здрави - първо проверих тези при мотора; всичките, ме само мемори; след това бушоните в купето; всичките, не само room lamp / illumi - всичките са здрави...
    В купето всички осветления работят - при отваряне на врата, при включване на осветление на купето при затворени врати; светят и средното табло, фарове, габарити, предни фарове за мъгла и т.н. Това което не свети - лампите за мъгла отзад (не ги гледах при работещ двигател, верно) и, уви - 3/4 осветлението на таблото (на таблото, както и преди, светят само приборите на резервоара и за температурата на антифриза в радиатора)

    Сега пак съм извадил "мемори" бушона, дано този път сработи, ако не - ще трябва да ида при електричар...

    (На Киа форума има още няколко поста с коментари по светлините на таблото; изчетох ги всичките, но не намерих нишан за моя проблем; този с room lamp / illumi беше най-близо, но при мен няма изгорял бушон; ще сменя всичките три бушона с чисто нови, дано проработи; ще е живо чудо, ако наистина стане - щото зад всеки от трите висят по един куп други неща,, които си работят...)

    Приемам още акъл, ако след всичко изброено има още някакъв трик...
    Благодаря !


    Sent from my iPad using Tapatalk

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Първоначално публикуван от Offroad bg Преглед на мнение
      Ако няма циркулация водната помпа се е развалила със сигорност.
      Водата минава през радиатора като загрее колата и отвори термостата, остави я да загрее на място с отворена капачка и като загрее ако не минава вода значи няма циркулация.
      Водната помпа лесно се проверява дали работи като е свалена, като завъртиш ролката трябва да се въртят и перките отзад.
      На тая кия помпата се сваля доста трудно тесно е и няма място, трябва да се свалят зъбното колело на разп.вал и на гнп. за да може да се извади предпазната ламарина между ангренажния ремак и двигателя. Ако не се свали ламарината помпата не може да се извади защото няма място да излезне.
      Ако не си я свалял по добре я откарай на майстор.
      След успешен основен ремонт,не мисля,че една помпа ме стряска.
      Днес намерих и старата,само да я видя като конструкция и модел.
      Утре мисля да я извадя,та ще видим там ли е проблема.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        След успешен основен ремонт,не мисля,че една помпа ме стряска.
        Днес намерих и старата,само да я видя като конструкция и модел.
        Утре мисля да я извадя,та ще видим там ли е проблема.
        Работата загрубява,сутрината я запалих без капачка на радиатора и си хвърля антифриза.
        Най-вероятно е спукана главата,та пак ще влизам в един филм.
        Утре я карам в гаража на село,и се започва с мъките.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Провери ли самите лампички дали са здрави?
          Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
          mitakavk - макар и по заобиколен начин (от тук линка който прилагаш не се отваря) стигнах до страницата на Киа форума, където има няколко подтеми; в едната от тях човека с проблем по таблото (не му работи часовника и още нещо) си сменява изгорелия бушон Room Lamp и нещата се оправят;
          При мен тези бушони, вътре в купето, както и в моторния отсек, са здрави - първо проверих тези при мотора; всичките, ме само мемори; след това бушоните в купето; всичките, не само room lamp / illumi - всичките са здрави...
          В купето всички осветления работят - при отваряне на врата, при включване на осветление на купето при затворени врати; светят и средното табло, фарове, габарити, предни фарове за мъгла и т.н. Това което не свети - лампите за мъгла отзад (не ги гледах при работещ двигател, верно) и, уви - 3/4 осветлението на таблото (на таблото, както и преди, светят само приборите на резервоара и за температурата на антифриза в радиатора)

          Сега пак съм извадил "мемори" бушона, дано този път сработи, ако не - ще трябва да ида при електричар...

          (На Киа форума има още няколко поста с коментари по светлините на таблото; изчетох ги всичките, но не намерих нишан за моя проблем; този с room lamp / illumi беше най-близо, но при мен няма изгорял бушон; ще сменя всичките три бушона с чисто нови, дано проработи; ще е живо чудо, ако наистина стане - щото зад всеки от трите висят по един куп други неща,, които си работят...)

