Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авточасти БОКЛУЦИ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Авточасти БОКЛУЦИ.

    Първоначално публикуван от Kiril Petkov Преглед на мнение
    Здравейте колеги икам да ви разкажа една история:
    Преди около два месеца установих, че амортисьорите на джипа ми (Kia, sportage 1999г.) са за смана. Слад кратка справка в интернет се свързах с Базис-М ООД (магазина им се намира на адрес: ж.к. Белите брези 10, 1680 София). В магазина имаха един оригинален корейски амортисьор, а аз търсех два еднакви и те ми предложиха по-евтини китайски (97лв. за бройка), като ме увериха, че не са лоши. В неделя (27.12.2015г.) установих, че единя е изпуснал, след смяната са изминати около 1500 км. В тази връзка днес се свързах с представител на магазина на тел: 0884623615. Обясних му случая и той се сети, че са ми ги продали, но за моя изненада, когато попитах за евентуална рекламация направи слените комнетари: "Не правим рекламация, защото връщането в Китай е по скъпо от амортисьора и не се знае дали ще приемат рекламацията. Така става като си купувате буклуци." На въпроса защо продават "буклуци" отговори "Защото се търсят, влизам ти в положение, но с нищо немога да помогна".
    Не е виновен продавача щом ти еказал че са ефтини китайск! Избора да ги купиш е бил твой!!!!Когато купувам кола първо гледам колко струва подръжката с качественни резервни части,
    п.п.Както някой си купят Кайен и после му слагат газова уредба..............
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #17
      От: Авточасти БОКЛУЦИ.

      И какъв е проблема с газова на стар кайен? Повечето коментиращи сте основно писатели, но трябва и да се мисли. Боклуци били, най - ефтините.... Няма такива дефиниции при търговска сделка!!! За два лева да са купени, при налична изрядна фактура, вносителя освен права, има и задължения. Иначе отивайте при продавача от предните мнения с 400% надценка, който при такъв проблем, пак ще ви каже, че боклуци, тва онова ....

      Коментар


      • #18
        От: Авточасти БОКЛУЦИ.

        Лошото в България че скъпото не е задължително да е качествено.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • #19
          От: Авточасти БОКЛУЦИ.

          Добре бе хорa в Б.Г вече имa мистер aуто от гермaнския ебaй можеш всичко дa купиш преполaгaм имa и други онлaйн фирми.Нa мен ми се е случвaло от ебaй грешен дефектен генерaтор дс купя но си поемa винaтa ,сaмо че нa мен едно прaщaне до гермaния мо е злaтно и не го върнaх.Стaвaт фaлове но кaто искaш евтино поемaш рискa дa стaне.Често копувaм от китaй но сaмо глупости ,aмове и през aкълa нямa дa ми мине,гуми дa кaрaм с тaкивa и съм фен нa конкретни мaрки но си имaт гaрaнция естествено.
          поздрaви

          Коментар


          • #20
            От: Авточасти БОКЛУЦИ.

            Пуснах темата, защото вярвам, че форума е място, където човек споделя опит и конкуренцията наказва недобросъвестните. Не ми пука толкова за времето и парите, които набутах, но ме е яд, защото, когато ги купувах - "амортисьорите не са лоши, ще свършат работа", а като попитах за рекламация "така става като купувате буклуци".
            ПП. Във връзка с коментарите, че трябва да се купува само най-качественото на пазара пожелавам на всички колеги през 2016г. да пишат основно за Мерцедес. Живи и здрави.

            Коментар


            • #21
              От: Авточасти БОКЛУЦИ.

              Добре не се впрягaй много но имa мниго хорa тук които ще ти кaжaт че зa окaчвaне по добре дa не е китaйско. Ти сигорен ли си е дължините нa aмовете бяхa ли еднaкви,по горе ти кaзaхa дaмперите добре ли сa имa ли ги?
              Имaм мерцедеси и те се трошaт тaкa че спокойно всики коли го прaвят рaно или кaсно.Нa скоро и aз сменях нa 24г бенц aмове,единият сaмо струвa 250€
              щот нaли е бенц(зaдно aвтомaтично нивелирaщо окaчвaне,SLS) хубaво aмa го побългaрих с нормaлно спортно(Sach) и крaй нa скъпите екстри.
              поздрaви

              Коментар


              • #22
                От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ... Иначе Закона за защита на потребителите и прилежащата му комисия в случая са безполезни, ...
                КЗП си е чисто безполезна, защото може да напише някой и друг акт на търговеца за евентуални нарушения на разпоредбите, но няма механизъм, по който да го застави да върне пари за дефектна стока, ако той се е запънал. Единственият начин за това е по съдебен ред, обаче там сметката не излиза за по-малко суми. Отделно, дето за целта клиентът трябва да може да представи някаква документация - касова бележка, гаранционна карта. Ако ги няма тези неща дори не може да претендира пред търговеца за рекламация, защото това кой продавач какво си спомнял и кой какво бил казал е вятър работа ...

                Първоначално публикуван от Kiril Petkov Преглед на мнение
                ... но ме е яд, защото, когато ги купувах - "амортисьорите не са лоши, ще свършат работа", а като попитах за рекламация "така става като купувате буклуци" ...
                А когато ги купуваше пита ли ги за гаранционен срок и дадоха ли ти някакво листче, на което да пише нещо по този въпрос?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                  Първоначално публикуван от Kiril Petkov Преглед на мнение
                  Пуснах темата, защото вярвам, че форума е място, където човек споделя опит и конкуренцията наказва недобросъвестните. Не ми пука толкова за времето и парите, които набутах, но ме е яд, защото, когато ги купувах - "амортисьорите не са лоши, ще свършат работа", а като попитах за рекламация "така става като купувате буклуци".
                  ПП. Във връзка с коментарите, че трябва да се купува само най-качественото на пазара пожелавам на всички колеги през 2016г. да пишат основно за Мерцедес. Живи и здрави.
                  Имал си право на избор-избрал си свободно ! Не обвинявай други за твои решения!
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • #24
                    От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                    Няма да споменавам марката на амортисьорите ,но фирмата дистрибутор за да завери гаранцията използва сервизи които ги монтират, заверяват с печат ,дата на монтаж и серийния номер .Ако си ги монтирал сам никой няма да ти признае гаранция.
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • #25
                      От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                      Като търговец само мога да кажа, че всичките /или поне тези с които работя аз/ фирми които внасят китайски части дават и признават гаранция. Връщал съм в 6 месечен срок /толкова е гаранцията на Амове/ три комплекта, признават си гаранцията и съответно връщат парите. Но поне за мен, съм стигнал до заключението да НЕ продавам на клиентите си китайски амортисьори и водни помпи.

                      Причините да не иска да ви ги смени може да са няколко:
                      - не му се занимава да пише протокол за сервизен монтаж и протокол за връщане,
                      - амортисьорите са видимо в лошо състояние /удари, деформации, неправилен монтаж, отвратителен външен вид/,
                      - прекалено е дребен търговеца и не му се губи печалбата която е получил от Вас.

                      И дори да си ги монтирате сам, това не е причина търговеца да откаже да ви приеме рекламацията,ако наистина сте му ценен като клиент и ако наистина проблема е в амортисьорите.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • #26
                        Авточасти БОКЛУЦИ.

                        Добре де толкова ли сме богати че да купуваме най евтиното.
                        Китайски части се купуват само ако са за периферни системи по колата.
                        Аз може да съм маниак но съм давал 200 лв за оригинален термостат за Опел струващ 2000 лв. (Забравих да спомена че драмата с термостати на конкретния Опел е голяма и всичкото взело от евтините се оплаква - но това го научих впоследствие)
                        Как може някой да си купи ам за джип за 100 лв. и да си мисли че е прав !
                        Ми те комплект задни амове средна хубост неоригинални за Пежо 206 са 330 лв.
                        Последно редактирано от rosen_offroad; 01-01-16, 13:06.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                          Не задължително пък евтиното, автоматично да означава, че е боклук. Доста народ си карат джипките с амове по 40лв газови, за ГАЗ 24 и не се оплакват.

                          А за пежо 206 2бр закса са 180.00лв, не знам какво си купувате за 330лв.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • #28
                            От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                            Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                            Но поне за мен, съм стигнал до заключението да НЕ продавам на клиентите си китайски амортисьори и водни помпи.
                            Добави и съединители,че там качеството е...ITN изкара 150 км и скъса нитовете на главинката на феродото.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #29
                              От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                              Не задължително пък евтиното, автоматично да означава, че е боклук. Доста народ си карат джипките с амове по 40лв газови, за ГАЗ 24 и не се оплакват.
                              Мда, докато случайно не се качат на същия модел джипка, ама с каквито трябва амове.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                                Човек когато купува каквото и да е,трябва да си помисли малко-защо е евтино или скъпо,някой е решил да му прави подаръци,или цената е олицетворение на качествата на стоката.И да бъде така добър да поеме отговорност за решението си.Най напред,когато си избира кола,да се замисли точно такава ли му трябва,или се поизхвърля малко и може би ще му е трудно с поддръжката-или просто не си заслужава да си пилее трудно изкараните пари за кух,изкуствен имидж на някаква тенекия.Аз също съм правил тази грешка и после се впечатлявам от с нищо необосновани високи цени на частите.В случая най-виновен е производителя-но боклуци започнаха да произвеждат не само китайците,които въобще нямат "ОТК",а и слабо ги интересува какво точно са произвели-те парите вече са си получили.А всеки шофьор се предполага да знае,че поне добрите амортисьори и акумулатори имат по 2 години гаранция.По трудният начин съм стигнал до извода,че ми е по-спокойно и изгодно майстора,който ми ремонтира колата да купува и частите.А той ми дава опции и насоки какво да избера-за да не откривам топлата вода отново.Все пак-дяволът е в подробностите,а рутината и опитът се изграждат с десетилетия-и то във всяка сфера

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X