          Приемам още акъл, ако след всичко изброено има още някакъв трик...
          Благодаря !


          Sent from my iPad using Tapatalk
          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Ако е глава ще смука въздух и ще бълбука като загрее и я гасиш.
            На отворена капачка на радиатора прави мехурчета и прелива водата.
            И аз сам го играл тоя филм, на моита само гарнитурата на главата смених и се оправи, ползвах си старите болтове и стегнах главата по учебник и спря да бълбука.
            Само че моита киа не е била карана три години и мисля че заради това се е развалила старата гарнитура.

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Първоначално публикуван от Offroad bg Преглед на мнение
              Ако е глава ще смука въздух и ще бълбука като загрее и я гасиш.
              На отворена капачка на радиатора прави мехурчета и прелива водата.
              И аз сам го играл тоя филм, на моита само гарнитурата на главата смених и се оправи, ползвах си старите болтове и стегнах главата по учебник и спря да бълбука.
              Само че моита киа не е била карана три години и мисля че заради това се е развалила старата гарнитура.
              Няма да е гарнитура,че тази глава е заваряна на три места.А имам и една в гаража спукана на едно място,но не е направена и още една която не става за нищо.
              Има вариант да търся и друга глава,но здрава и не заваряна/трудна мисия/.Предполагам,ще намеря от Мазда 626.
              Но,първо да я разглобя.Тогава,ще мисля.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Дано да е нещо дребно и да си оправиш колата.

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Първоначално публикуван от Offroad bg Преглед на мнение
                  Дано да е нещо дребно и да си оправиш колата.
                  Ще я оправя със сигурност,не ми е за сефте.И няма да мина на дребно,го знам.
                  Най-лошото е,че се развали в най-неподходящото време.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Бат'Гоше, да ти давам мойта и да си направиш една от двете, другата за чаркове.
                    На мойта към момента откъм мотор, само имам изгоряла подгревна свещ. Пали от раз, но работи половин минута на три, докато разпали четвъртия.
                    Тия дни тя ме спаси тук на вилата, че Ферозата го закъсах с предно.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Бат'Гоше, да ти давам мойта и да си направиш една от двете, другата за чаркове.
                      На мойта към момента откъм мотор, само имам изгоряла подгревна свещ. Пали от раз, но работи половин минута на три, докато разпали четвъртия.
                      Тия дни тя ме спаси тук на вилата, че Ферозата го закъсах с предно.
                      Ще станат две за лев.
                      Отказах се аз да правя ремонта/много е студено и мързел/,закарах я на познат майстор.
                      Каза ми труд 150лв.+частите.Намерих оборудвана глава от Мазда 626 за 150лв.колко е здрава ще видим?
                      Човека ми даде 10дни за проверка,и ако има проблем я връщам.Проверка на гл. шлайф,нови гумички,водна помпа.
                      може и нов ремък,и още дреболии.
                      То едни 600лв. не мърдат!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Поне ще имаш свястна глава, след като се надуе. Тая работа със заварката е до време. И не знаеш кога ще цъфне отново
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          Поне ще имаш свястна глава, след като се надуе. Тая работа със заварката е до време. И не знаеш кога ще цъфне отново
                          А,то не се знае още? Поне човека за сега е коректен.
                          Каза не знам каква е,свалям я от кола вкарана за части.
                          Ама като съм се напатил,и нямам вяра на тия морги?
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            А,то не се знае още? Поне човека за сега е коректен.
                            Каза не знам каква е,свалям я от кола вкарана за части.
                            Ама като съм се напатил,и нямам вяра на тия морги?
                            Човека коректен,главата спукана на трети цилиндър м/у двата клапана.
                            Това видимо,без да я нося за проверка.По-лошото е,че не мога да намеря глава!
                            Ако някой има идеи,да помага.
                            М/у другото занесох старата да я заварят,но дали ще стане резултат утре.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Нова глава за 820лв,и си решаваш проблемите.
                              897237999

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Бат'Гоше, в Харманли гледах по обявите имаше една или две мазди. Не знам дали седят още. Компрекс.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X